PDA

View Full Version : سوال: اجتماع تیبلها

rashidianc
یک شنبه 26 آبان 1392, 11:24 صبح
با سلام و خسته نباشید

در سایت خیلی گشتم مطالب و نمونه را دیدم ولی هیچ کدام در مورد اجتماع تیبلها چیزی ننوشتن قبلن این سوالو خودم مطرح کرده بودم ولی به علت پیچیدگی دستور سلکت نتونستم درکش کنم .
نمونه را گذاشتم میخام رکوردهای تمام فیلدهای 3 تا تیبل در یک کیوری مجتمع بشن نه مشترک بدون هیچ تغییری و اشتراک گیری عین رکوردها منتقل بشن به کیوری البته تیبل هام باهم ارتباطاتی دارن حالا نمیدونم مشکل من از اینکه کیوریم اجرا نمیشه از ارتباط یا چیز دیگری؟
با تشکر قراوان

hamid-nice
یک شنبه 26 آبان 1392, 15:28 عصر
سلام
خواسته شما مبهم اگه منظورتون اینه که براتون مهم تیست که اجتماع آنها ارتباطی به ارتباطاطی که می سازید نداشته باشه و فقط رکورد هی جدول بیاد بعد رکورد های جدول دوم زیر رکورد های قبلی و الی آخر از دوتا appendQuery استفاده کنید اما اگر صرفا تجمیع جداول را بدون نظمی نمی خواهید جدول کالا اصلا کجا به درد می خورد و در هیچ کدام از اصلی و فرعی قابل استفاده نیست پس چه ارتباطی در کوئری که می خواهید بایدبا جداول دیگر داشته باشد ؟ ولی اکر بین گروه فرعی جدول کالا بخواهید رابطه ای برقرار کنید آنوقت چون همه موارد کالای جدید در جداول حضور ندارد پس نمی توانید همه رکوردهای همه جداول را به طور تکرار نشدنی بی مورد رکرورد ها داشته باشید مگر اینکه منظورتان همه چیزهایی که در جدول کالا هست نبوده باشد
بنابراین سوال شما خیلی واضح نیست .
موفق باشید

Abbas Amiri
یک شنبه 26 آبان 1392, 19:34 عصر
با سلام و خسته نباشید

در سایت خیلی گشتم مطالب و نمونه را دیدم ولی هیچ کدام در مورد اجتماع تیبلها چیزی ننوشتن قبلن این سوالو خودم مطرح کرده بودم ولی به علت پیچیدگی دستور سلکت نتونستم درکش کنم .
نمونه را گذاشتم میخام رکوردهای تمام فیلدهای 3 تا تیبل در یک کیوری مجتمع بشن نه مشترک بدون هیچ تغییری و اشتراک گیری عین رکوردها منتقل بشن به کیوری البته تیبل هام باهم ارتباطاتی دارن حالا نمیدونم مشکل من از اینکه کیوریم اجرا نمیشه از ارتباط یا چیز دیگری؟
با تشکر قراوان

از کوئری Union زیر استفاده کنید:

SELECT kala.asly AS idasly, asly.[nam] AS AslyName, kala.farey, fary.nam AS fareyName, kala.ID AS KalaID, kala.kala
FROM (asly INNER JOIN kala ON asly.id = kala.asly) INNER JOIN fary ON (fary.id = kala.farey) AND (asly.id = fary.idasly)
UNION ALL SELECT fary.idasly AS idasly, asly.[nam] AS AslyName, fary.id, fary.nam AS fareyName, 0 AS KalaID, "-" AS kala
FROM asly INNER JOIN fary ON asly.id = fary.idasly
UNION ALL SELECT asly.id AS idasly, asly.[nam] AS AslyName, 0 AS faryID, "-" AS fareyName, 0 AS KalaID, "-" AS kala
FROM asly;