PDA

View Full Version : بهترین تکنیک جهت بروزرسانی حجم بالای دیتا روی دیتابیس با قابلیت ویرایش

ghader62
سه شنبه 28 آبان 1392, 19:01 عصر
سلام دوستان
من در برنامه ام از دیتابیسی استفاده کرده ام که از دیتابیس روی سرور، دیتا رو میخونه و روی دیتابیس روی گوشی دیتا رو رایت میکنه و همچنین حجم دیتا خیلی زیاده
من با دوروش اینکارو انجام دادم که هر کدوم دارای مزایا و معایبی هستند که در ذیل ذکر میکنم
1- حذف دیتابیس روی گوشی و بروزرسانی کل دیتایی سمت سرور، روی گوشی
مزیت: تمامی تغییرات و ویرایشات روی سرور، روی گوشی هم اعمال میشه
ایراد: زمان بارگذاری کدها خیلی زیاد و خسته کننده میشه
2 -خواندن آخرین آی دی نوشته شده روی دیتابیس گوشی و مقایسه آن با آخرین آی دی نوشته شده روی سرور و بارگذاری کدهای بین این دو آی دی
مزیت:زمان بارگذاری کدها خیلی معقول و کم میشه
ایراد: اعمال تغییرات که روی کدها سمت سرور انجام شده است روی گوشی قبلا ثبت شده و قابلیت ویرایش کدها روی دیتابیس گوشی وجود ندارد

آیا کسی راهی یا لینکی در این مورد سراغ داره که زمان آپلود کدها معقولتر بشه و قابلیت ویرایش کدهای ثبت شده قبلی نیز وجود داشته باشه ؟؟
ممنون

farhadfery
چهارشنبه 29 آبان 1392, 08:02 صبح
تغییرات روی محتوبات پایگاه داده زیاد هست؟ اگر اینطور هست به نظرم ذخیره سازی روی سرور و ایجاد یک پایگاه داده برای روی کلاینت برای ذخیره سازی موقت که قابلیت کش به برنامه بده.

ghader62
چهارشنبه 29 آبان 1392, 11:13 صبح
ممنون از پاسختون
تغییرات روی دیتابیس زیاد اعمال میشه و دیتابیس هم روی کلاینت و هم روی سرور ساخته میشه
من مشکلم اینجاست که اعمال تغییرات روی محتوای دیتابیس سرور رو چجوری روی دیتابیس روی کلاینت اعمال کنم (دو حالت بالا رو در پروژه های مختلف انجام دادم ولی معایب جفتشون، خیلی بیشتر به چشم میان)

rubiks.kde
چهارشنبه 29 آبان 1392, 13:01 عصر
یکم کارتون مشکله (البته اگه تغییر توی هر دو طرف باشه) برای مثال یه مورد هم توی گوشی تغییر کنه و هم توی سرور اون وقت کدوم ها باید آپدیت بشن و کدومش اعمال میشه.

ghader62
چهارشنبه 29 آبان 1392, 13:19 عصر
دیتا فقط سمت سرور تغییر میکنه و ممکنه که دیتاهای قبلی تغییر کنند و یا حذف شوند و ممکنه که دیتای جدیدی نیز اضافه بشه

farhadfery
چهارشنبه 29 آبان 1392, 14:27 عصر
بدین صورت به نظر من روی سرور ذخیره سازی بشه. برای ارتباط و نقل و انتقال داده هم لایبراری های خوبی موجود هست از جمله loopj (http://loopj.com/android-async-http/)
که برنامه هایی مثل pose, instagram, Pinterest ازش استفاده کردند.