PDA

View Full Version : کاهش حجم صفحات در php

sarapepors
جمعه 24 آبان 1392, 10:43 صبح
سلام
من سعی کردم در سایت جستجو کنم در این مورد چیزی پیدا نکردم
دوستان اگر برای فشرده کردن صفحه و کم کردن حجم اونها روشی میشناسید راهنماییم کنید
در کل در php باید برای افزایش سرعت لود صفحات باید چه مواردی رو رعایت کنم ؟
متشکرم

SlowCode
جمعه 24 آبان 1392, 12:03 عصر
این لینک رو ببینید
ؤhttp://blog.digitalstruct.com/2008/02/27/php-performance-series-caching-techniques/

omidabedi
جمعه 24 آبان 1392, 12:55 عصر
ببینید 2 مسئله الان داریم:
1.کم کردن حجم صفحات در سرور (میشه اونارو زیپ کرد با php و برای خوندنش هم unzip)
بهینه نوشتن کدها و کوئری ها - مثلا توی حلقه ها for سرعتش بالاتر از بقیه هست
2.بهینه سازی صفخات برای سرعت لود بالا توسط کاربر
- استفاده از کش که باز خودش مبحث جداست و بصورت کلی میشه گفت:تبدیل صفحات به html (وقتی کاربر درخواست میده دیگه روی صفحه proccess انجام نمیشه در نتیجه سرعت ارسال اطلاعات به کاربر زیاد میشه)(این در بخش برنامه نویسی و سمت سرور)-کش کردن قسمت ها داینامیک که قرار هست از mysql خونده بشه./سرویس های و کلاس های کش زیادی داریم در صورتی که به سرور دسترسی دارید مثل (varnish cache)
- در قسمت تمینگ : تا اونجا که میشه تعداد درخواست به سرور رو کاهش بدیم مثلا اگر 20 تا icon داریم نیایم 20 تا درخواست بدیم سرور/همشونو توی یه عکس بزاریم و بعد با position عکس مورد نیازمونو استفاده کنیم(20 تا درخواست میشه 1 درخواست)
- compress کردن css و js - در css و js برای خوانا بودن کد توسط برنامه نویس از کلی space و tab و Enter استفاده میشه که تو اندازه ی بزرگ خودش یه حجم الکی رو میگیره - css و js رو توسط php میشه خوند و فاصله هارو برداشت
و همه کدهارو پشت سر هم نوشت/باز بحث درخواست به سرور اینجا هم مطرح هست/css های پرکاربرد که اکثر جاها استفاده میکنید رو همشونو تو یه فایل بنویسید.

sarapepors
جمعه 24 آبان 1392, 13:24 عصر
- در قسمت تمینگ : تا اونجا که میشه تعداد درخواست به سرور رو کاهش بدیم مثلا اگر 20 تا icon داریم نیایم 20 تا درخواست بدیم سرور/همشونو توی یه عکس بزاریم و بعد با position عکس مورد نیازمونو استفاده کنیم(20 تا درخواست میشه 1 درخواست)

این قسمتو میشه کمی توضیح بدید
متشکرم

omidabedi
جمعه 24 آبان 1392, 18:31 عصر
بیایم 20تا icon رو بهم وصل کنیم (یه عکس بزرگ با 20 تا icon ریز میشه دیگه) بعد توی css با تغییر position پس زمینه عکس مورد نیازتون رو تنظیم کنید.به اصطلاع image sprites

img
{
width:46px;
height:44px;
background:url(img_navsprites.gif) 0 0;
}