PDA

View Full Version : سوال: چگونگی استفاده از تگهای HTML در PHP

Beginner Programmer
جمعه 24 آبان 1392, 17:22 عصر
سلام دوستان
میشه یه توضیحی درباره عملکرد کد زیر بدید؟

echo "full name:"."<br>"."ali jamshidi";

خروجی این کد در دو سطر چاپ مشه ولی مگه این تگ <br>برای ایجاد اینتر تو HTML نیست؟پس چجوری میشه که تو php کار میکنه؟یعنی php هیچ کلید واژه ای برای ایجاد اینتر در متن خروجی نداره؟

ابوذر محمودی
جمعه 24 آبان 1392, 18:01 عصر
echo "full name:"."<br>"."ali jamshidi";
معادل

echo "full name:<br>ali jamshidi";
معادل

echo nl2br("full name:\nali jamshidi");
و...
تگ br برای php معنی نمیده ، و تو php کار خاصی انجام نمیده ، در واقع شما میای این تگ رو به خروجی میفرستی ، حالا مرورگر وقتی به این تگ میرسه ، میره خط بعد .
برای مرورگر تگ br معنی میده نه توابع php ، ضمن اینکه وقتی خروجی یک صفحه php برای کاربر ارسال میشه فقط کد html فرستاده میشه.
همین تابع nl2br هم در واقع میاد \r\n رو به تگ br تبدیل میکنه.
مثلا این کد رو اگه شما بزنین متنتون تو تگ p به صورت bold در میاد.

echo "<p><b>this is test</b></p>";
چون این مستقیماَ به خروجی میره و خروجی هم به صورت HTML هست ، مرورگر میاد تو تگ p متنو به صورت bold نمایش میده.
بهتره قبل از شروع کار با php آموزش های اون رو مطالعه کنید.

Beginner Programmer
جمعه 24 آبان 1392, 18:45 عصر
echo "full name:"."<br>"."ali jamshidi";معادل

echo "full name:<br>ali jamshidi";معادل

echo nl2br("full name:\nali jamshidi");
و...
تگ br برای php معنی نمیده ، و تو php کار خاصی انجام نمیده ، در واقع شما میای این تگ رو به خروجی میفرستی ، حالا مرورگر وقتی به این تگ میرسه ، میره خط بعد .
برای مرورگر تگ br معنی میده نه توابع php ، ضمن اینکه وقتی خروجی یک صفحه php برای کاربر ارسال میشه فقط کد html فرستاده میشه.
همین تابع nl2br هم در واقع میاد \r\n رو به تگ br تبدیل میکنه.
مثلا این کد رو اگه شما بزنین متنتون تو تگ p به صورت bold در میاد.

echo "<p><b>this is test</b></p>";چون این مستقیماَ به خروجی میره و خروجی هم به صورت HTML هست ، مرورگر میاد تو تگ p متنو به صورت bold نمایش میده.
بهتره قبل از شروع کار با php آموزش های اون رو مطالعه کنید.
ممنون از پاسخ شما دوست عزیز
حالا این که میگید کد php در نهایت به HTML تبدیل میشه این کار بر عهده کیه؟یعنی خود مرورگر این کارو انجام میده؟یعنی تبدیل php به html!
و در ضمن من همه صحبت هاتو فهمیدم به جزء تابع nlb2r :متفکر::گیج::کف: اگر میشه دربارش بیشتر توضیح بدید.

ابوذر محمودی
جمعه 24 آبان 1392, 19:18 عصر
حالا این که میگید کد php در نهایت به HTML تبدیل میشه این کار بر عهده کیه؟یعنی خود مرورگر این کارو انجام میده؟یعنی تبدیل php به html!
کد php سمت سرور پردازش میشه و خروجیش بسته به اون چیزی که مد نظره تولید میشه. حالا ممکنه خروجیش فایل ، xml , html و یا هر چیز دیگه باشه ؛ بعد این خروجی برای کاربر ارسال میشه.
حالا این پاسخ هایی که از سمت سرور میاد ، برای مرورگر قابل فهمه .

و در ضمن من همه صحبت هاتو فهمیدم به جزء تابع nlb2r اگر میشه دربارش بیشتر توضیح بدید.
تابع nl2br میاد کاراکتر های \r\n, \n\r, \n , \r رو با تگ br جایگزین میکنه.

\r = CR (Carriage Return) // Used as a new line character in Unix
\n = LF (Line Feed) // Used as a new line character in Mac OS
\r\n = CR + LF // Used as a new line character in Windows
مثلا کاربر یک متنی رو وارد میکنه و برای رفتن به خط بعد از اینتر استفاده میکنه ، وقتی اینتر میزنه دو کاراکتر \r\n در انتهای خط قرار میگیره ، حالا با این تابع میاد اون جاهایی که این کاراکتر ها قرار گرفتن به جاش تگ br میذاره.
یه مثال :
کاربر میاد کلمه hello رو تایپ میکنه اینتر میزنه و بعد how are you? تایپ میکنه.
اینطوری ذخیره میشه :

hello \r\n how are you?
بعد اجرای تابع nl2br اینطوری میشه

hello <br/> how are you?
خروجی در مرورگر :

hello
how are you?
اطلاعات بیشتر nl2br (http://php.net/manual/en/function.nl2br.php)

asf_pack
سه شنبه 06 خرداد 1393, 18:05 عصر
یه سوال فنی من ازین \n و br استفاده میکنم واسه ارسال پارامتر به سرویس اسمس بعد اسمس که به دستم میرسه br و \n تو پیام نشون میده

MRmoon
سه شنبه 06 خرداد 1393, 19:51 عصر
یه سوال فنی من ازین \n و br استفاده میکنم واسه ارسال پارامتر به سرویس اسمس بعد اسمس که به دستم میرسه br و \n تو پیام نشون میده

منظور اسمس منظورتون sms یا همون در فارسی پیامک هست؟؟؟

این ها کد های html نه برای گوشی و نشون دادن تو پیامک.