PDA

View Full Version : سوال: بدست آوردن موجودی کالا

hosseinbarnamenevis
جمعه 01 آذر 1392, 17:08 عصر
سلام دوستان
من دو جدول به نام جدول فروش و خرید دارم که دقیقا مشابه هم هستن
یعنی فیلدهایی مثل نام کالا ، تعداد ، فیمت واحد ، قیمت کل و... رو دران
من میخوام موجودی کالا رو بر اساس این اطلاعات به دست بیارم اما هیچ راهی به ذهنم نمیرسه که چه جوری انجام بدم
البته میخوام به این شکل باشه که اطلاعات به این صورت به دست بیان
نام کالا ، کل خرید ، کل فروش ، باقیمانده
کسی راه حلی به ذهنش میرسسه؟ لطفا کمک کنیییدددد

sagggad
جمعه 01 آذر 1392, 17:14 عصر
منظورت رو یک کم واضح تربگو.یه راهش این که گریدویوهات رو به هم لینک کنی وتعدادی که فروختی رو ازتعدادی که خریدی کم کنی!

hosseinbarnamenevis
جمعه 01 آذر 1392, 17:59 عصر
واضح تر ازین؟ عحب
راه حل زیاد وجود داره ولی میخوام از دوتا جدول جدولی بدست بیاد با مشخصات بالایی ک دادم که بتونم اطلاعت اون جدول رو داخل گرید ویو بریزم

sagggad
جمعه 01 آذر 1392, 18:58 عصر
خوب تومگه نمی خوای موجودی کالا رو به دست بیاری؟؟دراین صورت باید ازهردوتا جدول باهم استفاده کنی!!!:متعجب:

hosseinbarnamenevis
جمعه 01 آذر 1392, 21:41 عصر
عزیزم مگه من بالا غیر این نوشتم؟ معلومه که باید از دوتا جدول استفاده شه

armin8651
شنبه 02 آذر 1392, 14:13 عصر
شما باید یک جدول برای نگه داشتن موجودی داشته باشن که مثلا فیلدهای کد کالا و تعداد موجودی رو داشته باشه. هر بار که کالا اضافه میشه به تعداد موجودی هم اضافه بشه و هر بار که جنسی به فروش رفت از تعداد موحودی اون کم کنید.
برای اون اطلاعاتی که به صورت گزارش میخواین هم باید کوئری بنویسین از این جدول ها.

hosseinbarnamenevis
دوشنبه 04 آذر 1392, 10:28 صبح
اما چه نیازی به جدول واسط هست؟ وقتی میشه اطلاعات فروش رو از خرید کم کرد و موجودی به دست آورد؟
من این راه حل رو میخوام اما به شکلی که بشه داخل دیتاگرید نمایش داد

majid_majidi27
دوشنبه 04 آذر 1392, 11:00 صبح
اما چه نیازی به جدول واسط هست؟ وقتی میشه اطلاعات فروش رو از خرید کم کرد و موجودی به دست آورد؟
سلام باید ی جدول جدید ایجاد کنی با فیلد هایی که میخواهی بعد در هر بار فروش یا خرید از اون کم بشه یا به اون اضافه بشه و هر موقعی که خاستی میتونی اونو در ی دیتا گرید لود کنی

boveiryghasem
دوشنبه 04 آذر 1392, 15:50 عصر
سلام

شما واسه جداولتون کد کالا بزارید بعد توی جدول اصلی که موجودی رو میخای ببینی یه ستون بزار بنام مثلا "وضعیت" بعد اگر فروش رفت True بشه اطلاعاتش بشینه توی جدول فروش(مانده اجناستون میشه اونایی که "وضعیت" اونها False هستش) بعد با همون کد کالایی که گفتم میتونی هر کار رو این دو تا جدول انجام بدی در واقع هر دو جدول با همین ستون "وضعیت" بهم ربط داده بشن.

armin8651
سه شنبه 05 آذر 1392, 12:36 عصر

خوب اگه از این راه نادرست می خوای استفاده کنی هرچی از یک جنس خاص خریدی رو از جدول خرید پیدا کن، بعد هر چی از اون جنس فروختی رو هم از جدول فروش پیدا کنم، دو تا نتیجه رو از هم کم کن تا موجودی به دست بیاد.
البته این کار فقط برای تعداد کمی کالا میتونه با زمان کمی انجام بشه، فرض کنیم کالاها چندین هزار بار خرید و فروش شده باشن و بعد بخوایم موجودی کل کالاهای فروشگاه رو پیدا کنیم، اون وقت تصور کنین که چی پیش مییاد!
این نکنه رو در نظر داشته باشین که اضافه شدن جدول هیچ ایرادی نداره.

behrooz69
چهارشنبه 06 آذر 1392, 00:59 صبح
دوست من اگه منظورتو درست فهمیده باشم 2 راه بهت پیشنهاد می کنم .
1 ) به هر جدولت که می خوای عمل محسابه و جواب ازش بگیری 3تا فیلد اضافه کن به نام های ، کل خرید ، کل فروش ، باقیمانده . تو برنامت از Sum استفاده کن که هربار وقتی اطلاعات رو ثبت می کنی بعد زدن دکمه ثبت مقدار خرید فعلی رو با مقدار قبلی جمع یا ازش کم کنه و همینطور مقدار فروش فعلی رو با مقدار فروش قبلی جمع کنه . و باقیمانده رو هم با کم کردن موجودیت از کل کالا می تونی بدست بیاری . و در آخر می تونی به این 3 تا فیلد از جدولت خیلی اسون دسترسی داشته باشی .

اما راه حل دوم
از کریستال استفاده کن و فیلترهاش .
بیا 1 کرسیتال رپورت ایجاد کن بنام اطالاعات کل
بعد توش جدولت هاتو اضافه کن . همون 2 تا تیبل فروش و خرید . ( به نظر من جدا باشه بهتره چون بعدا مشکل گیر میکنی واسه محاسبه بازم خودت می دونی )
بعدش بیا با 3 تا فرومول ساده ی SUM اطلاعات کلتو بدست بیار .
بنویس
SUM () بذار و رو فیلد جدولت دابل کلیک کن میاد توش . و فرمولتو بکش تو کریستالت .
بعدشم اگه خواستی خرید و فروشتو باهم جمع کن.
همش به صورت ویزاردیه .

من برنامه نوشتم واسه شرکت سردخونه ای . بخش گذارش کالام 1 گرید ویو دارم که کل رو نشون می ده اومدم با فیلتر ها و Select و Select سام ها اطلاعاتمو به کریستال می فرستم .
نام شخص و نوع محصولش و کل خریدش و کل تناژ ورودی میوش و کل بدهیش کل چیزایی که فاکتورشون نیاز داشت رو با فیلتر و select کریستال ریپورت حل کردم