PDA

View Full Version : سوال: سوال دریاره طراحی قالب

korosh00
شنبه 25 آبان 1392, 10:44 صبح
سلام
من این قالب را می خوام درست کنم با table این کار را کردم .
حالا سوالم اینجاست :
وقتی در قسمت "مطالب راست " مطلبی موجود نباشد قسمت مطالب وسط از جاش حرکت میکنه و میره سمت راست و کشیده میشه

من باید از div استفاده کنم بجای tabel ?
چجوری در صفحه محل و مکان "px" را برای مطالب راست و چپ و وسط و اسلایدر و غیره بگذارم که دقیقا همون جا باشند؟
ممنون

112858

bomb23
یک شنبه 26 آبان 1392, 00:40 صبح
سلام باید از css استفاده کنی باید به فیلدات width بدی که تغییر اندازه پیدا نکنن مثلا اون مطلبه راسته یه td که باید اینطوری توش بنویسی:

<td style="width:150px"></td>

korosh00
یک شنبه 26 آبان 1392, 13:31 عصر
من از همون td استفاده می کنم میگم در قالب هایی که دیدم خیلی هاشون بجای جدول از div li و غیره استفاده کردند . کدام روش بهتره ؟

bomb23
یک شنبه 26 آبان 1392, 13:33 عصر
فرق نداره ولی div الان مد تره.

EnKamran
یک شنبه 26 آبان 1392, 23:40 عصر
خیلی فرق داره. جست و جو کنید لطفا.
حتما از div استفاده کنید- کمی کار کنید با هر دو متوجه تفاوت ها میشید

korosh00
دوشنبه 27 آبان 1392, 00:53 صبح
منم div را می پسندم چون ی سزی مشکل با <td> دارم و در اکثر سایت ها تو سورسشون هم دیدم از div استفاده می کنند . الام من سوالم اینجاست موقعیت مکانی این div را چطور بگذارم ؟ مثلا در نمونه بالا هدر در وسط است نسبت به مرورگر حالا بخش مطالب سمت راست چجوری مکانش مشخص میشه ؟ نمی دونم منظورم را رسوندم یا نه .
ممنون

tam2145
دوشنبه 27 آبان 1392, 08:13 صبح
با سلام
حتماً از div استفاده کنید ... سرعت بارگذاری در این روش نسبت به استفاده از tabel بسیار زیاد تر هست ...:لبخند:
برای تنظیم کردن مکان های div ها هم می توانید ، همان طوری که دوستمان "bomb23" گفتند از css استفاده کنید ولی چون قالب در حال تغییر می باشد و شاید مکان و استایل یه div فرق کنه ... بهتره این تغییرات با style دهی انجام بشود . چون اولویت با استایل خواهد بود بعد به آیدی و بعد به کلاس ... پس با استایل دهی مکان div تغییر می کنه ... کلاس هم خود به خود در نظر گرفته نمی شود ولی هنوز پابرجاست ...
چی گفتم ... :گیج:

shahram8008
دوشنبه 27 آبان 1392, 11:00 صبح
دوست عزیز استفاده از tableدیگه منسوخ شده و سئوی سایت رو بشدت پایین میاره
خیلی بهتره که از divاستفاده کنی تا هم به سئوی پروژه لطمه نزنه هم سرعت لود بره بالا
ضمنا استفاده یا عدم استفاده از div مد یا قشنگی نیست...یه تکنیک بالای راحی قالب هست

winner1
دوشنبه 27 آبان 1392, 20:15 عصر
دوستان div رو چطور ستون بندی کنیم

tam2145
دوشنبه 27 آبان 1392, 20:35 عصر
با استفاده از float - position - width - height !!

korosh00
سه شنبه 28 آبان 1392, 00:29 صبح
کتاب آموزشی هست فارسی که خیلی خوب نحوی طراحی قالب را توضیح داده باشه ؟
ممنون

korosh00
سه شنبه 28 آبان 1392, 03:51 صبح
من با یک نمونه خوب تونستم برم جلو ولی اصولی یاد نگرفتم .

imanasp
چهارشنبه 29 آبان 1392, 19:20 عصر
کتاب آموزشی هست فارسی که خیلی خوب نحوی طراحی قالب را توضیح داده باشه ؟
ممنون

یک ویدیوی آموزشی از لیندا هست که خیلی خوبه برای یادگیری که مشکل شما رو بر طرف می کنه به نام CSS Site Design