PDA

View Full Version : سوال: قیمت یک وبسایت با طراحی ریسپانسیو

e_a_23
جمعه 24 آبان 1392, 22:44 عصر
سلام دوستان
به نظرتون برای طراحی سایت http://www.tajtehran.com
به صورت ریسپانسیو باید چه مبلغی از مشتری گرفته بشه؟ (redesign)

qartalonline
جمعه 24 آبان 1392, 23:06 عصر
به شرایط مختلفی از جمله طراح ، میزان استاندارد بودن قالب و ... بستگی داره.

مثلام خودم
برای ریسپانسیو کردن قالب : حدودا 400 تومن
برای طراحی از پایه و ریسپانسیو : حدودا 600 تومن

omidparkour
جمعه 24 آبان 1392, 23:53 عصر
300 الی 400 تومان

smksmk
شنبه 25 آبان 1392, 01:00 صبح
میتونی از قالبهای آماده استفاده کنی که خیلی از سایتها برای فروش میزارن ... اگر هم قالب اختصاصی دوست داری باید اول نمونه کارهای چند نفر رو ببینی تا بتونی درست تصمیم بگیری . قیمتی که مدنظر شماست نسبیه و نمیشه کلی قیمت داد .

e_a_23
شنبه 25 آبان 1392, 10:56 صبح
300 الی 400 تومان

خیلی کمه با توجه به ریسپانسیو بودن سایت.تعداد صفحات سایت خیلی زیاده.

refugee
شنبه 25 آبان 1392, 16:29 عصر
از لحاظ گرافیک که کاری نشده بود رو قالب . ولی از لحاظ کد نویسی و ریسپانسیو خوب بود .

نظر من : 300 تومان ( البته اگه گرافیک جالبی میداشت 400 تا 500 خوب بود . )

SlowCode
شنبه 25 آبان 1392, 16:51 عصر
خیلی خیلی عذر میخوام ولی من باشم به اون قالب از 150 تومن بیشتر نمیدم!
خیلی ضعیف کار شده!
اکثر عنصرها درست چیده نشدن!

qartalonline
شنبه 25 آبان 1392, 17:37 عصر
البته منظور من برای قالب فعلی نبود چون بیشتر شبیه به قالب تمرینی هستش که توسط تازه کار طراحی شده و نیازه به تغییرات خیلی زیادی داره.

anarshia
یک شنبه 26 آبان 1392, 00:19 صبح
بابت قالب نال شده ای که نصب کردید نهایت با فعال سازی زبان فارسی و یک سری شخصی سازی ها 50 تومن

این هم آدرس قالب اصلی (http://demo.smartaddons.com/templates/joomla25/sj-mobi/) که 39 دلار قیمت داره. لطف کنید مشتری رو فریب ندید با گنده گویی و صحبت از ری دیزاین و ریسپانسیو که مشتری ازش سر در نمیاره... بجای این کار صادقانه به مشتری اعلام کنید برای کارش قالبی رو می تونید خریداری کنید و به خواست اون باقی تغییرات رو انجام بدید و بعد بابت اینها بعلاوه پشتیبانی مبلغی رو منصفانه در نظر بگیرید.

خسته هم نباشید

omidabedi
یک شنبه 26 آبان 1392, 00:41 صبح
خیلی ببخشید الان میخوان برای یک سایت کامل 400 خرج کنن
اینجوری که شما قیمت میدید مشتری فرار میکنه.
چه خبره برای یه قالب که برای ریسپانسیو بودنش از bootstrap و boilerplate و امثال این فریم ورک ها استفاده شده که میشه در یک روز قالب ریسپانسیو ساخت 400 پول بگیریم؟؟؟
من قالب برنامه نویسی شده برای دروپال رو میدم 300 اونم چه قالبی کلی حال میکنی حالا برای یه قالب html css بیام 400 بدم.
کجا سیر میکنید شما؟؟امریکا نیستیمااا ایرانیم قالب فوقش 150 دیگه گرافیک خدایی داشته باشه 200 بیشتر از این اصلا نمیصرفه.
بعدشم قالب رو که از رو تعداد صفحات مشخص نمیکنن
template هست یک صفحه میسازی بقیه صفحات بر پایه ی اون بسته میشه

e_a_23
یک شنبه 26 آبان 1392, 09:48 صبح
دوستان من بد توضیح دادم.ببینید به من گفتن یه سایت مثل این طراحی کن.بله من هم قبول دارم که خیلی بد طراحی شده.چارچوب کلی باید همین باشه ولی من بهتر طراحی میکنم و ایراداشو تا جایی که بتونم برطرف میکنم.اگه واقعا قیمتا اینه که شما میگید که خیلی مسخرست.واقعا نمیرزه بشینی چشاتو بدوزی به مانیتور.من که واقعا نا امید شدم.

e_a_23
یک شنبه 26 آبان 1392, 09:49 صبح
جناب omid abedi به نظر شما اگه من بخوام این سایتو از اول طراحی کنم.قیمت کل سایت چقدر میشه؟

e_a_23
یک شنبه 26 آبان 1392, 09:53 صبح
بابت قالب نال شده ای که نصب کردید نهایت با فعال سازی زبان فارسی و یک سری شخصی سازی ها 50 تومن

این هم آدرس قالب اصلی (http://demo.smartaddons.com/templates/joomla25/sj-mobi/) که 39 دلار قیمت داره. لطف کنید مشتری رو فریب ندید با گنده گویی و صحبت از ری دیزاین و ریسپانسیو که مشتری ازش سر در نمیاره... بجای این کار صادقانه به مشتری اعلام کنید برای کارش قالبی رو می تونید خریداری کنید و به خواست اون باقی تغییرات رو انجام بدید و بعد بابت اینها بعلاوه پشتیبانی مبلغی رو منصفانه در نظر بگیرید.

خسته هم نباشید

چرا اینقدر سریع یه نفرو متهم میکنید؟به من این سایت داده شد و گفتن از روش یکی بزن.یه سایت استاندارد طراحی کن.من اصلا نمیدونستم که از قالب دیگه ای استفاده شده.و یه سوال دارم.از این به بعد چه جوری باید بفهمم که یه سایت از روی یه قالب آماده ساخته شده؟شما چه جوری اون قالب رو پیدا کردین؟اون قالب خیلی قشنگه.اما فارسیش خیلی زشت شده.

e_a_23
یک شنبه 26 آبان 1392, 09:55 صبح
فقط جناب qartalonline متوجه منظور من شدن ظاهرا.

e_a_23
یک شنبه 26 آبان 1392, 09:59 صبح
دوستان من معذرت میخوام شما حق داشتید که منظورمو نگیرید.باید بیشتر توضیح میدادم.ولی بعضی از دوستان هم متوجه شدن.من از کپی متنفرم.به من گفتن اگه میتونی از روی این سایت یه ریپ تمیز بزن.قبول نکردم.گفتم از اول طراحی می کنم و ایراداتشو برطرف می کنم.

omidabedi
یک شنبه 26 آبان 1392, 15:54 عصر
ببینید اینجا برای کار شما ارزشی قائل نیستند اصلا کار ندارند شما چقدر تجربه داری و کارت چطوره.
فوقش خیلی فهمیده باشن بگن اوکی 220 بیا این کارو انجام بده.
قرار نیست ریپ بزنی برای ریسپانسیو که از فریم ورک استفاده میکنی/برای استایل دهی هم....
واقعا سایت چی داره که بیایم بابتش 300 400 بگیریم؟
من خودم حاضرم با 150 200 همینو ریسپانسیو کنم.یک روزه هم تحویل میدم

e_a_23
یک شنبه 26 آبان 1392, 16:40 عصر
ببینید اینجا برای کار شما ارزشی قائل نیستند اصلا کار ندارند شما چقدر تجربه داری و کارت چطوره.
فوقش خیلی فهمیده باشن بگن اوکی 220 بیا این کارو انجام بده.
قرار نیست ریپ بزنی برای ریسپانسیو که از فریم ورک استفاده میکنی/برای استایل دهی هم....
واقعا سایت چی داره که بیایم بابتش 300 400 بگیریم؟
من خودم حاضرم با 150 200 همینو ریسپانسیو کنم.یک روزه هم تحویل میدم

طراحی از پایه رو باید انجام بدما نه فقط ریسپانسیو کردن! 300 تومن واقعا پول زیادیه؟؟؟

e_a_23
یک شنبه 26 آبان 1392, 16:52 عصر
Omid abedi دوست عزیز، شما بخواید این سایت رو از اول طراحی کنی و ریسپانسیو کنی چند ساعت حدودا وقت میگیره؟

smksmk
یک شنبه 26 آبان 1392, 17:37 عصر
سلام ، پروژه رو بدین به آقایی که 150 میگیره .

omidabedi
یک شنبه 26 آبان 1392, 18:26 عصر
سلام ، پروژه رو بدین به آقایی که 150 میگیره .

دوستان قصد دعوا ندارماا احساس میکنم یکم جو داره متشنج میشه :))

من دارم چند مدت تو این قسمت فعالیت میکنم.
نگفتم این همه وقت بذاری نمی ارزه گفتم اینجا پول نمیدن/ارزش کارتو نمیدونن.
از پایه ریسپاسیو طراحی کن 150 نه 170 بیشتر نمیارزه
مگه چیکار داره 4 5 تا rigion باشه مگه چقدر طول میکشه؟
میشه اینو نمیگم 1 روز اما 3 روزه براحتی تمام کرد.

e_a_23
یک شنبه 26 آبان 1392, 18:49 عصر
دوستان قصد دعوا ندارماا احساس میکنم یکم جو داره متشنج میشه :))

من دارم چند مدت تو این قسمت فعالیت میکنم.
نگفتم این همه وقت بذاری نمی ارزه گفتم اینجا پول نمیدن/ارزش کارتو نمیدونن.
از پایه ریسپاسیو طراحی کن 150 نه 170 بیشتر نمیارزه
مگه چیکار داره 4 5 تا rigion باشه مگه چقدر طول میکشه؟
میشه اینو نمیگم 1 روز اما 3 روزه براحتی تمام کرد.

دوست عزیز اصلا منصفانه نیست قیمتی که شما میگید.و صرف نمیکنه واسه آدم.خب اگه من 3 روز برم ریاضی ابتدایی تدریس کنم که بیشتر در میارم.2 ساعت حداقل 30 تومن میدن.

omidabedi
یک شنبه 26 آبان 1392, 19:48 عصر
منم نگفتم منصفانه هست.تا اونجایی که میدن بگیر ولی من خیلی کم سفارش قالب داشتم که بیشتر از 200 بوده.

ببینید این واقعا شما بگید سختیش کجاست؟
این الان 5 ردیف داره
3 تا ستون
3تا باکس اختصاصی
layout کار سخت نیست بخدا.
در عرض 10 دقیقه میشه layout رو کشید

anarshia
یک شنبه 26 آبان 1392, 20:06 عصر
چرا اینقدر سریع یه نفرو متهم میکنید؟به من این سایت داده شد و گفتن از روش یکی بزن.یه سایت استاندارد طراحی کن.من اصلا نمیدونستم که از قالب دیگه ای استفاده شده.و یه سوال دارم.از این به بعد چه جوری باید بفهمم که یه سایت از روی یه قالب آماده ساخته شده؟شما چه جوری اون قالب رو پیدا کردین؟اون قالب خیلی قشنگه.اما فارسیش خیلی زشت شده.

والا شما گفتید برای طراحی اون سایت من هم جواب دادم. خب در غیر این صورت باید مشخص باشه که شما قراره برای چه سیستمی طراحی کنید اگر مثل همون سایت برپایه جوملا باشه خب چه کاریه؟ به نظرم از همون قالب استفاده کنید و می تونید عیب و ایرادهای کار رو برطرف کنید. این رو هم بگم یک عده اینجا قیمتهای پرت دادن بدون در نظر گرفتن اینکه قالب آماده بوده و سیستم مدیریت محتوای جوملا استفاده شده... اومدن نوشتن برای طراحی از پایه همین کار با توجه به اینکه سایت قراره مداوم بروز رسانی محتوایی داشته باشه و قاعدتن نمی تونه استاتیک باشه قیمت 150 تومن دادن و صحبت از دو ساعت کار و این حرفها... بگذارید من خیالتون رو راحت کنم از نظر من این دوستان قصد مزاح دارند با توجه به اینکه من توی این انجمن و سایر انجمنها کارهای بچه ها رو می بینم و تا بحال کاری که در حد همین قالب باشه ندیدم از یه طراح ایرانی.. اگر هم بوده کپی برداری بوده بگذریم.

اگر بناست شما این کار رو بدون استفاده از سیستم مدیریت محتوای آماده مثل جوملا کار کنید از نظر من برای همچین طراحی با همچین امکاناتی باید قیمتی بین یک تا دو نیم میلیون تومن بگیرید.

در مورد قالب هم پرسیدید چطور اون قالب پیدا شد کافیه به سورس کد قالب نگاه کنید. بعد هم اسم تمپلت رو گوگل کنید.

omidabedi
یک شنبه 26 آبان 1392, 20:37 عصر
والا شما گفتید برای طراحی اون سایت من هم جواب دادم. خب در غیر این صورت باید مشخص باشه که شما قراره برای چه سیستمی طراحی کنید اگر مثل همون سایت برپایه جوملا باشه خب چه کاریه؟ به نظرم از همون قالب استفاده کنید و می تونید عیب و ایرادهای کار رو برطرف کنید. این رو هم بگم یک عده اینجا قیمتهای پرت دادن بدون در نظر گرفتن اینکه قالب آماده بوده و سیستم مدیریت محتوای جوملا استفاده شده... اومدن نوشتن برای طراحی از پایه همین کار با توجه به اینکه سایت قراره مداوم بروز رسانی محتوایی داشته باشه و قاعدتن نمی تونه استاتیک باشه قیمت 150 تومن دادن و صحبت از دو ساعت کار و این حرفها... بگذارید من خیالتون رو راحت کنم از نظر من این دوستان قصد مزاح دارند با توجه به اینکه من توی این انجمن و سایر انجمنها کارهای بچه ها رو می بینم و تا بحال کاری که در حد همین قالب باشه ندیدم از یه طراح ایرانی.. اگر هم بوده کپی برداری بوده بگذریم.

اگر بناست شما این کار رو بدون استفاده از سیستم مدیریت محتوای آماده مثل جوملا کار کنید از نظر من برای همچین طراحی با همچین امکاناتی باید قیمتی بین یک تا دو نیم میلیون تومن بگیرید.

در مورد قالب هم پرسیدید چطور اون قالب پیدا شد کافیه به سورس کد قالب نگاه کنید. بعد هم اسم تمپلت رو گوگل کنید.

داداش تند نرو توی گفته هام بارها گفتم html و css ساده
اگر برای cms میخواید که اره میتونید 300 هم بدید اما ظاهرا تا اونجایی که از صحبتای استارتر تاپیک تو ذهنم هست ذکر نشده برای جوملا

omidabedi
یک شنبه 26 آبان 1392, 20:40 عصر

انگار هنوز فرق برنامه نویسی سایت با طراحی قالب رو متوجه نشدید
اگر متوجه هستید لابد مال مریخ هستید که برای طراحی قالب 2 میلیون میگیرید

refugee
یک شنبه 26 آبان 1392, 20:54 عصر
تشکر از دوستمون anarshia ؛ من متوجه این نشدم که این قالب اماده بوده و شما راستچین کردین و ظاهرش را به سلیقه خودتون تغییر دادین .

فکر کردم میگید از پایه اینو طراحی کردید ( از صفر ) برای همین طبق قیمت دهی خودم برای قالب مدیریت محتوا قیمت دادم . ( در اون صورت واقعا 300 الی 500 ارزش داشت , البته با گرافیک بهتر )
اما در اینصورت که شما فقط قالب اماده را راستچین و ریسپانسیو کردین منم اینجای کارو با اقا امید و این دوستمون موافقم 150 الی 200 ارزش داره . ( این نظر شخص بنده بود , شاید شما بیشتر یا کمتر بگیرید من فقط نظرمو اعلام کردم )

سوال : این که شما این تایپیک را زدین به خواست سفارش دهنده قالب بوده ؟ یا فقط میخواستید قیمت بگیرید ؟

anarshia
یک شنبه 26 آبان 1392, 20:55 عصر
داداش تند نرو توی گفته هام بارها گفتم html و css ساده
اگر برای cms میخواید که اره میتونید 300 هم بدید اما ظاهرا تا اونجایی که از صحبتای استارتر تاپیک تو ذهنم هست ذکر نشده برای جوملا

فرض رو میگذاریم روی همون جوملا.. الان شما برای طراحی یک قالب از پایه یعنی مسیری که از ایده و خلاقیت شروع میشه تا طرح اولیه و پی اس دی تا برسه به کدزنی اچ تی ام ال و تبدیلش به جوملا و نقطه ای که پروژه مورد تایید مشتری واقع بشه و کار رو تحویل بگیره! شما 300 می گیرید ؟ واقعن این کار رو می کنید ؟ میشه بپرسم چند روز و حدودن چند ساعت برای این کار وقت میزارید و دستمزد خودتون رو ساعتی "اونم بدون در نظر گرفتن اینکه کل پروژه نیاز به چند تا تخصص جداگانه داره " چقدر در نظر میگیرید؟

omidabedi
یک شنبه 26 آبان 1392, 21:01 عصر
فرض رو میگذاریم روی همون جوملا.. الان شما برای طراحی یک قالب از پایه یعنی مسیری که از ایده و خلاقیت شروع میشه تا طرح اولیه و پی اس دی تا برسه به کدزنی اچ تی ام ال و تبدیلش به جوملا و نقطه ای که پروژه مورد تایید مشتری واقع بشه و کار رو تحویل بگیره! شما 300 می گیرید ؟ واقعن این کار رو می کنید ؟ میشه بپرسم چند روز و حدودن چند ساعت برای این کار وقت میزارید و دستمزد خودتون رو ساعتی "اونم بدون در نظر گرفتن اینکه کل پروژه نیاز به چند تا تخصص جداگانه داره " چقدر در نظر میگیرید؟

من فرض نکردم به سوال استارتر تاپیک پاسخ دادم یک.
دوم بحثو به حاشیه نبر.
سوم اینکه زمان psd گذشت الان فریم ورک هست و ریسپانسیو دلیل نداره وقتی گوشه ها و ..... میشه با css3 دراورد از فتوشاپ استفاده بشه.
من برای طراحی از پایه و تبدیل به جوملا از 350 شروع میکنم به بالا
اما فقط برای تبدیل به جوملا 150 به بالا ممکن هست قالب سختی باشه 400 هم بگیرم
برای ریسپانسیو کردن همین قالب و طراحی از پایه 150 تا 200

anarshia
یک شنبه 26 آبان 1392, 21:02 عصر
ایشون آدرس سایتی رو ارایه دادن که مشخص بود یک سایت استاتیک نیست و نیاز به برنامه نویسی داره! اگر شما هم پاسخ رو درست می خوندید متوجه می شدید که بنده نوشتم در صورتیکه قراره کار داینامیک باشه و مدیریت محتوا داشته باشه, بله چرا نباید دو میلیون بگیرند؟خیلی از دوستانی که توی همین انجمن هستن سایتهایی که با قالب آماده و سیستم جوملا و وردپرس و نهایتن دروپال به مشتری ارایه می کنند بالای 500 تومن میگیرند. خود شما هم بالاخره یک قیمتی دارید برای انجام پروژه هاتون .. لطف کنید لیستی از خدمات خودتون با جزییات و قیمتش رو بگذارید. اگر واقعن این اندازه دستمزد شما پایین هست و کارتون رو تخصصی انجام میدید که من خودم مشتری شما میشم

anarshia
یک شنبه 26 آبان 1392, 21:03 عصر
من فرض نکردم به سوال استارتر تاپیک پاسخ دادم یک.
دوم بحثو به حاشیه نبر.
سوم اینکه زمان psd گذشت الان فریم ورک هست و ریسپانسیو دلیل نداره وقتی گوشه ها و ..... میشه با css3 دراورد از فتوشاپ استفاده بشه.
من برای طراحی از پایه و تبدیل به جوملا از 350 شروع میکنم به بالا
اما فقط برای تبدیل به جوملا 150 به بالا ممکن هست قالب سختی باشه 400 هم بگیرم
برای ریسپانسیو کردن همین قالب و طراحی از پایه 150 تا 200

میشه لطف کنید نمونه کار هم ارایه کنید؟ مثلن برای همون کار 350 تومنی

refugee
یک شنبه 26 آبان 1392, 21:03 عصر

در اصل اگر کشورهای غربی باشید یک قالب سفارشی فکر نمیکنم کمتر از 1000 دلار بگیرند . که به پول ایران میشه 3 میلیون تومان . پس دوستمون حق دارند .

باور میکنید یکی از دوستانم در افغانستان ( شهر مزارشریف ) دارند برای شرکت ها قالب جوملا خریداری و دو زبانه میکنند 700 دلار میگیرند ؟

متاسفانه تو ایران ارزش هنر پائین است و کسی بها نمیدهد و ما طراحان و برنامه نویسان مقصر کلی هستیم که هنر را با چند هزاری عوض میکنیم این باعث میشه هنر و علم من و شما بره زیر سوال و مجبورید به کم قانع شوید . یکی از مشکلات کلی دیگر در این زمینه این است که هنرمان را داریم به رایگان در اختیار دیگران قرار میدهیم . ( قدر زر زرگر شناسد ؛ قدر گوهر ، گوهری ! )

مرد جوانی به نزد " ذوالنون مصری " آمد و شروع کرد به بدگویی از صوفیان .
ذوالنون انگشتری را از انگشتش بیرون آورد و به مرد داد و گفت : این انگشتر را به بازار دست فروشان ببر و ببین قیمت آن چقدر است ؟
مرد انگشتر را به بازار دست فروشان برد ولی هیچ کس حاضر نشد بیشتر از یک سکه نقره برای آن بپردازد .
مرد دوباره نزد ذوالنون آمد و جریان را برای او تعریف کرد .
ذوالنون در جواب به مرد گفت : حالا انگشتر را به بازار جواهر فروشان ببر و ببین آنجا قیمت آن چقدر است .
در بازار جواهر فروشان انگشتر را به قیمت هزار سکه طلا می خریدند !

مرد شگفت زده نزد ذوالنون بازگشت و او را از قیمت پیشنهادی بازار جواهر فروشان مطلع ساخت .
پس ذوالنون به او گفت : دانش و اطلاعات تو از صوفیان به اندازه اطلاعات فروشندگان بازار دست فروشان از این انگشتر جواهر است .

قدر زر زرگر شناسد ؛ قدر گوهر ، گوهری !

omidabedi
یک شنبه 26 آبان 1392, 21:13 عصر
در اصل اگر کشورهای غربی باشید یک قالب سفارشی فکر نمیکنم کمتر از 1000 دلار بگیرند . که به پول ایران میشه 3 میلیون تومان . پس دوستمون حق دارند .

باور میکنید یکی از دوستانم در افغانستان ( شهر مزارشریف ) دارند برای شرکت ها قالب جوملا خریداری و دو زبانه میکنند 700 دلار میگیرند ؟

متاسفانه تو ایران ارزش هنر پائین است و کسی بها نمیدهد و ما طراحان و برنامه نویسان مقصر کلی هستیم که هنر را با چند هزاری عوض میکنیم این باعث میشه هنر و علم من و شما بره زیر سوال و مجبورید به کم قانع شوید . یکی از مشکلات کلی دیگر در این زمینه این است که هنرمان را داریم به رایگان در اختیار دیگران قرار میدهیم . ( قدر زر زرگر شناسد ؛ قدر گوهر ، گوهری ! )

مرد جوانی به نزد " ذوالنون مصری " آمد و شروع کرد به بدگویی از صوفیان .
ذوالنون انگشتری را از انگشتش بیرون آورد و به مرد داد و گفت : این انگشتر را به بازار دست فروشان ببر و ببین قیمت آن چقدر است ؟
مرد انگشتر را به بازار دست فروشان برد ولی هیچ کس حاضر نشد بیشتر از یک سکه نقره برای آن بپردازد .
مرد دوباره نزد ذوالنون آمد و جریان را برای او تعریف کرد .
ذوالنون در جواب به مرد گفت : حالا انگشتر را به بازار جواهر فروشان ببر و ببین آنجا قیمت آن چقدر است .
در بازار جواهر فروشان انگشتر را به قیمت هزار سکه طلا می خریدند !

مرد شگفت زده نزد ذوالنون بازگشت و او را از قیمت پیشنهادی بازار جواهر فروشان مطلع ساخت .
پس ذوالنون به او گفت : دانش و اطلاعات تو از صوفیان به اندازه اطلاعات فروشندگان بازار دست فروشان از این انگشتر جواهر است .

قدر زر زرگر شناسد ؛ قدر گوهر ، گوهری !

منم تو ایران گفتم
اگر توی سایت هایی مثل themeforest برید متوجه میشید که لایسنس هر قالب 2 هزار دلار هست اما چرا؟
قالب وقتی توی themeforest برای فروش گذاشته میشه ارزشش محاسبه میشه و کسی که اینو میخره 2 هزارتا
1 عمر ازش دانلود میشه و میره به حساب طرف

تو ایران بها نمیدن قبول دارم اما بعضیا بدلایل مختلف از جمله عدم اگاهی دارن از اب گل الود ماهی میگیرن.
شما که میگید قالبی رو میدن 2 هزار دلار ایا سورس قالب رو دیدید که هر صفحه رو به چندین layout مختلف با چندین اسلایدر و تصاویر متفاوت در اختیار میزارن؟؟
تو ایران از این مسئله سوء تعبیه میشه که میگن هر قالب 1000 دلار نمیبینن که طرف اومده همونو به چندین شکل و رنگ متفاوت دراورده

omidabedi
یک شنبه 26 آبان 1392, 21:17 عصر
برای نمونه میگم
این قالب 20 دلار و لایسنسش 1000 دلار
فقط به طرح و تعداد صفحات و update ها نگاهیی بیندازید
پیروی کورکورانه نکنید
http://themeforest.net/item/metronic-responsive-admin-dashboard-template/4021469
http://www.keenthemes.com/preview/index.php?theme=metronic_admin&page=index.html

anarshia
یک شنبه 26 آبان 1392, 21:17 عصر
refugee عزیز مشکل اینجاست که تو این مملکت دستمزد کپی کار و کسی که ایده و طرح می دزده با کسی که دانشی داره و کار رو خودش انجام میده برابره.. جز این من خودم در پست اول نوشتم که برای قالب نال شده 50 تومن ولی اگر بناست واقعن این دوستمون برای این کار وقت بزارند و کاری که ارایه میدن در نهایت نتیجه سالها علم و دانش ایشون باشه خب مسلم باید دستمزد خوبی هم بگیره..
جدای از این بحث, دو سال پیش تعدادی مشتری از میان هموطن های شما هم داشتم باید بگم واقعن انسانهای شریفی بودند

omidabedi
یک شنبه 26 آبان 1392, 21:20 عصر
الان شما این قالب رو بساز بگو 6 ملیون اگر کسی چیزی گفت.
اما داداش من الان این قالبی که سرش بحث میکنیم چی داره که بخوایم برای طراحی HTML اون اینقدر بگیریم؟

anarshia
یک شنبه 26 آبان 1392, 21:22 عصر
جناب عابدی اگر بها نمیدن نمیشه تمام تقصیر رو به گردن مشتری انداخت. به نظر من مقصر عمده همکاران ما و خود ما هستیم که تو کارمون صداقت نداریم و اصولن این که خودتون هم گفتید" تا اونجایی که میدن بگیر" یا " تا جایی که تیغ ت می بره" ... برادر مگه ما کلاهبردار یا زورگیریم ؟ کاری داریم می کنیم و باید به نسبت اون کار و تخصصمون دستمزدی رو در نظر بگیریم. مثل همه مشاغل دیگری که تو این مملکت هست.

omidabedi
یک شنبه 26 آبان 1392, 21:26 عصر
جناب عابدی اگر بها نمیدن نمیشه تمام تقصیر رو به گردن مشتری انداخت. به نظر من مقصر عمده همکاران ما و خود ما هستیم که تو کارمون صداقت نداریم و اصولن این که خودتون هم گفتید" تا اونجایی که میدن بگیر" یا " تا جایی که تیغ ت می بره" ... برادر مگه ما کلاهبردار یا زورگیریم ؟ کاری داریم می کنیم و باید به نسبت اون کار و تخصصمون دستمزدی رو در نظر بگیریم. مثل همه مشاغل دیگری که تو این مملکت هست.

تا اونجایی که میدن بگیر چرا؟
چونکه قیمت تبدیل قالب اگر استاندارد تبدیل بشه 500 600 هست کدوم شرکت حاضر هست قیمت واقعی کارتو بهت بده؟اگر قیمت پایین ندی که هیچ درامدی نداری

مشکل از خود ماست / اما چرا اینجور شده؟ چون قانون کپی رایت و ... نداریم
برای اینده ی شغلیت چه تضمینی هست توی این بازار اشفته؟

omidabedi
یک شنبه 26 آبان 1392, 21:31 عصر
لطفا off topic ندید.فکر نکنم این بحث ها استارتر تاپیک رو به نتیجه ای برسونه

anarshia
یک شنبه 26 آبان 1392, 21:33 عصر
دوست من در مورد قیمت که همین شرکتها خیلی هاشون اجاره دفترشون بالای پنج و شیش میلیون در ماه هست. پس 500 یا 600 تومن نباید خیلی هم قیمت گزافی باشه.
بله قانون کپی رایت هم مزید بر علت شده و گرفتاری ما بیشتر.. اما مشکل عمده به نظر من اینه که هیچ سازمانی مسئول نظارت بر کیفیت کار تو عرصه وب نیست و بعد از اون هم مساله نرخ دستمزدها هست و خیلی چیزهای دیگر

بهرحال امیدوارم در آینده شرایط بهتر بشه

refugee
یک شنبه 26 آبان 1392, 21:49 عصر
خدا رو شکر بحث خوابید .

امید عزیز قیمت علم را باید پرداخت . ولی تو جامعه اینجا اینجوری تعریف شده و برای فرهنگ سازی باید تلاش کرد . اما ضرب المثل معروف است که میگه : " خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت باش ." متاسفانه فعلا برای ادامه زندگی مجبورید و مجبوریم همینطور با همین قیمت های کم کار کنیم . ( فراموش نکنید من و شما هستیم که باید فرهنگ سازی کنیم , کافیست هیئتی و نهادی تشکیل بشه و قیمت ثابت جز ساعتی تعین کنند . اونجا دیگه مشتری حرفی نمیتونه بزنه و بقیه برنامه نویسانم موظف به رعایت قانون میشوند )

تو کشور ما افغانستان شرکت ها و بیشتر ارگان ها با دلار کار میکنند و بهای علم را به دلار پرداخت میکنند .

جدای از این بحث, دو سال پیش تعدادی مشتری از میان هموطن های شما هم داشتم باید بگم واقعن انسانهای شریفی بودند
سپاس از شما , مردمان همه جا خوب و بد خود را دارند . تو افغانستان به اندازه علمت و کارت بهت بهاء و پول میدهند . همچنین اونجا فرهنگش مثل اینجا نیست که قالب وبلاگ برا طرف درست کردم اعتماد کردم بهش دادم پولی که نداد هیچ قالبم دزدید . اونجا با یک کلمه کار میکنند " مرد و قولش " وقتی قول داد زیرش نمیزنه حتی به ضررش باشه چه برسه به ...

* یکی از فرهنگ خوب شما ایرانیان اینه که بحث میکنید و حتی اگر اخرش جنگ و دعوا هم بکنید , اشتی و دلجویی میکنید و کینه ای نمیگیرد از هم :تشویق:

انشالله همیشه موفق باشید .

omidabedi
یک شنبه 26 آبان 1392, 21:52 عصر
نهاد حمایت از برنامه نویسان ایران (http://barnamenevis.org/showthread.php?397617-%D8%AA%D8%B4%DA%A9%DB%8C%D9%84-%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF-%D8%AD%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86)

مشکل اینجاست که چون مکاتبه ای هست سوء تفاهم زیاد پیش میاد یکم باید رفع ابهام بشه/امادر اخر نتیجه ی یکسانی بدست پیدا میکنیم :)

e_a_23
یک شنبه 26 آبان 1392, 22:02 عصر

اگر بخوام خودم از پایه انجام بدم حتما باید خودم که طراح هستم روی cms پیاده سازیش کنم برای قسمت های داینامیکش و برنامه نویسی هاش؟مسلما قیمتی که شما فرمودید به همراه کد نویسی بوده.بدون کد چقدره قیمت؟

e_a_23
یک شنبه 26 آبان 1392, 22:05 عصر
تشکر از دوستمون anarshia ؛ من متوجه این نشدم که این قالب اماده بوده و شما راستچین کردین و ظاهرش را به سلیقه خودتون تغییر دادین .

فکر کردم میگید از پایه اینو طراحی کردید ( از صفر ) برای همین طبق قیمت دهی خودم برای قالب مدیریت محتوا قیمت دادم . ( در اون صورت واقعا 300 الی 500 ارزش داشت , البته با گرافیک بهتر )
اما در اینصورت که شما فقط قالب اماده را راستچین و ریسپانسیو کردین منم اینجای کارو با اقا امید و این دوستمون موافقم 150 الی 200 ارزش داره . ( این نظر شخص بنده بود , شاید شما بیشتر یا کمتر بگیرید من فقط نظرمو اعلام کردم )

سوال : این که شما این تایپیک را زدین به خواست سفارش دهنده قالب بوده ؟ یا فقط میخواستید قیمت بگیرید ؟

ای بابا.من این قالب رو طراحی نکردم.عرض کردم که گفتن مثل این برامون طراحی کن.کار من نبوده طراحیش.من خواستم از اول طراحی کنم و ایراداشو برطرف کنم.و هدف از ایجاد این تاپیک فقط اطلاع از قیمت بود برای آگاهی خودم.

e_a_23
یک شنبه 26 آبان 1392, 22:07 عصر

خواهش میکنم یه چیز رو واسه من مشخص کنید.پیاده سازی قالب روی cms برعهده ی برنامه نویسه یا طراح؟مثلا برای همین طرح.چون بعضی جاهاش مثل مقایسه موبایل ها کدنویسی داره به گمانم.

omidabedi
یک شنبه 26 آبان 1392, 22:11 عصر
بعهده ی طراح هست برای تبدیل به cms.
شما دقیق بگید چیو سفارش گرفیتید؟چون دوستا برداشت متفاوتی از صحبت هاتون داشتن.
ایا قالب میخواید مثل همین HTML منتها
ایا گفتن مثل این قالب رو برای جوملا طراحی کنید ؟؟
دقیق بگید تا دقیق بررسی بشه.
قیمتهایی که من دادم برای HTML و CSS بودن.بدون تبدیل

e_a_23
یک شنبه 26 آبان 1392, 22:19 عصر
مسلما باید تبدیل شه به جوملا اما این کار از من خواسته نشده.فقط گفتن طراحی کن.البته امروز تصمیم گرفتم که دیگه این کار رو انجام ندم به دلیل بی انضباطی و بد قولی کارفرما.
آیا باید از ابتدا که طراحی می کنیم در نظر داشته باشیم که قراره قالب به جوملا تبدیل شه و از تگ های خاصی استفاده کنیم؟

omidabedi
یک شنبه 26 آبان 1392, 22:26 عصر
جوملا تخصص من نیست اما باید یه سری قواعد رو رعایت کنیم.
مثلا تو وردپرس حتما باید توی قالب style.css و index.php باشه و چیزایی مثل این و از همه مهم تر توابع برای بکارگیری درون تمپلت مثل تابع نمایش عنوان....
و ....
جوملا رو خبر ندارم

anarshia
دوشنبه 27 آبان 1392, 00:35 صبح
برای تبدیل به جوملا خیر نیازی نیست از ابتدا کار خاصی بکنید. البته بایستی کارتون منظم باشه یعنی برای استایل شیت ها یک فولدر css و برای تصاویری که استفاده کردید یک فایل image درست کنید. بعد از اون فایل index.html رو به index.php تغییر نام بدید. یک فایل xml با عنوان templateDetails.xml درست کنید که این میشه فایل نصاب قالب شما و در اون اسم طراح و کپی رایت و اینها میاد و عنوان فایل ها و فولدرهایی که قالب شما رو تشکیل میده. در نهایت هم میرید سراغ اون فایل index.php و کدها رو به پی اچ پی تبدیل می کنید. این کلیات کار هست در مورد جزییات هم سرچ کنید آموزشهای تصویری و متنی به زبان انگلیسی و فارسی موجود هست.

refugee
دوشنبه 27 آبان 1392, 10:58 صبح
خواهش میکنم یه چیز رو واسه من مشخص کنید.پیاده سازی قالب روی cms برعهده ی برنامه نویسه یا طراح؟مثلا برای همین طرح.چون بعضی جاهاش مثل مقایسه موبایل ها کدنویسی داره به گمانم.

من نمیدونم شما دارید گروهی کار میکنید یا تک نفره ؟
معمولا افرادی که تک نفره کار میکنند همه موارد به عهده خودشان است . ولی افرادی که گروهی کار میکنند معمولا 3 تقسیم میشود .

1. طراحی خلق ایده و رابط گرافیکی ( طراحی )
2. تبدیل پی اس دی به اچ تی ام ال ( کد نویسی )
3. تبدیل اچ تی ام ال به مدیریت محتوا ( برنامه نویسی )

شما اگر تنهایی میخواهد پروژه بگیرید و انجام دهید هر 3 قسمت به عهده خودتان است و الا باید تقسیم بندی کنید .

در مورد قیمت هم من اینطور تقسیم بندی میکنم ( اگر مشکی در تقسیم بندی قیمت است کم یا زیاد دوستان بگن )
1. طراحی : بین 70 تا 150 بستگی به کار دارد .
2. تبدیل html : بین 100 تا 200 بستگی به کار دارد .
3. تبدیل به cms : بین 150 تا 250 بستگی به کار دارد .

یعنی اگر رنج قیمت را محاسبه کنید یک قالب معمولی بدون زحمت زیاد برای سیستم مدیریت محتوا 150 + 100 + 70 = 320 هزار تومان .
و قیمت یک پروژه پر کار و با زحمت زیاد برای سیستم مدیریت محتوا : 250 + 200 + 150 = 600 هزار تومان .

فکر کنم در حق هیچ کسی ( کارفرما و طراح ) اجحاف نشده باشد .:لبخند:

KinGover
جمعه 03 مرداد 1393, 13:35 عصر
200

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zirend.ir (http://zirend.ir/) بازار کار آنلاین
اگر پروژه ای در دست دارید که برای انجام آن نیاز به کمک دارید یا اگر مهارتی دارید و میخواهید از طریق اینترنت کسب درآمد کنید
پیشنهاد میکنم که به سایت Zirend بزرگترین سایت برون سپاری پروژه سر بزنید.
www.zirend.ir (http://www.zirend.ir/)

mohamad_torabi
جمعه 03 مرداد 1393, 18:45 عصر
نمیخوام نه بحث کنم نه دعوا لطفا کسی به پست من جواب نده فقط نظر خودم رو میگم:لبخند:
حیف چشم هایی نیست که از ساعت 6 بعد از ظهر تا 6 صبح به یک صفحه رنگی خیر شده و داره اذیت میشه ؟
هزینه عمل چشم الان بین 2 تا 6 میلیون هست ! و ما برای اینکه بتونیم عوارض جسمی کارمون رو پرداخت کنیم فقط برای چشم باید 6 میلیون خرج کنیم ولی پروژه هایی که قبول میکنیم بین 100 تا 700 تومن هست
برنامه نویس و طراح وب بعد از چند سال دیگه خسته میشه از کد زدن و باید طی همون چند سال باید بار خودش رو ببنده یعنی یه سرمایه ای برای خودش جمع کنه تا بعد از خستگی هزینه ای داشته باشه تا یه کار نسبتا ساده رو برا خودش جور کنه !
این ها چکیده ای بود از مقاله زیر که طولانی هست گفتم کسی شاید حال نداشته باه با زبون روزه همش رو بخونه :لبخند: ولی پیشنهاد میکنم هم خودتون بخونید و اینکه قبل ار این که رو پروژه قیمت بزارید بدین دست مشتری
مقاله (http://aftab.cc/article/1077)

vimax23
جمعه 03 مرداد 1393, 19:37 عصر
200

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zirend.ir (http://zirend.ir/) بازار کار آنلاین
اگر پروژه ای در دست دارید که برای انجام آن نیاز به کمک دارید یا اگر مهارتی دارید و میخواهید از طریق اینترنت کسب درآمد کنید
پیشنهاد میکنم که به سایت Zirend بزرگترین سایت برون سپاری پروژه سر بزنید.
www.zirend.ir (http://www.zirend.ir/)

عجب تکنیکی تاپیک زیرخاکیو واسه تبلیغ اوردی بالا:لبخند:
من کفه دامنه هستم زیر عند! :لبخند:

asemaneaabi
جمعه 03 مرداد 1393, 20:20 عصر
دوستان واقعا ریسپانسیو با این قیمت ها کار میکنید ؟ من به بعضی دوستان برای همکاری ایمیل دادم .

MiNa choopani
سه شنبه 29 مهر 1393, 12:48 عصر
ببخشید یه سوال
ممنون مبشم اگه جواب بدید
اگه یه ساینی قبلا طراحی شده باشه
بهنرین روش برای ریسپانسیو کردنش چیه ؟

r4hgozar
سه شنبه 29 مهر 1393, 13:23 عصر
سلام/
به نظر من این کار فقط قالبش نمی شه زیاد واسش پول داد؟
میشه به خاطر تعداد صفحاتش بهش نهایتا 300 داد.
اما اگه کد نویسیش هم با خودتون بود با php و یا asp من اگه باشم با mvc و cms بسازم کمتر از 700 نمی گیرم.
البته هرکی ارزش کار خودش رو خودش میدونه

<Head>
پنج شنبه 21 خرداد 1394, 14:27 عصر
واقعا قالب ریسپانسیو + cms میزیند 600 تومن ؟!
ارزش کارتون چرا اینقدر میارید پایین ، فک میکنید حتما باید بیل بزنید ک پول بگیرید؟ سال ها عمری که تلف شده ساعت ها نابود شدن سلامتی که سر یک قالب میره خلاقیت و... جدا! 600 تومن؟

jirajir
جمعه 06 شهریور 1394, 02:02 صبح
سلام
دوستانی که کار ریسپانسیو انجام میدن لطفا با من تماس بگیرن من یه پروژه دارم

jirajir
جمعه 06 شهریور 1394, 02:04 صبح
سلام
دوستانی که کار ریسپانسیو انجام میدن لطفا با من تماس بگیرن من یه پروژه دارم