PDA

View Full Version : آموزش: ساخت ستاپ در سی شارپ

raza852
چهارشنبه 29 آبان 1392, 17:14 عصر
سلام
برنامه رو نوشتم که در این برنامه ازsql server و کریستال رپورت استفاد کردم طریق ساخت ستاپ آن را
می خواهم

mahdi101
چهارشنبه 29 آبان 1392, 17:45 عصر
این دوتا آموزش خیلی مفید اند و تمام مراحل setup سازی رو توضیح دادن

این آموزش setup سازی با installsheild
http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=f9b246b2f3fde4f38aa61d2016bada60

اگه هم از vs2010 یا 2008 استفاده می کنید می تونید از طریق خود ویژوال setup سازی کنید
http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=4e444372752db2a292ae1ac6d5d59183

fateme65
چهارشنبه 18 دی 1392, 09:02 صبح
چرا هیچ کجا آموزشی واسه installaware نیست؟

pay_hossein
دوشنبه 14 بهمن 1392, 10:35 صبح
سلام دوستان ببخشید من یه سوال از حضورتان داشتم.
همه دوستان میدانند که پس از نصب ویندوز بزرگترین مشکل نصب نرم افزار های مورد نیاز و درایور های مربوط به سیستم هست.
حالا من به فکرم رسیده تا برای خودم یه برنامه ایی بنویسم که پس از نصب ویندوز اون برنامه رو ران کنم و برنامه هایی که میخواهم بر روی سیستم نصب کنم رو از لیست نرم افزار های موجود انتخاب کنم و پس از این که انتخاب کردم تمامی اون نرم افزار ها همراه با کرک های اون نصب بشن.
فقط برای شروع موندم چیکار کنم.
سوال اینجاسست که آیا این امکان در برنامه های setup سازی هست یا این که حتما باید برنامه ایی بنویسم.
ضمنا همانطور که می دانید بعضی از نرم افزار ها روش نصب خاصی دارد پس آیا در برنامه های setup سازی این امکان را به ما میدهد تا این روش ها را برای آن معررفی کنیم یا برای این منظور می بایست برنامه نویسی کنیم.
متشکرم میشم جواب بدید.
فکر میکنم این مشکل مشکل خیلی از دوستان باشه مخصوصا کسایی که برنامه نویسی انجام میدن نصب تمام نرم افزار های مورد نیازشون یکم براشون زمان بر و مشکل هست.
امیدوارم کمک کنید تا این برنامه رو آماده کنم و روی سایت هم بذارم تا دوستان بتونن ازش استفاده کنن.
بازم ممنون

DeboSoft
سه شنبه 14 مرداد 1393, 08:26 صبح
سلام به اساتید گرامی.
ببخشید من یه سوال داشتم درباره ساخت setup.
تمامی مراحل،تمامی کارها،نصب و ... کاملاً درسته فقط یه مشکل کوچیک وجود داره اونم اینه:
برنامه نصبی که ساختم باید تو رجیستری یه دستکاره کوچیک برای اتصال به بانک اطلاعاتی انجام بده که این کار رو هم روی سیستم های 32 بیتی خیلی خوب انجام میده ولی تو سیستم های 64 بیتی به جای دستکاری رجیستری اونجایی که مد نظر منه میره تو یه مسیر دیگه که با آدرس Wow6432Node شروع میشه یعنی به جای اینکه تو این مسیر یه value رو درست کنه :
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Microsoft SQL Server\MSSQL10.SQlEXPRESS\MSSQLServer
میره تو مسیر زیر اینکارو انجام میده :
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\ Microsoft SQL Server\MSSQL10.SQlEXPRESS\MSSQLServer
ولی sql تو هر شرایطی میره و از مسیر اول اطلاعاتو میگیره که باعث میشه اتصال به بانک درست نباشه.
بررسی کردم دیدم که اگه از پروژه تو حالتهای x86 یا x64 کامپایل بگیرم خودش درست رفتار میکنه ولی نمیخوام این کار انجام بشه چون به خاطر بعضی activex هاییکه استفاده کردم باید کامپایل روی AnyCPU باشه که ارور نده.
حالا سوال من اینه که تو Setup چکار کنم که تو هر نوع سیستمی چه 32 بیتی و چه 64 بیتی تغییر رو تو همون مسیر اصلی اعمال کنه؟
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
یه سوال کوچیک دیگه که اگه میشه جواب بدین لطفاً :
تو آخرین مرحله نصب یه dialog بیاد برای Restart شدن سیستم مثل خیلی دیگه از setup ها.خودم هر چی گشتم ندیدم ممنون میشم راهنماییم کنید.

vb341
پنج شنبه 16 مرداد 1393, 20:15 عصر
دوست عزیز در همین بخش جستجو کنید . من خودم دو قسمت آموزش InstallAware گذاشتم

DeboSoft
یک شنبه 19 مرداد 1393, 08:11 صبح
بله شما درست میگید ولی من منظورم installaware نیست منظورم setup هاییه که توی ویژوال استودیو 2008 ساخته میشه.
اونجا مشکل پیدا میکنه

vb341
یک شنبه 19 مرداد 1393, 19:45 عصر
خوب دوست عزیز من هم گفتم با برنامه InstallAware کار کنید تا دیگه مشکل نداشته باشین

DeboSoft
یک شنبه 02 شهریور 1393, 10:31 صبح
مرسی از راهنماییتون من رفتم هم با InstallAware کار کردم هم با Advanced Installer .
InstallAware که خیلی خوب و کامل بود ولی دو تا مشکل داشت یا شاید من بلد نبودم:
1- بخوای نصبی ایجاد کنی که رو سیستم های 32 و هم 64 بیتی نصب بشه و خودش Sqlexpress و بقیه پیش نیازها رو درست تشخیص بده و نصب کنه مشکل داره و باید جدا جدا ساخته بشن (ستاپ 32 و 64 بیتی منظورمه) ----- {مثل ستاپی که خود ویژوال استودیو میسازه و درستم کار میکنه}.
2- یه لیست از برنامه های پیش نیاز مثل SQLExpress و ... داره که میتونی تیک بزنی و انتخاب کنی ولی مثلاً من که میخوام flash player هم بره نصب نمی تونم پیش نیاز اضافه کنم فقط باید از لیست اضافه کنم.

ولی Advanced Installer این دو تا مشکل رو نداره و انصافاً کار باهاش راحت تره ولی متاسفانه یه مشکل عجیب تو کرکش هست اونم اینه که به جای اینکه کرکش برنامه رو به صورت Architect کرک کنه این کار رو به صورت Arhitect انجام میده یعنی یه حرف c رو جا گذاشته و این کار باعث شده که برای پیش نیاز هایی مثل Sqlexpress و flash player نتونم دستور silent install (دستوراتی که باعث میشه بدون دخالت کاربر برنامه ها نصب بشن) بزارم
حالا مشکل من اینجوری حل میشه :
1- کرک سالم Advanced Installer که هر چی گشتم نبود . شاید دوستان داشتن و تونستن کمک کنن. (اگه تو قسمت About برنامه برین مشخصه که به صورت Architect کرک شده یا Arhitect)
2- نحوه انجام اون دو تا مشکلی که InstallAware داره که بالا عرض کردم.

بازم ممنون از راهنمایی هاتون.