ورود

View Full Version : حرفه ای: چگونه پیغام enter parameter value را در اکسس حذف کرد؟

tida0000
شنبه 25 آبان 1392, 22:53 عصر
سلام من مشکلی در اکسس دارم به این صورت که من combobox ایجاد کردم و میخوام بر روی هر کدام از آیتم های لیستی که از آن باز میشود کلیک کنید یک فرم که مشخصان آن است باز شود برای این کار یک query ایجاد کردم و از روی آن فرم ساخت و در قسمت event فرمی که combobox در آن است این کد را نوشتم

" ' " & DoCmd.OpenForm "station properties6", , , "namestation =' " & Combo2.SelText
ولی وقتی باز میشود enter parameter value میخواهد چه کار کنم که این را نخواهد با توجه به اینکه اگر درخواست پارامتر را به قسمتcriteria query ندهم نمیشود

G.hemati
شنبه 25 آبان 1392, 23:36 عصر
با سلام
پاسختان در لینک زیر میباشد

در ضمن دوست گرامی یکی از قوانین تالار جلوگیری از ارسال پستهای تکراری است . امیدوارم شاهد تلاش روز افزون شما باشیم
http://barnamenevis.org/showthread.php?353802-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-Enter-parameters-value

RESMAILY
یک شنبه 26 آبان 1392, 07:37 صبح
به نام خدا
با سلام. كد ظاهرا ايرادي ندارد. شما احتياطا عبارت زير را قبل از اين كد بنويس شايد درست شود.
me.Recalc بعد آن selText را هم تبديل كنيد به value
البته بعضي وقت ها ديده شده كه نام فيلد را هم بايد در [ ] محصور نمود.

tida0000
یک شنبه 26 آبان 1392, 07:56 صبح
به نام خدا
با تشکر از جواب شما ولی من توصیه های شما را اعمال کردم ولی باز هم درست نشد

tida0000
یک شنبه 26 آبان 1392, 10:33 صبح
من با توصیه های شما نتوانستم مشکل را برطرف کنم فایل را به پیوست آوردم فرم اصلی که کد در آن نوشته شده در Main Form است لطفا به من کمک کنید

aimaz23
یک شنبه 26 آبان 1392, 12:30 عصر
سلام اگر دوست داری فایلتو با 2003 ذخیره کن تا اگرکاری از دستم بر امد بتونم کمکی کرده باشم

hamid-nice
یک شنبه 26 آبان 1392, 13:38 عصر
من با توصیه های شما نتوانستم مشکل را برطرف کنم فایل را به پیوست آوردم فرم اصلی که کد در آن نوشته شده در Main Form است لطفا به من کمک کنید

با سلام
دوست عزیز فرم های شما نیاز به اصلاحات اساسی دارد شما فرم station properties6 را می خواهید باز کنید در صورتی که کنترل هایی که در این فرم قرار داده اید اصلا به درستی باند نشده اند چرا که ریکورد سورس این فرم را کوئری station properties4 قرار دادهاید که کلا یک فیلد بیشتر ندارد ولی در فرم station properties6 که به این کوئری باند شده کلی کنترل باند شده قرار دارد که البته چیزی برای باند کردنشان در این کوئری وجود ندارد
ابتدا این مساله را تصحیح کنید سپس شرطی که در دستور openform در فرم main form برای combo2 گذاشته اید را از قسمت wherecondition به قسمت openargs انتقال دهید تا بعد
موفق باشید

aimaz23
دوشنبه 27 آبان 1392, 10:58 صبح
سلام محور اصلی مشکل شما تویه namestation کافیه توی فرمتون یکبار این فیلد حذف کنید و دوباره کنترل سورس رو تنطیم کنید احتمالاً درست میشه...
اگرم میتونی خروجی 2003 بگیر تا بتونم فایل تون ببینم

tida0000
چهارشنبه 29 آبان 1392, 07:58 صبح
از دوستان گرامی متشکرم ایراد برطرف شد