PDA

View Full Version : اتصال به MS SQL هاست از طريق SQL 2008 R2

tolid123456789
سه شنبه 28 آبان 1392, 13:02 عصر
من SQL 2008 R2 رو نصب كردم و يك ديتابيس MS SQL با نام فرضي domain_db2 و يوزر domain_user2 در هاست درست كردم.
در قسمت sql server config manager/protocols for MSSQLSERVER گزينه هاي Named Pipes و TCP/IP رو Enabled كردم.
در قسمت نرم افزار Microsoft SQL Server Management Studio قسمت هاي ورود رو به شكل زير تنظيم كردم:
----------------------------------------------
"xx.xx.xx.xx,yyyy" نام فرضي سرور كه مسئول هاست در اختيارم گذاشته
----------------------------------------------
Server Type= Database Engine
Server name=xx.xx.xx.xx,yyyy
Authentication=SQL Server Authentication
User name= Domain_user2
Password name=*********
ولي وقتي كانكت رو مي زنم خطاي زير رو مي ده:
Cannot connect to xx.xx.xx.xx,yyyy.
A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: TCP Provider, error: 0 - A connection attempt failed because the connected party did not properly respond after a period of time, or established connection failed because connected host has failed to respond.) (Microsoft SQL Server, Error: 10060)

با مسئول هاست تماس گرفتم نظرشون اينه:
"دقت کنید که پورت yyyy در سیستم شما یا سرویس دهنده اینترنت فعال باشد."

چه جوري ميشه پورت خاصي رو چك كرد؟
از قسمت تنظيمات TCP/IP
sql server config manager/protocols for MSSQLSERVER
پورت رو به yyyy تبديل كردم و MS SQL رو Restart كردم باز هم همين Error رو ميده

لطفا در صورت امكان راهنمايي كنيد.

aminghaderi
سه شنبه 28 آبان 1392, 23:51 عصر
پورت نمی خواد .
IP دیتابیس هاستت رو که دادی درقسمت بعدم که یوز و پسورد رو داردی کانکت بزنی حله .
من قبلا با R2 سرویس پک یک اگر اشتباه نکنم این طوری کانکت شدم.
باست اسکیوال ریموت هم از طریق سرور و هم از طریق کلاینت فعال باشه ، سرور که باست به پشتیبان سرور بگی ، کلاینت هم که خودش تنظیمات رو اتومات انجام می ده و اگر تنظیم دستی هم داره حقیقت من نمی دونم کجا می شه اعمالش کرد.
پیشنهاد می کنم اگر بدون دادن پرت و مطمئن شدن از فعال بودن ریموت سرور مشکلت حل نشده در بخش اسکیوال مطرح کن دوستان متخصص اونجا زیادن ، راهنمایی می کنند.