PDA

View Full Version : سوال: خطا در SubmitChanges

sky_in_iran
پنج شنبه 23 آبان 1392, 18:11 عصر
باسلام
من در دیتابیسم فیلدی از نوع nvarchar دارم که فیلد کلید من است و هرکاری می کنم SubmitChanges کنم خطا میگیره
Value of member 'FildName' of an object of type 'Table' changed.
A member defining the identity of the object cannot be changed.
Consider adding a new object with new identity and deleting the existing one instead.
برام مهمه که این فیلد کلید باشه نه اینکه یک فیلد بزارم و identity بکنم و کلیدش کنم

Mahmoud.Afrad
پنج شنبه 23 آبان 1392, 20:33 عصر
خودش داره راهنمایی میکنه. میگه اول حذف کن بعد دوباره درج کن. البته در یک تراکنش این کار رو انجام بده.

sky_in_iran
جمعه 24 آبان 1392, 10:11 صبح
اگر این جوری باشه که جزو ضعف های این تکنولوژی به حساب میاد که فقط روی فایل هایی که از نوع int باشن میتونه کلید و اجرا کنه

phonixone2
دوشنبه 04 آذر 1392, 13:52 عصر
عزیز فیلدی که میخوای تغییر بدی از نوع entity هستش یعنی خودکار اضافه میشه و شما نمیتوانید تغییرش بدید

actros
سه شنبه 12 آذر 1392, 10:53 صبح
اگر این جوری باشه که جزو ضعف های این تکنولوژی به حساب میاد که فقط روی فایل هایی که از نوع int باشن میتونه کلید و اجرا کنه

کلید اصلی باید Uniqe باشه
datatype رو uniqueidentifier یا int بذارید
در غیر این صورت هم تو join کردن و هم تو تولید خودکار کلید اصلی (identity) به مشکل بر میخورید

sky_in_iran
پنج شنبه 14 آذر 1392, 09:21 صبح
منظور Mahmoud.Afrad (http://barnamenevis.org/member.php?71297-Mahmoud.Afrad) متوجه شدم من جدولم دوتا فیل داره یکی int و دیگری nvarchar که فیلد int من identity اما کلیدم nvarchar هرکار کردم نشد وقتی کلید و حذف کرم انجام شد برای حل مشکل از storpro استفاده کردم مجبورن