PDA

View Full Version : نشان دادن نتایج جستجو

behnaz kimia
یک شنبه 26 آبان 1392, 18:04 عصر
سلام
دوستای عزیزم من میخوام نتایج جستجو رو در جایی به غیر از dataGridView نشان دهم!
میشه راه های دیگه ای بهم معرفی کنین!ممنون :لبخندساده:

توضیحات :
یه جستجوی خیلی ساده دارم که اطلاعات دارو رو میاره!
اما چون نتایج جستجو خیلی زیاد هستن نمی خوام از دیتا گرید استفاده کنم
میخوام نتایج برگشت داده شده رو تقسیم بندی کنم تا مرتب به کاربر نشون داده بشه! :خجالت:

ak0100
یک شنبه 26 آبان 1392, 19:17 عصر
سلام
میشه بیشتر توضیح بدین
نتایج جستجو از چه لحاظ زیاده از لحاظ فیلد یا رکورد

mesiiran
یک شنبه 26 آبان 1392, 19:40 عصر
مشترک گرامی دسترسی به این پست امکانپذیر نمی باشد

sina.lor.boy
یک شنبه 26 آبان 1392, 20:09 عصر
میشه تو TextBox , Label هم نشون داد نحوه ی اتصالتو بگو . . .

behnaz kimia
یک شنبه 26 آبان 1392, 21:25 عصر
میشه تو TextBox , Label هم نشون داد نحوه ی اتصالتو بگو . . .

هوووم textbox هم خوبه!
میشه بیشتر توضیح بدین ؟؟ :لبخندساده:
نحوه اتصال هم dataset هست!

behnaz kimia
یک شنبه 26 آبان 1392, 21:26 عصر
اگه خواستی کارت راه بیوفته ... سورس برنامه ات رو بزار تا درستش کنم :لبخند:

آخه الکی که نیست :متعجب: اول باید ببینم چطوری به بانک وصل شدی :متعجب: بعد نام تیبل چیه :متعجب: نام ستونها چیه :متعجب: دیتا بیس چند ستون داره :متعجب:

کدوم ستونها رو میخوای بعد از جستجو نمایش داده بشن و ... :گیج:

بشین تا بفرستم ^_^ :لبخند:

mesiiran
یک شنبه 26 آبان 1392, 21:28 عصر
بشین تا بفرستم ^_^

تو هم بشین تا جواب بگیری "بامادور" :شیطان:

وقتی نمیخواهی سورس رو بذاری رو سایت ... انتظار هم نداشته باش جواب بگیری :شیطان:

behnaz kimia
یک شنبه 26 آبان 1392, 21:31 عصر
سلام
میشه بیشتر توضیح بدین
نتایج جستجو از چه لحاظ زیاده از لحاظ فیلد یا رکورد

هم تعداد ستون های جدول خیلی زیادن و هم متن داخلشون :لبخندساده:

behnaz kimia
یک شنبه 26 آبان 1392, 21:33 عصر
تو هم بشین تا جواب بگیری "بامادور" :شیطان:

وقتی نمیخواهی سورس رو بذاری رو سایت ... انتظار هم نداشته باش جواب بگیری :شیطان:

ای سو استفاده گر نگو بقیه دوستان هستن :چشمک:

Mahmoud Zaad
یک شنبه 26 آبان 1392, 21:46 عصر
سلام
از Listview هم می تونی استفاده کنی البته اگه آیتم ها فقط برای نمایش هستند و احتیاجی به ویرایش و حذف ردیفها نیست. میشه همون دیتاگریدویو رو هم صفحه بندی کرد و ازش استفاده کرد. Paging Datagridview رو جستجو کنید.

behnaz kimia
یک شنبه 26 آبان 1392, 21:53 عصر
سلام
از Listview هم می تونی استفاده کنی البته اگه آیتم ها فقط برای نمایش هستند و احتیاجی به ویرایش و حذف ردیفها نیست. میشه همون دیتاگریدویو رو هم صفحه بندی کرد و ازش استفاده کرد. Paging Datagridview رو جستجو کنید.

بانک دارو هست!ویرایش و حذف رو ندارم.اما ثبت رو میخوام که داشته باشم!(البته زیاد هم ضروری نیست بودن ثبت)
تعداد ستون ها زیادن و متن هر فیلد میتونه خیلی طولانی باشه برای همین نمیخوام از Datagridview استفاده کنم!
ممنون میشم اگر Listview رو توضیح بدین :لبخندساده:

sina.lor.boy
یک شنبه 26 آبان 1392, 23:16 عصر
هوووم textbox هم خوبه!
میشه بیشتر توضیح بدین ؟؟ :لبخندساده:
نحوه اتصال هم dataset هست!

اینم کد : این واسه سرچ تو دیتا بیس هستش در TextBox1 کلمه ای هست که میخوایم سرچ کنیم ... و ListBox آیتم های دیتا بیسه مونه

ListBox1.Items.Clear()
Command.CommandText = "SELECT * FROM Table1 WHERE Table1.loghat Like '%" + TextBox1.Text + "%'"
Dim Adapter As New OleDb.OleDbDataAdapter(Command.CommandText, Connection1)
dataset1.Clear()
dataset1.Reset()
Adapter.Fill(dataset1)
If dataset1.Tables(0).Rows.Count <> 0 Then
For Me.i = 0 To dataset1.Tables(0).Rows.Count - 1
Wordlist.Items.Add(dataset1.Tables(0).Rows(i).Item (0))
Next
End If

واسه انتقال به TextBox : من از رویداد SelectedIndexChanged استفاده کردم ...

Private Sub ListBox1_SelectedIndexChanged(sender As Object, e As EventArgs) Handles ListBox1.SelectedIndexChanged

If ListBox1.SelectedIndex <> -1 Then
Command2.CommandText = "SELECT * FROM Table1 WHERE Table1.loghat ='" + ListBox1.Items.Item(ListBox1.SelectedIndex) + "'"
Dim Adapter2 As New OleDb.OleDbDataAdapter(Command2.CommandText, Connection2)
dataset2.Clear()
dataset2.Reset()
Adapter2.Fill(dataset2)
If dataset2.Tables.Count > 0 Then
loqat.Text = dataset2.Tables(0).Rows(0).Item(0)
translate.Text = dataset2.Tables(0).Rows(0).Item(1)
unit.Text = dataset2.Tables(0).Rows(0).Item(2)
End If
End If
End Sub

این ماله پروژه ی Dictionary خودم بود :چشمک:

behnaz kimia
دوشنبه 27 آبان 1392, 03:04 صبح
دوستای عزیزان فهمیدم که باید چه کرد!
مرسی از راهنمایی هاتون!
اما مشکلی که میمونه اینه که من برای نمایش نتایج از listbox استفاده کردم اما متاسفانه listbox تنها یک خط رو نشون میده و بقیه text اصلا مشخص نیست! :ناراحت:
چطور میتونم اون رو توی چند خط داشته باشم؟؟ :متفکر:

behnaz kimia
دوشنبه 27 آبان 1392, 16:45 عصر
اصلا از listbox خوشم نیومد :گریه:
خیلی بد نتایج رو نشون میده :عصبانی++:
کممممممممممککککککککککککک

behnaz kimia
دوشنبه 27 آبان 1392, 19:14 عصر
مرسی از کمک هاتون :| :| :|
خودم فهمیدم باید چه کرد :چشمک:
نتایج رو با استفاده از DataTableReader به راحتی توی textbox نشون دادم :لبخند:
ممنون :خجالت:

Mitra kzm
دوشنبه 27 آبان 1392, 22:21 عصر
azizam har soali dashT Bya az khodam bepors eshgham.... :قلب::خجالت::گیج:

behnaz kimia
سه شنبه 28 آبان 1392, 20:56 عصر
azizam har soali dashT Bya az khodam bepors eshgham.... :قلب::خجالت::گیج:

:قهقهه: مرسییی عشقم :قهقهه::بوس:

sina.lor.boy
سه شنبه 28 آبان 1392, 22:14 عصر
:قهقهه: مرسییی عشقم :قهقهه::بوس:

:متعجب::متعجب::متعجب:

behnaz kimia
چهارشنبه 29 آبان 1392, 01:25 صبح
:متعجب::متعجب::متعجب:

مشکلی هست؟؟ :متفکر:

behrooz69
چهارشنبه 29 آبان 1392, 02:21 صبح
دمه پسرای مملکتمون گرم ! واقعا خوشم اومد ازشون تا 1 دختر سوال می پرسه 600000 نفری میریزن رو هم تا بتونن ج بدن و مخشو بزنن . اینطوری نباشید بچه ها . داستانمون شده مثل fb که طرف 1 txt میده که حافظ و سعدی تو کفش می مونن و 3 تا لایک می گیره و دختره میاد میگه سلام عسیسانم 300 تا لایک می گیره .
(از behnaz هم عذر می خوام که تو پستش اینو گذاشتم .)

behrooz69
چهارشنبه 29 آبان 1392, 02:29 صبح
حالا جواب سوالت . چند روش داری :
1- دیتا گرید
2- کریستال ریپورت
3- دیتا تیبل که یجورایی زیر شاخته دیتا گریده و واسه چاپ و نگهداری دیتات واسه ارسال یا جستجو از دیتاگرید اونو تو تیبل نگه می داری
4- تکس باکس

حالا تکس باکس خودش باز چند نوع داره
1- 1 دکمه بزاری بنام جستجو و چند تا تکس و 1 دونه تکس مشخص که بیاد مثلا شماره بیمه رو بگیره و باقی رو تو تکس باکس نشون بده که این روش وقتی اطلاعات تیبل بانکت زیاده مناسب نیست چون فقط آخرین رکورد دیتا بیستو نشون می ده.
2- روش دوم 1کم مناسب تره که میای تیبل ها و فیلد هاتو به تکس ها Bind می کنی و با درگ و دراپ کردن فیلد های بانکت و کشیدن رو تکس ها اونارو بهم وصل می کنی و بالای صفحه دکمه های next o back o delete و ... فعال میشه و می تونی هم بری بعدی یا قبلی هم می تونی همزمان پاکش کنی.

نکته : بهترین راه و طبق قانون برنامه نویسی استفاده از دیتا گرید و سرچ با چندتا تکس باکس و جستجو تو گرید ویو و یا رپورت گیریه تو کریستال ریپورته .

امیدوارو خوب توضیح داده باشم . اگه خواستی بگو نمونه کد بهت بده تا بهتر متوجه بشی

behnaz kimia
چهارشنبه 29 آبان 1392, 02:47 صبح
حالا جواب سوالت . چند روش داری :
1- دیتا گرید
2- کریستال ریپورت
3- دیتا تیبل که یجورایی زیر شاخته دیتا گریده و واسه چاپ و نگهداری دیتات واسه ارسال یا جستجو از دیتاگرید اونو تو تیبل نگه می داری
4- تکس باکس

حالا تکس باکس خودش باز چند نوع داره
1- 1 دکمه بزاری بنام جستجو و چند تا تکس و 1 دونه تکس مشخص که بیاد مثلا شماره بیمه رو بگیره و باقی رو تو تکس باکس نشون بده که این روش وقتی اطلاعات تیبل بانکت زیاده مناسب نیست چون فقط آخرین رکورد دیتا بیستو نشون می ده.
2- روش دوم 1کم مناسب تره که میای تیبل ها و فیلد هاتو به تکس ها Bind می کنی و با درگ و دراپ کردن فیلد های بانکت و کشیدن رو تکس ها اونارو بهم وصل می کنی و بالای صفحه دکمه های next o back o delete و ... فعال میشه و می تونی هم بری بعدی یا قبلی هم می تونی همزمان پاکش کنی.

نکته : بهترین راه و طبق قانون برنامه نویسی استفاده از دیتا گرید و سرچ با چندتا تکس باکس و جستجو تو گرید ویو و یا رپورت گیریه تو کریستال ریپورته .

امیدوارو خوب توضیح داده باشم . اگه خواستی بگو نمونه کد بهت بده تا بهتر متوجه بشی

خلیل ممنووون :لبخندساده:
آیا استفاده از DataTableReader روش مناسبیه؟ :متفکر:

behrooz69
چهارشنبه 29 آبان 1392, 03:26 صبح
خوبه بد نیست ولی من خودم به شخصه از دیتا گرید ویو استفاده می کنم و همینم توصه می کنم و نرم افزار های حسابداری سنگین امروزی و گذشته و بیشتر نرم افزارها از دیتاگرید ویو استفاده می کنن.
1- چون هم می شه همزمان اضافه یا حذف کرد و با اینتر به دیتابیس اضافه کرد. با فعال کردن خاصیت های Enable Adding و Enable Editing و ...
2- می شه ایتم ها رو شخصی سازی کرد
3- می شه صفحه بندیش کرد
4- می شه یه اطلاعاتی رو توش جستجو کرد حتی با 1 نیم خط کد مثلا بر اساس اسم Behnaz و اونو تو یه دیتاتیبل ریخت و همونو تو گزارش گیری (کریستال ریپورت ) نشون داد.
5- میشه گرید خودمونو سورت کرد با کلیک رو قسمت بالای هر بخش مثلا اسم ها که بر اساس حروف الفبا مرتب میشن
و خیلی کارای دیگه .

behnaz kimia
چهارشنبه 29 آبان 1392, 03:36 صبح
خوبه بد نیست ولی من خودم به شخصه از دیتا گرید ویو استفاده می کنم و همینم توصه می کنم و نرم افزار های حسابداری سنگین امروزی و گذشته و بیشتر نرم افزارها از دیتاگرید ویو استفاده می کنن.
1- چون هم می شه همزمان اضافه یا حذف کرد و با اینتر به دیتابیس اضافه کرد. با فعال کردن خاصیت های Enable Adding و Enable Editing و ...
2- می شه ایتم ها رو شخصی سازی کرد
3- می شه صفحه بندیش کرد
4- می شه یه اطلاعاتی رو توش جستجو کرد حتی با 1 نیم خط کد مثلا بر اساس اسم Behnaz و اونو تو یه دیتاتیبل ریخت و همونو تو گزارش گیری (کریستال ریپورت ) نشون داد.
5- میشه گرید خودمونو سورت کرد با کلیک رو قسمت بالای هر بخش مثلا اسم ها که بر اساس حروف الفبا مرتب میشن
و خیلی کارای دیگه .

بله همینطوره منم همیشه از datagridview استفاده میکنم اما این مطلب فرق میکرد میخواستم اطلاعات برگشت داده شده دسته بندی بشن
که در نها یت رسیدم به استفاده از DataTableReader و TextBox
ممنوون