PDA

View Full Version : ایجاد ارتباط دوجدول در ویژوال بیسیک

mr_yaghoobi
جمعه 01 آذر 1392, 17:20 عصر
با سلام من یه برنامه دارم در ویزوال بیسیک مینویسم که دو تا جدول داره و یک جدول هم داره که این دوجدول از طریق اونا بهم متصل میشوند... حالا میخوام در ویزوال بیسیک این بانک رو که ساختم (البته در اکسس) از طریق گزینه add ins ، بین این جداول ارتباط برقرار کنم..تو اکسس میشه ولی توی ویزوال بیسیک نمیدونم چجوریه...اگر هم پستی هست که پاسخ داده این سوال رو خواهش میکنم نشانیشو بدین
ممنون

m.4.r.m
شنبه 30 آذر 1392, 03:20 صبح
اصلا برای ارتباط بین دو جدول از add-in استفاده نمیشه اصلا جدول شما تو اکسس می خواد باشه یا SQL یا اوراکل . ببین وقتی کلید های اصلی و خارجی و ... تعریف کنی خود به خود بین جداول ارتباط بر قرار میشه حالا برای استفاده از این ارتباط ها که 3 نوع است : 1-1 و 1-چند و چند به چند از دستورات SQL استفاده می کنی توسط شی Adodc یا رفرنس Adodb دستور SQL هم زیاد داریم مثل این دو خط که مشاهده می کنی

Adodc1.RecordSource = " Select Table1.* , Table2.* From Table1 , Table2 Where Table1.Pid = Table2.Pid "

Adodc1.RecordSource = " Select Table1.*, Table2.* From Table1 Inner Join Table2 On Table1.Pid = Table2.Pid "

robatic2009
یک شنبه 01 دی 1392, 12:55 عصر
دوستانی که از اکسس به عنوان پایگاه داده استفاده میکنند،بهترین راه این است با ایجاد یک ارتباط و بعد ساخت یک کوئری این کد ارتباط بین 2 جدول،3 جدول و هزاران جدول دیگه رو برقرار کنن
به این صورت که وقتی کوئری ساختید بجای نمایش آن به صورت View آن را به صورت SQLباز کنید تا کد ارتباط نشون داده بشه