PDA

View Full Version : محدود كردن يك تكس باكس با مقادير عددي

somayeh1361
چهارشنبه 29 آبان 1392, 18:34 عصر
سلام به اساتيد گرامي ضمن قبولي عزاداري شما عزيران سوالي داشتم كه ممنون ميشم راهنمايي بفرمائيد:
من در فايل پيوستي مي خوام در يك تكس باكس فقط عدد وارد بشه در غير اينصورت پيغامي صادر ميشه
و يك سوال اساسي اينكه با توجه به اينكه ما مقادير عددي متفاوتي با مقادير و فرمتهاي متفاوت داريم چگونه ميشه اون تكس باكس را با اون هماهنگ كرد.

mostafa_d26
چهارشنبه 29 آبان 1392, 18:40 عصر
سلام . باید از توابع keypress استفاده کنی ولی ی راهکار خیلی راحت بهت معرفی میکنم در حد لالیگا!! توی گوگل سرچ کن : txtpro بعد دانلود اون را به toolbox اضافه کن . حالا از این به بعد به جای استفاده از texbox از txtpro استفاده کن و در قسمت properties ان گزینه هایی هست واسه این موارد :
- فقط عدد قبول کند
- فقط حروف
- فقط حروف لاتین
- فق حروف فارسی
و....

Abbas Amiri
چهارشنبه 29 آبان 1392, 18:55 عصر
سلام به اساتيد گرامي ضمن قبولي عزاداري شما عزيران سوالي داشتم كه ممنون ميشم راهنمايي بفرمائيد:
من در فايل پيوستي مي خوام در يك تكس باكس فقط عدد وارد بشه در غير اينصورت پيغامي صادر ميشه
و يك سوال اساسي اينكه با توجه به اينكه ما مقادير عددي متفاوتي با مقادير و فرمتهاي متفاوت داريم چگونه ميشه اون تكس باكس را با اون هماهنگ كرد.

میتونید از این روش (http://cpsd.ir/forum/showthread.php?tid=311) که پیشنهاد جناب پیروزمهر است ،استفاده کنید

somayeh1361
شنبه 02 آذر 1392, 10:51 صبح
سلام دوست عزيز من گشتم چيزي پيدا نكردم امكان داره خود فايل txtpro يا حداقل آدرس اون سايتو برام بذاري متشكرم