PDA

View Full Version : حفظ حالت Xp Style در هر شرایطی

habedijoo
سه شنبه 22 فروردین 1385, 14:56 عصر
سلام به همگی
همونطور که همه دوستان مطلع هستند حالت Xp Style برنامه تا زمانی حفظ میشود که ویندوز نیز روی این حالت تنظیم شده باشد . چنانچه به نرم افزار یاهو مسنجر نگاهی بندازید میبینید که در هر شرایطی و در هر ویندوزی استایل یکسانی دارد.
کسی میدونه چطوری میشه Xp Style را طوری تنظیم کرد تا همیشه نرم افزار در اون حالت اجرا شود . ؟

niloufar
سه شنبه 22 فروردین 1385, 16:31 عصر
سلام به همگی
همونطور که همه دوستان مطلع هستند حالت Xp Style برنامه تا زمانی حفظ میشود که ویندوز نیز روی این حالت تنظیم شده باشد . چنانچه به نرم افزار یاهو مسنجر نگاهی بندازید میبینید که در هر شرایطی و در هر ویندوزی استایل یکسانی دارد.
کسی میدونه چطوری میشه Xp Style را طوری تنظیم کرد تا همیشه نرم افزار در اون حالت اجرا شود . ؟
سلام
قائدتا کار، کار آقای زواریه که تو VB6 هم XpStyle عرضه کرده بودند (البته بدون سورس) البته یه سورسهایی تو VB6 داشتم که اگه به دردت خورد و اگه منم پیداشون کردم، بگو تا برات بذارمش. (بازم اگه آقای زواری را راضی کنید که سورس کنترلشونو بذارن خیلی بهتر از این سورسای منه)

Hamedm
سه شنبه 22 فروردین 1385, 17:56 عصر
سلام

همونطور که همه دوستان مطلع هستند حالت Xp Style برنامه تا زمانی حفظ میشود که ویندوز نیز روی این حالت تنظیم شده باشد . چنانچه به نرم افزار یاهو مسنجر نگاهی بندازید میبینید که در هر شرایطی و در هر ویندوزی استایل یکسانی دارد. استایل Yahoo Messenger از استایل XP استفاده نمیکنه. اون چیزی که میبینید یک Theme مستقل است.

در پناه حق موفق باشید و پرتوان

niloufar
سه شنبه 22 فروردین 1385, 19:29 عصر
سلام
استایل Yahoo Messenger از استایل XP استفاده نمیکنه. اون چیزی که میبینید یک Theme مستقل است.

سلام
فکر میکنم منظور آقای عابدی جو هم همین است که چه طور باید ایشان هم وابستگی به تم خود Xp رو قطع کنند که عرض کردم و میکنم که جناب آقای عابدی جو:
1- اصلا به نظر من خوب نیست که وابستگی کاربر رو از ویندوز قطع کنیم. چون اساسا فکر کنم خود شما هم دوست داشته باشید که اگه یه تغییر مثلا تو Appearance میدید همه جا اعمال بشه. یا اگه یه ترجیح دادید Performance دستگاه رو بالا ببرید و اصلا بیخیال این جنگولک بازی ها بشید، دوست دارید بازم همه جا اعمال بشه
2- عرض کردم که آقای زواری قدیما با VB6 یه کامپوننت عرضه کرده بود که حتی اون عتیقه رو هم XpStyleدار میکرد. اگه راضیشون کنید که سورسشو بدن، شاید بتونید روش کار کنید و تبدیل به دات نتش کنید.
3- بازم عرض کردم که سورسای دیگه ای هم (نه به قدرت کامپوننت آقای زواری) وجود دارد که میتونید رو اونا هم کار کنید
4- با این حال بازم عرض میکنم که همه اینا تا قبل از 2005 بود که خود VS ساپورت XpStyle نمیکرد و الان صلاح نیست رابطه کاربر را از ویندوز قطع کنیم.

بابک زواری
سه شنبه 22 فروردین 1385, 19:48 عصر
سلام
قائدتا کار، کار آقای زواریه که تو VB6 هم XpStyle عرضه کرده بودند (البته بدون سورس) البته یه سورسهایی تو VB6 داشتم که اگه به دردت خورد و اگه منم پیداشون کردم، بگو تا برات بذارمش. (بازم اگه آقای زواری را راضی کنید که سورس کنترلشونو بذارن خیلی بهتر از این سورسای منه)

سلام
فکر میکنم منظور آقای عابدی جو هم همین است که چه طور باید ایشان هم وابستگی به تم خود Xp رو قطع کنند که عرض کردم و میکنم که جناب آقای عابدی جو:
1- اصلا به نظر من خوب نیست که وابستگی کاربر رو از ویندوز قطع کنیم. چون اساسا فکر کنم خود شما هم دوست داشته باشید که اگه یه تغییر مثلا تو Appearance میدید همه جا اعمال بشه. یا اگه یه ترجیح دادید Performance دستگاه رو بالا ببرید و اصلا بیخیال این جنگولک بازی ها بشید، دوست دارید بازم همه جا اعمال بشه
2- عرض کردم که آقای زواری قدیما با VB6 یه کامپوننت عرضه کرده بود که حتی اون عتیقه رو هم XpStyleدار میکرد. اگه راضیشون کنید که سورسشو بدن، شاید بتونید روش کار کنید و تبدیل به دات نتش کنید.
3- بازم عرض کردم که سورسای دیگه ای هم (نه به قدرت کامپوننت آقای زواری) وجود دارد که میتونید رو اونا هم کار کنید
4- با این حال بازم عرض میکنم که همه اینا تا قبل از 2005 بود که خود VS ساپورت XpStyle نمیکرد و الان صلاح نیست رابطه کاربر را از ویندوز قطع کنیم.

چشم من سورس رو پیدا کردم براتون آپلود میکنم اما اول اینکه فقط برای VB6 جواب میده ؛ و دوم اینکه من با مطلب شما درباره Performance کاملا موافق هستم و دقیقا همان عبارت جنگولک بازی رو درست بکار بردید .

سلام
استایل Yahoo Messenger از استایل XP استفاده نمیکنه. اون چیزی که میبینید یک Theme مستقل است.

بازم دقیقا اونم اومده یک قالب و چهار تا روکش کشیده رو فرمهای بدریختش

بابک زواری
سه شنبه 22 فروردین 1385, 20:04 عصر
سورس مربوطه رو از
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=42869
بگیرید

mostafa_leman
سه شنبه 22 فروردین 1385, 20:59 عصر
از این dll استفاده کن ( چون من از این dll توی برنامه کمیته امداد استفاده کردم اسمش emdad.manifest است) . اگه نتونستی بگو تا واست توضیح بدم
موفق باشی

habedijoo
چهارشنبه 23 فروردین 1385, 12:55 عصر
سلام به همگی دوستان
من به همه تاپیک ها نگاه میکنم ولی یادم میره خودم هم تاپیک داشتم .
دوستان از همتون متشکرم . ببخشید دیر شد .
دوست عزیز mostafa_leman اگر لطف کنی یه کم بیشتر توضیح دهید بسیار ممنون میشم .
در ضمن عزیزان ، توی کشور ما که کسی کارشناس رنگ و روانشناس برای نرم افزار هاش استفاده نمیکنه نرم افزارهای دیگه مثل یاهو مسنجر میتونن الگوی خوبی برای نحوه چیدمان کنترل ها و یا سایر مسائل مربوط به ظاهر نرم افزار باشن .
یکی از دلایل به دل نچسبیدن نرم افزارهای ایرانی همینه دگه .
البته این نظر شخصی منه .

habedijoo
چهارشنبه 23 فروردین 1385, 13:03 عصر
از این dll استفاده کن ( چون من از این dll توی برنامه کمیته امداد استفاده کردم اسمش emdad.manifest است) . اگه نتونستی بگو تا واست توضیح بدم
موفق باشی
سلام
dll رو که اضافه میکنم و به محض اجرا سه تا پیغام Error میده . یه مقداری توضیح میدی چجور باید ازش استفاده کنم . تو یه فوروم خارجی هم بهم گفتن باید از manifest استفاده کنم .

Hamedm
چهارشنبه 23 فروردین 1385, 14:50 عصر
سلام

سلام
dll رو که اضافه میکنم و به محض اجرا سه تا پیغام Error میده . یه مقداری توضیح میدی چجور باید ازش استفاده کنم . تو یه فوروم خارجی هم بهم گفتن باید از manifest استفاده کنم .
قدیما در این باره در بخش VB6.0 حسابی با بچه ها بحث کردیم که اون روشی که در اون بحث ارائه شده (استفاده از Manifest) در .net هم کاربرد داره.
بگردی راحت میتونی پیداش کنی.

niloufar
چهارشنبه 23 فروردین 1385, 17:09 عصر
سلام
1- آقای زواری بابت سورس ممنون. (هر چند من نه وقت دارم روش کار کنم و نه به همون جهت که شما هم با من موافقت فرمودید (جنگولک بازی) اصلا خوشم میاد ارتباط کاربر را از خود ویندوز قطع کنم. ولی به هر حال ممنون. فکر میکنم برای دوستانی که بخواهند این کار را کنند خیلی مفید باشه)
2- آقایان ... استفاده از manifest که دیگه خیلی قدیمی شده. بی خیالش شید تو رو خدا.

mostafa_leman
چهارشنبه 23 فروردین 1385, 19:02 عصر
نیلوفر خانم شما کدوم راه رو پیشنهاد میکنین؟

niloufar
پنج شنبه 24 فروردین 1385, 17:23 عصر
نیلوفر خانم شما کدوم راه رو پیشنهاد میکنین؟
سلام
اگه با من باشه، اصلا رابطه کاربر را از ویندوز قطع نمیکنم.