PDA

View Full Version : حرفه ای: راهنمایی یرای برنامه رزرو بلیط اتوبوس

mortezasar
پنج شنبه 30 آبان 1392, 13:42 عصر
سلام به همه دوستان گرامی من دارم واسه پروژه کارشناسی م یه برنامه واسه رزرو بلیط می نویسم حالا استادم میگه باید عکس اتوبوس و صندلی هاش بیاد توی فرم برنامه و مسافر روی صندلی که کلیک کرد اون صندلی واسش رزرو شه و صندلی هایی که رزرو شدن مثلا قرمز شن یا ضربدر بخورن خلاصه فرق کنن با صندلی هایی که رزرو نشدن و مشکل دوم اینه که نوع اتوبوس ها باهم فرق می کنن مثل (اسکانیا و ولوو و مان و . . . .) که تعداد صندلی های متفاوتی دارن یا اتوبوس های VIP که کلا نوع چیدمان صندلی هاشون هم فرق میکنه اگه میشه کمک کنید که چه جوری این مدل رو طراحی کنم و ایا کامپوننتی هست که استفاده کنم
با تشکر از همگی

SilverLearn
پنج شنبه 30 آبان 1392, 14:44 عصر
نمی خواد زیاد درگیر این چیزها بشید . یک عکس از داخل هر اتوبوس روی فرم بگذارید و برای هر صندلی به طور مثال یک دکمه کوچیک قرار بدین و عملیات ثبت رو انجام بدین ....

mortezasar
پنج شنبه 30 آبان 1392, 15:14 عصر
سلام دوست عزیز من که از خدامه اما استاده گیر داده ولم نمیکنه میگه باید همین جوری که گفتم درست کنی
اعصاب نذاشته هرچی میگم میگه نه

SilverLearn
پنج شنبه 30 آبان 1392, 15:16 عصر
خوب پس به نظر من باید از فایل فلش استفاده کنید .
و از طریق برنامه نویسی به فایل فلش (مثلا صندلی ها ) دسترسی پیدا کنید و عملیات ثبت رو انجام بدید...

البته نظر منه و راه های دیگه ای هم قطعا وجود داره ...

khokhan
پنج شنبه 30 آبان 1392, 16:20 عصر
سلام دوست عزیز من که از خدامه اما استاده گیر داده ولم نمیکنه میگه باید همین جوری که گفتم درست کنی
اعصاب نذاشته هرچی میگم میگه نه
یه tablelayoutpanel ایجاد می کنی بعد با استفاده از یه حلقه به اندازه تعداد صندلی های یه اتوبوس باتن ایجاد می کنی و به tablelayoutpanel اضافه می کنی و طرز قرارگیری باتن ها رو هم با استفاده از موقعیت باتن قبلی مشخص می کنی و باز با یه حلقه دیگه برا هر کدوم از باتن ها یه رویداد تعریف می کنی :لبخند:

mortezasar
پنج شنبه 30 آبان 1392, 18:05 عصر
یه tablelayoutpanel ایجاد می کنی بعد با استفاده از یه حلقه به اندازه تعداد صندلی های یه اتوبوس باتن ایجاد می کنی و به tablelayoutpanel اضافه می کنی و طرز قرارگیری باتن ها رو هم با استفاده از موقعیت باتن قبلی مشخص می کنی و باز با یه حلقه دیگه برا هر کدوم از باتن ها یه رویداد تعریف می کنی :لبخند:
سلام میشه بیشتر توضیح بدید
ممنون

khokhan
جمعه 01 آذر 1392, 09:31 صبح
سلام میشه بیشتر توضیح بدید
ممنون

نمی دونم واقعا چی توی ذهنتون هست
فعلا این نمونه رو داشته باشین حد اقل می تونه ایده خوبی باشه :لبخند::لبخند::لبخند::لبخند:
113113

nunegandom
جمعه 01 آذر 1392, 18:48 عصر
طراحیش با WPF خیلی راحت هستش! برای هر اتوبوس با فوتوشاپ ی نقشه اتوبوس میکشی بعد وارد به Expression Blend میکنی

mortezasar
شنبه 02 آذر 1392, 17:20 عصر
میشه در مورد ش بیشتر توضیح بدی چون میخوام UI خوبی داشته باشه
دوستان اگه کسی نطری داره یا کامپوننتی ممنون میشم بدونم

mortezasar
یک شنبه 03 آذر 1392, 13:58 عصر
دوستان کسی نطری نداره
ممنون میشم

mortezasar
دوشنبه 04 آذر 1392, 22:38 عصر
دوستان کسی نطری نداره !!!!!!!!!!

mortezasar
جمعه 22 آذر 1392, 17:05 عصر
دوستان کسی نظر دیگه ای نداره

SilverLearn
جمعه 22 آذر 1392, 17:13 عصر
خوب میتونی از فلش هم استفاده کنی

و بعد به آبجکت های فلش دسترسی پیدا کنید ...