PDA

View Full Version : مبتدی: مهارت های لازم برای طراحی سایت.تورو خدا کمک کنید من مبتدی ام

sevil*
چهارشنبه 29 آبان 1392, 13:21 عصر
سلام به اعضای محترم سایت برنامه نویس.
امیدوارم کمکم کنین من تازه عضو شدم
من 2 ساله لیسانس IT گرفتم ولی متاسفانه کارم هیچ ربطی به رشتم نداره و با تمام سختیش درآمد ناچیزی داره. دوس دارم برگردم به رشته خودم.چن تا سوال از شما عزیزان داشتم
1)آیا میشه بدون اینکه برم کلاس طراحی سایت یاد بگیرم؟(البته سال 89 رفتم کلاس php ولی چیز زیادی یادم نمونده.کلاسشم مقدماتی بود)من هم شاغلم هم متاهل به خاطر همون وقت کلاس رفتن ندارم ولی خودم روزی یکی دو ساعت میتونم وقت بذارم.
2)کلا چه مهارتایی رو در کنار php و htmlباید یاد بگیرم ؟شنیدم میگن java script,ajax, jquery,.....هم لازمه :ناراحت:اگه لطف کنید همه ملزوماتشو بگید ممنون میشم.
3)این framework دیگه چه صیغه ایه؟ اصن چی هس ؟ میگن yii از همه بهتره.من که اصلا سر در نمیارم:افسرده:
4)و در نهایت آیا این کار واسه خانوما و توی یه شهرستانی مثل زنجان درآمد داره؟؟؟
ببخشید سوالام زیاد شد ولی امیدوارم جواب بدید.مخصوصاٌ سوال 2 خیلی مهمه برام:چشمک: منتظر راهنمایی شما عزیزان هستم.

css-man
چهارشنبه 29 آبان 1392, 13:29 عصر
چیزی که نیاز داری

css
javascript
jquery
ajax
mysql
فتوشاپ هم بدونی خیلی خوبه

درامدش بد نیست ما که راضی هستیم

میتونی خودت هم یادبگیری ولی یه دوره کلاس بری زدتر به نتیجه می رسی

amkherad
چهارشنبه 29 آبان 1392, 13:33 عصر
1 - نيازی به کلاس رفتن اگه مفاهيم اصلی رو بتونی ياد بگيری نيست (تو کلاسم نميگن)
2 - mysql - php - html - css - اينا نيازی (حداقل) / - javascript-jQuery برای پويايی بيشتر سايته
3 - چهارچوبی که برای برنامه نويسی و يا طراحی لازمه (قوانينی که از قبل تعيين شده اند و با استفاده از اونا کدنويسی راحت تر ميشه)
4 - بستگی به سطح کاری داره و اين که پروژه هايی برای انجام باشه!!!

pary_daryayi
چهارشنبه 29 آبان 1392, 13:52 عصر
سلام به اعضای محترم سایت برنامه نویس.
امیدوارم کمکم کنین من تازه عضو شدم
من 2 ساله لیسانس IT گرفتم ولی متاسفانه کارم هیچ ربطی به رشتم نداره و با تمام سختیش درآمد ناچیزی داره. دوس دارم برگردم به رشته خودم.چن تا سوال از شما عزیزان داشتم
1)آیا میشه بدون اینکه برم کلاس طراحی سایت یاد بگیرم؟(البته سال 89 رفتم کلاس php ولی چیز زیادی یادم نمونده.کلاسشم مقدماتی بود)من هم شاغلم هم متاهل به خاطر همون وقت کلاس رفتن ندارم ولی خودم روزی یکی دو ساعت میتونم وقت بذارم.
2)کلا چه مهارتایی رو در کنار php و htmlباید یاد بگیرم ؟شنیدم میگن java script,ajax, jquery,.....هم لازمه :ناراحت:اگه لطف کنید همه ملزوماتشو بگید ممنون میشم.
3)این framework دیگه چه صیغه ایه؟ اصن چی هس ؟ میگن yii از همه بهتره.من که اصلا سر در نمیارم:افسرده:
4)و در نهایت آیا این کار واسه خانوما و توی یه شهرستانی مثل زنجان درآمد داره؟؟؟
ببخشید سوالام زیاد شد ولی امیدوارم جواب بدید.مخصوصاٌ سوال 2 خیلی مهمه برام:چشمک: منتظر راهنمایی شما عزیزان هستم.
1 - بدون کلاس میشه یاد گرفت , اما زمان میبره. یکی - دو ساعت خیلی کمه . برای اینکه زودتر به نتیجه برسید ,بیشتر وقت بزارید.
3 - فریم ورک رو وقتی درک میکنید که چند تا برنامه ی رویه ای بنویسید و سختی و بی نظمی کار رو احساس کنید .
4 - کار طراحی وب و developer مردونه نیست اما معمولا تو بعضی شرکت های برنامه نویسی به خانوما حقوق کمتری میدن . اگه پیشرفت کردید و خواستید جایی مشغول به کار بشید , تحت هر شرایطی و با هر حقوقی کار قبول نکنید !!

ehsannasri251
چهارشنبه 29 آبان 1392, 14:15 عصر
شما اول باید به :
php
html
css
mysql
مسلط شید بعد اگه خواستید کار حرفه ای تر بکنید می تونید کلاس های پیشرفته رو هم برید و در حد تسلط خوب و کارآمد به مباحثی که در بالا گفتم نیازی به کلاس نیست و با pdf و سایت های آموزشی می تونید یاد بگیرید .
از نظر درآمدم مسلما تو سطح متوسط همکار و رقیب زیاده و هرچه بتونید سطحتونو بالاتر ببرید و حرفه ای تر کدنویسی کنید درآمد بهتریم خواهید داشت .
در مورد زمان هم خب با روزی 5 دقیقه هم میشه یاد گرفت ولی اینکه تو چد وقت یاد بگیری مهمه و هرچه بیشتر زمان بزارید سریع تر یاد می گیرید
البته به میزان علاقه , پشتکار و مهمتر از همه تمرین و تمرین و تمرین هم خیلی بستگی داره .
برای آموزش php هم می تونید تاپیک
آموزش مقدماتی تا پیشرفته PHP با زبان ساده (http://barnamenevis.org/showthread.php?427945-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%85%D9%82%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AA%D8%A7-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%87-PHP-%D8%A8%D8%A7-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D8%A7%D8%AF%D9%87)

رو دنبال کنید

nemo php
چهارشنبه 29 آبان 1392, 15:09 عصر
سلام
همون طور که دوستای عزیزم گفتن میتونی خودت یاد بگیری(با مطالعه)اما اگه میخوای زود به نتیجه ای که میخوای برسی کلاس برو این پیشنهادو بهت میدم چون خودم یک ساله دارم کتاب میخونم اما از وقتی کلاسای پیشرفته رو میرم خیلی بیشتر جلو میرم.

M0TR!X
چهارشنبه 29 آبان 1392, 15:19 عصر
سلام.

همشهری عزیز.

یاد گرفتن :

javascript
jquery
ajax
mysql

اصلا سخت نیست و اصلا هم کلاس رفتن نمیخواد حتی به نظر من میتونی تو یه ساعت css رو یاد بگیری.

واینکه اگه شما کاربلد باشی توی هر جا کار پیدا کنی.استاد ما توی شرکتش 2-3 برنامه نویس خانم داره البته از حقوقشون خبر ندارم. ولی استاد ما راضیه ازشون.

موفق باشی

sevil*
پنج شنبه 30 آبان 1392, 09:00 صبح
مرسی از همه دوستای عزیزم که جواب دادن.پس با این حساب راه طولانی در پیش دارم.خوشحالم که بعضی از دوستان گفتن بدون کلاس هم ممکنه.
راستی یه سوال دیگه هم داشتم آیا آشنایی با یه cms هم ضروریه؟؟؟
بابت لینک ehsannasri251 هم ممنونم

poriab
پنج شنبه 30 آبان 1392, 09:30 صبح
مرسی از همه دوستای عزیزم که جواب دادن.پس با این حساب راه طولانی در پیش دارم.خوشحالم که بعضی از دوستان گفتن بدون کلاس هم ممکنه.
راستی یه سوال دیگه هم داشتم آیا آشنایی با یه cms هم ضروریه؟؟؟
بابت لینک ehsannasri251 هم ممنونم

وقتی شما HTML,CSS رو یاد گرفتید ، نیاز به یک سیستم مدیریت سایت مثل جوملا ، وردپرس و ... دارید تا با اون ها سایت رو پویا کنید / و می تونید از راه طراحی پوسته درآمد کسب کنید .

زمانی هم که PHPوMSQL رو یاد گرفتید به صورت حرفه ای ، می تونید برای خودتون CMS بنویسید که البته راه طولانی تری نسبت به گزینه اول در راه دارید + درآمد بیشتر

موفق باشید

p30online
پنج شنبه 30 آبان 1392, 15:37 عصر
چیزی که نیاز داری

css
javascript
jquery
ajax
mysql
فتوشاپ هم بدونی خیلی خوبه

درامدش بد نیست ما که راضی هستیم

میتونی خودت هم یادبگیری ولی یه دوره کلاس بری زدتر به نتیجه می رسی

من هم با نظرات دوستم موافقم ! ولی باید قدم به قدم بری جلو ! چون یه جورایی به هم ربط دارند ! بعد اگر حین یاد گرفتن یه پروژه هم داشته باشی که کار کنی زود یاد می گیری و دستت برای برنامه نویسی روون می شه! یه سایتی هست به نام developer1.ir اون سایت هم سایت خوبی است برای شروع .بعد بروید سراغ سایت w3schools.com سایت عالی ای است !
موفق باشید دوست عزیز