PDA

View Full Version : رسم دایره محیطی برای مثلث با c++

sara333
شنبه 25 آبان 1392, 10:03 صبح
سلام
ببخشید 1 سوالی داشتم اگر راهنمایی کنید ممنون میشم .
میخوام برای یک مثلث یه دایره محیطی رسم کنم . مختصات 3 راس مثلث رو از ورودی گرفتم . مثلث رو رسم کردم . برای بدست آوردن شعاع دایره محیطی باید عمود منصف اضلاع رو رسم کنم . این کارم انجام دادم . بعد باید مختصات محل تلاقی این عمود منصف ها رو بدست بیارم .که بعدش برم سراغ شعاع دایره محیطی . اینجاست که دیگه موندم ( والا من نمیدونم این سوال بیشتر به ریاضی و هندسه مربوطه یا برنامه نویسی !!! ولی خوب کاریش نمیشه کرد )
شما میتونید راهنمایی کنید که باید چکار کنم ؟
اگر لازمه بگید تا تیکه کد نوشته شده تا همینجا رو براتون بزارم .
ممنون و متشکر

rahnema1
شنبه 25 آبان 1392, 13:21 عصر
به سایت زیر مراجعه کنید و از Method 3 استفاده کنید
فرمول رو از معادله ها بدست بیاورید
http://www.qc.edu.hk/math/Advanced%20Level/circle%20given%203%20points.htm

مصطفی ساتکی
یک شنبه 26 آبان 1392, 01:38 صبح
سلام
ببخشید 1 سوالی داشتم اگر راهنمایی کنید ممنون میشم .
میخوام برای یک مثلث یه دایره محیطی رسم کنم . مختصات 3 راس مثلث رو از ورودی گرفتم . مثلث رو رسم کردم . برای بدست آوردن شعاع دایره محیطی باید عمود منصف اضلاع رو رسم کنم . این کارم انجام دادم . بعد باید مختصات محل تلاقی این عمود منصف ها رو بدست بیارم .که بعدش برم سراغ شعاع دایره محیطی . اینجاست که دیگه موندم ( والا من نمیدونم این سوال بیشتر به ریاضی و هندسه مربوطه یا برنامه نویسی !!! ولی خوب کاریش نمیشه کرد )
شما میتونید راهنمایی کنید که باید چکار کنم ؟
اگر لازمه بگید تا تیکه کد نوشته شده تا همینجا رو براتون بزارم .
ممنون و متشکر

کار ساده ای هستش به شرطیکه اگر 3 نقطه روی یک دایره باشند شما بین هر 2 نقطه یک خط دارید عمود منصف این خط را بدست بیارید وقتی این خطوط عمود منصف را از هم تقاطع بدید نقطه تلاقی میشه مرکز دایره شما.سپس مرکز را دارید پس شعاع را هم دارید حالا دایره رو رسم کنید.
کدی را براتوننوشتم که تقریباً محاسبش بدین صورت میشه.
موفق باشید.