PDA

View Full Version : سوال: استفاده از دو گرید ویووی مرتبط

ahmadhasani
یک شنبه 26 آبان 1392, 11:02 صبح
سلام. من یک سیستم ساده ثبت سفارش نوشتم که مشخصات کاربر رو توی یک جدول و محصولات سفارش داده شده توسط کاربر رو همراه با کد محصول ، توی جدول دیگه ذخیره میکنه که این محصول ، بین 1 تا 10 عدد متغیره. حالا من میخوام تو بخش مدیریت ، یک گرید بگذارم تا مشخصات کاربر رو نمایش بده و زیرش یک گرید دیگه بگذارم تا محصولاتی که سفارش داده رو لیست کنه. چکار باید کنم؟ راه دیگه ای پیشنهاد می کنید؟

ahmadhasani
دوشنبه 27 آبان 1392, 19:30 عصر
اینجا که هیچکس هیچی نمیدونه!

Mohammad_dn
دوشنبه 27 آبان 1392, 19:42 عصر
سلام....

اول اینکه اصلا از این حرفت خوشم نیومد

اینجا که هیچکس هیچی نمیدونه!

من خودمو جزو حرفه ای ها نمیدونم اما اینجا خیلیا حرفه ای هستند و این که میگی هیچی نمیدونن به معنی توهین هست...

اما جواب:
دو تا تیبل بساز یکی مشخصات افراد و یکی لیست محصولات ثبت شده توسط افراد
یه گرید بزار و از طریق ایدی کاربر مشخصاد شخص رو استخراج کن
وقتی میخوای محصول رو ثبت کنی آیدی کاربر رو هم همراه با مشخصات محصول ثبت کن
یه گرید دیگه بزار...حالا محصولاتی رو که آیدی کاربری آنها با آیدی این کاربر برابر بود رو نمایش بده

همین

ahmadhasani
دوشنبه 27 آبان 1392, 22:02 عصر
بهتر بود میگفتم "اینجا هیچکس هیچی نمیگه!" چون به قول شما اینهمه حرفه ای اینجاس ، اما یه سوال که می پرسی ، دوستان معمولآ انگار نه انگار! فقط به خاطر این تاپیک نیستا ، تاپیک زیاد زدم. اکثرآ هم یا جواب نگرفتم ، یا نصفه و ناکارآمد بودن و دیگه جواب ندادن! وقتی هم که کسی جواب نده ، از نظر من یعنی کسی نمیدونه!

Mohammad_dn
دوشنبه 27 آبان 1392, 22:37 عصر
نظر شما محترمه...اما فکر نمیکنم خیلی این برداشت درست باشه...

وقتی هم که کسی جواب نده ، از نظر من یعنی کسی نمیدونه!

من خودم بعضی اوقات پیش اومده که جواب چیزی رو میدونستم اما وقتشو نداشتم یا در اون زمان حوصله جواب دادن نداشتم جواب ندادم...بهتر کمی صبر داشته باشید....

بگذریم...حالا جواب سوال خودتونو گرفتید؟

ahmadhasani
جمعه 01 آذر 1392, 11:33 صبح
دو تا تیبل بساز یکی مشخصات افراد و یکی لیست محصولات ثبت شده توسط افراد
یه گرید بزار و از طریق ایدی کاربر مشخصاد شخص رو استخراج کن
وقتی میخوای محصول رو ثبت کنی آیدی کاربر رو هم همراه با مشخصات محصول ثبت کن
یه گرید دیگه بزار...حالا محصولاتی رو که آیدی کاربری آنها با آیدی این کاربر برابر بود رو نمایش بده

ممنون از چوابت ، ولی من مشکلی توی ثبت و ارتباط کالاها و اشخاص با هم ندارم. مسئله اینه که توی صفحه مدیریت سفارشات ، من ممکنه n تا سفارش داشته باشم با n تا سفارش دهنده! اگه یکدونه بود که غمی نبود! مثلآ یه چیزی می خوام تو مایه های گرید تلریک که وقتی دوتا گرید مرتبط میسازی ، یک فلش کوچیک سمت راست گرید اول ظاهر میشه و با کلیک کردن روش ، گرید دوم ظاهر میشه.
حالا من می خوام کاری کنم که لازم نباشه هربار رو اون فلش کلیک کنی و همیشه هردوتا گرید نمایش داده بشه!

fakhravari
جمعه 01 آذر 1392, 12:26 عصر
0 بار تشکر شده در 0 پست
:چشمک:
به این گونه جداول دیتیل مستر میگن که با query string میتونی پیاده کنی

ahmadhasani
جمعه 01 آذر 1392, 15:17 عصر
0 بار تشکر شده در 0 پست
ممنون از جوابت؛ ولی مسخره میکنی یا به 2,465 بار تشکر شده در 1,812 پست افتخار می کنی دوست عزیز؟

fakhravari
جمعه 01 آذر 1392, 17:08 عصر
افتخار نیست.
یاد گرفتن جستجو کردن را نشان میده