PDA

View Full Version : حرفه ای: مشکل در نصب درایور MySQL

کامبیز اسدزاده
جمعه 24 آبان 1392, 15:39 عصر
با سلام

یکی به دادم برسه... 1 هفتست هزار جور روش رو امتحان کردم هزارو یک جور خطا و ارور میگیرم...

مشکل من این هست نمیتونم به صورت Native از MySQL استفاده کنم مخصوصا توی VS2012 یا 13

یکی یه آموزشی در رابطه با نحوه نصب و راه اندازه یکی از درایور های مربوط به MySQL رو برای C/C++ بگه برای VISUAL STUDIO 2012 یا 2013

درایور هایی که خودم امتحان کردم به صورت زیر هستند :

MySQL++

MySQL Community Server

MySQL Connector C++ 1.1.3

تو هر کدوم یه بدبختی گیر کردیم و نشد ! این کتابخانه boost_1_55_0 رو هم میخواست اونم دانلود و شناسایی کردم ولی جوابی نگرفتم متسفانه..

شاید در حالت عادی با سبک Win32 / MFC / Console و ... جواب بگیرم ولی من در سبک کاملا استاندارد C++ میخوام که تو Cross Platforming هم مشکلی نداشته باشم به خاطر همین بهترین و مناسبترین گزینه انتخاب کدام درایور هست رو ذکر کنید.

کامبیز اسدزاده
جمعه 24 آبان 1392, 18:33 عصر
سوال اگه سوال C#‎ بود تا حالا جواب گرفته بودیم ! :D بابا یکی بیاد به دادمون برسه من برای اولین بار میخوام از MySQL روی Native نویسی استفاده کنم...
طبق آموزش های این مرجع : http://tangentsoft.net/mysql++/doc/html/userman/incorporating.html#inc-vstudio
خطای زیر رو میگیرم...

1>------ Build started: Project: Project3, Configuration: Debug Win32 ------
1> Source.cpp
1>Source.obj : error LNK2019: unresolved external symbol "__declspec(dllimport) public: __thiscall mysqlpp::Connection::Connection(bool)" (__imp_??0Connection@mysqlpp@@QAE@_N@Z) referenced in function _main
1>Source.obj : error LNK2019: unresolved external symbol "__declspec(dllimport) public: virtual __thiscall mysqlpp::Connection::~Connection(void)" (__imp_??1Connection@mysqlpp@@UAE@XZ) referenced in function _main
1>C:\Users\Kamb!z\documents\visual studio 2012\Projects\Project3\Debug\Project3.exe : fatal error LNK1120: 2 unresolved externals
========== Build: 0 succeeded, 1 failed, 0 up-to-date, 0 skipped ==========

حامد مصافی
جمعه 24 آبان 1392, 20:13 عصر
فایل dll کانکتور به linker‌معرفی نشده

کامبیز اسدزاده
جمعه 24 آبان 1392, 20:16 عصر
متاسفانه این کار رو هم میکنم ولی fatal error LNK1104: cannot open file 'libmysql.lib' خطا !!!

حامد مصافی
جمعه 24 آبان 1392, 20:28 عصر
روی پروژه راست کلیک کرده و گزینه Properties را کلیک کنید
در قسمت VC++ Dictionaries گزینه Library Dictionaries‌ را Edit‌کرده و مطمئن شوید فولدر دربرگیرنده فایل dll به آن معرفی شده است.

کامبیز اسدزاده
جمعه 24 آبان 1392, 20:40 عصر
112843
روی پروژه راست کلیک کرده و گزینه Properties را کلیک کنید
در قسمت VC++‎ Dictionaries گزینه Library Dictionaries‌ را Edit‌کرده و مطمئن شوید فولدر دربرگیرنده فایل dll به آن معرفی شده است.

در این قسمت باید دقیقا چطور عمل کنم ؟

حامد مصافی
جمعه 24 آبان 1392, 20:53 عصر
اون آیکون بالای پنجره که زرد رنگه و به شکل یه پوشه آتیش گرفته شدست رو کلیک کن

کامبیز اسدزاده
جمعه 24 آبان 1392, 20:54 عصر
اون آیکون بالای پنجره که زرد رنگه و به شکل یه پوشه آتیش گرفته شدست رو کلیک کن

مهندس :ی اینو میدونم ! شما دستور بفرما چه چیزیرو باید وارد این کنم ! کدوم dll هارو ؟

RoboC0der
جمعه 24 آبان 1392, 21:39 عصر
http://dev.mysql.com/doc/refman/5.1/en/connector-cpp-apps-windows-visual-studio.html

کامبیز اسدزاده
جمعه 24 آبان 1392, 21:49 عصر
http://dev.mysql.com/doc/refman/5.1/en/connector-cpp-apps-windows-visual-studio.html

همه اینهارو قبلا ریز به ریز و با دقت انجام دادم دوست عزیز :) خطا میده :(
احساس میکنم یه جورایی به 64 بیت بودن سیستم من و نوع کامپایل کتابخانه ها ربطی داره.

کامبیز اسدزاده
جمعه 24 آبان 1392, 23:20 عصر
حل شد رفت پی کارش... مشکل از نوع کامپایل بود...