PDA

View Full Version : چگونگی نمایش اطلاعات UTF8ی که از بانک می خوانم

روح اله معینی زاده
دوشنبه 21 فروردین 1385, 14:55 عصر
سلام خدمت تمامی دوستان گرامی

من اطلاعات رو از بانکی که دارای کدپیج UTF8 است می خوانم و در یک متغیر ذخیره می کنم. حال موقع نمایش این اطلاعات توسط دستور msgbox اطلاعات رو به صورت علائم عجق وجق :قلب: نشون می ده.

دوستان چه راه حلی پیشنهاد می کنند؟

بعد از یه جست و جو، دیدم که دوستی راه حل زیر را ارائه داده بودند.

dim utf8 as new text.utf8encoding

اما بنده text.utf8encoding رو نتونستم پیدا کنم. هر کدامش به تنهایی وجود داره ولی به این صورتی که ایشان استفاده کرده بودند، خیر. ناگفته نماند ایشان Imports System.Text رو هم نوشته بودند.

در نهایت نشد آقا/خانم :متفکر:

راه حل بدید بی زحمت اگه وقت دارید.

با احترام- خدانگهدار

meandyouwith2003
چهارشنبه 23 فروردین 1385, 04:34 صبح
عزیز جان می تونی هر رشته ای که از بانک می خونی را از طریق زیر به UTF8 تبدیل کنی(البته این روش شاید درست نباشه ولی کار می کنه):
Dim by As Byte()
By=System.Text.Encoding.UTF8.GetBytes(YourReadstri ng)
Msgbox(System.Text.Encoding.UTF8.GetStrings(By))

من که خودم از روش بالا استفاده کردم مشکلی نداشته

موفق باشی

روح اله معینی زاده
پنج شنبه 24 فروردین 1385, 16:21 عصر
سلام بر همه دوستان

دوست عزیز من اطلاعاتی رو که از بانک برمی گردونم خودش UTF8 می باشد.

حالا چه جوری تبدیل به حالت عادی کنم که قابل نمایش باشه؟ همان‌گونه که در پست قبلی هم گفتم نوشته‌ها رو به صورت خرابی نشون می ده که اصلاً قابل خواندن نیست (طظ$ ...) ولی پیام خطاهایی رو که خودم دارم به کاربر نشون می دم، درست نمایش می ده، چون زمان طراحی دارم دستی توی برنامه می نویسم. حالا کدپیچ وی بی دات نت چیه که بعد اونا رو خراب نمی کنه، الله و الحبیبون یعلمون :بامزه:

بی زحمت راهنمایی کنید.

با احترام- خدانگهدار

روح اله معینی زاده
شنبه 26 فروردین 1385, 07:28 صبح
سلام
یعنی کسی نبود؟
در خصوص تبدیل رشته UTF8 که در متغیر ذخیره شده (String) به نوع BYTE چه‌طور؟ (که بعد اونو تبدیل به Default یا ANSI کنیم)

با احترام- خدانگهدار

روح اله معینی زاده
شنبه 26 فروردین 1385, 17:36 عصر
سلام و خسته نباشید خدمت تمامی دوستان

مشکل با تعویض درایور حل شد.
تا هم اکنون از ODBC for MYSQL استفاده می کردم و با تعویض آن به MYSQL Connector NET این مشکل حل شد. در ضمن این درایور به ODBC هم کار ندارد و از این جهت، بسیار عالی است.

جناب مدیر این بخش هم می‌توانند این موضوع را خاتمه یافته حساب کنند (منظور که قفلش کنند).

با احترام- خدانگهدار.