PDA

View Full Version : سوال: نحوه استفاده User Interface Kit ها در طراحی وب سایت یا CMS شخصی

soheilsaghian
شنبه 02 آذر 1392, 15:54 عصر
درود
من به تازگی در حال یادگیری زبان PHP هستم و از طرف دیگر میخواهم برنامه هایی که مینویسم از User Interface Kit یا همان UI ها استفاده کنم.
نموه User Interface Kit ها:

75 مجموعه فوق العاده مفید و رایگان UI تخت و Flat (http://webhub.ir/75-%D9%85%D8%AC%D9%85%D9%88%D8%B9%D9%87-%D9%81%D9%88%D9%82-%D8%A7%D9%84%D8%B9%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D9%85%D9%81%DB%8C%D8%AF-%D9%88-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-ui-%D8%AA%D8%AE%D8%AA)

ممنون میشوم بفرمایید چگونه این فایل های گرافیکی را در پروژه هایی که انجام میدهم استفاده کنم.
مکان ایجاد پست اگر اشتباه است ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید پرسش های مربوط به زبان PHP و گرافیک در کجا مطرح شود.
باتشکر

بهزاد علی محمدزاده
شنبه 02 آذر 1392, 18:40 عصر
سلام . این فایلها قابل استفاده در پروژه نیستند . این کیت ها در واقع الگوهایی هستند بصورت فایلهای PSD ( فایل مخصوص فتوشاپ ) یا ابزارهای گرافیکی دیگه . با این کیت ها میشه با فتوشاپ طرح اولیه رو ایجاد کرد و بعد از اون از روی همین مجموعه style های css رو آماده می کنن . و بعد با html , css طرح و پیاده سازی می کنن . البته جاوا اسکریپت هم فراموش نشه .

فرضا شما توی پروژه تون چند نوع پیغام دارید . موفقیت Successful . خطا Error و اطلاعات دادن به کاربر Info . و هشدار Warning . اینها رو با html, css, javascript ایجاد می کنن . اما چه رنگهایی ؟ چه فرمی داشته باشه ؟ گوشه گرد باشه و ... این کیت ها یه جور الگو هستند برای ایجاد این رابط های کاربری . پیاده سازی شون خودش یه تخصص جداست که هر کسی نمی تونه اینها رو پیاده سازی کنه .

اما فریم ورک هایی هستند که عموم توسعه دهنده ها از اون استفاده می کنن . مثل Bootstrap (http://getbootstrap.com/) . خوانده میشه بوت استرپ (http://rbootstrap.ir/) برای کارهای فارسی باید از نسخه راست به چپ استفاده کنید .

از این به بعد می تونید سوالات PHP رو همینجا پرسید . سوالات طراحی رو در بخش طراحی وب . و سوالات جاوا اسکریپت رو هم در بخش خودش .

soheilsaghian
شنبه 02 آذر 1392, 19:07 عصر
ممنون از راهنمایی خوب شما
چند تا از دوستان گفتند با تبدیل psd به html میتوان استفاده کرد.
به نظر شما استفاده از این نوع قالب ها بهتر است یا استفاده از بوت استرپ ؟
البته با توجه به اینکه تازه دارم یاد میگیرم Php را به نظر شما کار با بوت استرپ را یاد بگیرم یا فریم ورک Yii ؟
حقیقتاً گیج شدم. ممنون میشوم راهنمایی کنید تا مسیر درستی را انتخاب کنم
با تشکر

بهزاد علی محمدزاده
شنبه 02 آذر 1392, 19:13 عصر
فعلا تبدیل اونها برای شما لازم نیست . با بوت استرپ کار کنید ... برای راهنمایی نیاز هست که یه مشخصات از شما بدونم . مشخصات فردی نه بلکه : پیش زمینه زبان برنامه نویسی دارید یا نه ؟ آیا با مفاهیم شی گرایی آشنا هستید ؟ و دیتابیس چطور ؟

redhat2
شنبه 02 آذر 1392, 19:19 عصر
من اینهایی که گفتین ، را دارم ، میشه راهنماییم کنین ؟

soheilsaghian
شنبه 02 آذر 1392, 19:20 عصر
قبلا vb.net خواندم و با دستورات آشنایی دارم.
Html و Css را تا حدی بلد هستم و کار با دریم ویور را بلد هستم.
با CMS جوملا کاملا آشنا هستم و کمی با وردپرس
تازه شروع کردم به یادگیری php در آموزشگاه برانامه نویس با استاد کرامتی فر
دانش من از کد نویسی در حد صفر می باشد.
دلیل پرسش های من این میباشد که میخوام مسیر درست را انتخاب کنم.
ممنون از توجه شما

بهزاد علی محمدزاده
شنبه 02 آذر 1392, 19:41 عصر
من اینهایی که گفتین ، را دارم ، میشه راهنماییم کنین ؟

اول soheilsaghian

قبل از یادگیری همه اینها می بایستی بدونید که قدم توی یه راهی گذاشتین ( برنامه نویسی ) که در خیلی از دانشگاه ها انگشت شماری خروجی داره . یعنی در رشته های کامپیوتر تعداد کمی ازشون سراغ این کار میرن و می تونن برن ! و این معناش این نیست که این کار رو بذاریم روی یه قله دست نیافتنی ! اما خیلی هم زود بازده نیست و باید براش صبر داشته باشید .

الان توی مسیر کامل درستی هستی . آموزشگاه میری و زبان و داری یاد می گیری . Yii و یا هر فریم ورکی مرحله بعدی کار شماست . اگر پایه ها رو خوب کار کنی نتیجه هم خودش میاد ( نتیجه یعنی Yii ) اگر یه سره بری سراغ نتیجه مطمئن باش برگشت به عقب زیادی خواهی داشت .

در مورد اینها سرچ کن تحقیق کن اما سراغشون نرو و فعلا پایه ها رو خوب بساز . بعضی یادگیری های ما از سرعجله است و معمولا درش شکست می خوریم . مثل اینه که اول بری دانشگاه بعد بیای سال آخر دبیرستان و بعد سال های قبل و بعد راهنمایی و ...!!! یه دفعه سراغ Yii رفتن یعنی همین .

کلاس و ادامه بده . برای HTML 5 , CSS3 یه مجموعه 18 قسمتی (http://www.azad-dl.com/) ایجا رایگان هست توصیه می کنم دانلود کن و ببین . اگر به دیتابیس هم رسیدی و منبع خواستی بهترینش برای مفاهیم و برای الان شما . کتاب کم حجم تالین ساهاکیان هست . که از کتاب فروشی فردا می تونی سفارش بدی .

خواهشا الان یه دفعه سراغ طراحی CMS , و فروشگاه اونم جهت فروش و پروژه ایی نرو و تمرین کن . من برنامه نویس ASP.NET دیدم که پروژه انجام داده اما css بلد نبود ! ... سی شارپ هم که کار می کرد نمی دونست . یعنی استاتیک نمی دونست چیه ! پس این پروژه انجام داده ارزش نداره .

بهزاد علی محمدزاده
شنبه 02 آذر 1392, 19:59 عصر
اول از مدیر تالار غذر خواهی می کنم . گاهی بحث ها فنی نیست . ولی یه وقت هایی هست که دوستان ما نیاز دارن با کسی حرف بزنن . دیگه این تاپیک رو تحمل کنید .

اما redhat2 شما اگر آشنایی تون یه چیزی هست ما بین دونستن و ندوستن ! ... به نظرم می تونید فریم ورک کار کنید . خیلی از مفاهیم اول اینکه هم بد منتقل میشه و هم اینکه توی کار شما به کاربرد اینها پی می برید . مثل شی گرایی . با مثال هایی اینچنینی که میز چهار تا پایه داره و رنگ میشه خصوصیتش نمیشه شی گرایی رو خوب درک کرد . اما با فریم ورک وقتی کار میکنی ( بعد از گذراندن پایه ها ) . اونوقت این مباحث و در عمل می بیند . مثلا کلاس هایی رو تعریف کردن که برنامه نویس باید از اونها ارث بگیره و متد هایی که abstract هستند . و فریم ورک اونها بر اون اساس کار می کنه و اگر غیر از این باشه هر برنامه نویسی ممکنه یه نامی رو انتخاب کنه و یا متد رو جور دیگه ایی تعریف کنه . حالا مثلا مسیر یاب فریم ورک کدام رو اول اجرا کنه ؟ اما وقتی abstract رو استفاده کنید . اون متد رو اجرا می کنید و برنامه نویس باید از اون کلاس ارث بگیره . این چیزی که گفتم یه مثاله برای اینکه فریم ورک ها از یه مرحله ایی به بعد به شما کمک می کنن که مفاهیم و بهتر درک کنید .

حالا این کجا و مثال جانوران کجا سوسک از حشرات ارث می گیره و ...

بهزاد علی محمدزاده
شنبه 02 آذر 1392, 20:02 عصر
راستی با اون مجموعه 18 قسمتی یه چند تا از کیت ها رو به عنوان تمرین انجام بدی خوبه . موفق باشید . و اگر منابع مفصل می خوای تا برات لیست کنم . مثلا sql رو چطور یاد بگیری و ...

soheilsaghian
شنبه 02 آذر 1392, 20:07 عصر
راستی با اون مجموعه 18 قسمتی یه چند تا از کیت ها رو به عنوان تمرین انجام بدی خوبه . موفق باشید .

ممنون از توضیح کامل شما. حق با شماست نباید عجله کرد و این راه بسیار طولانی است.
از اینکه تجربیات خودتان را در اختیار ما قرار دادید بسیار ممنون هستم.

soheilsaghian
یک شنبه 03 آذر 1392, 07:33 صبح
راستی با اون مجموعه 18 قسمتی یه چند تا از کیت ها رو به عنوان تمرین انجام بدی خوبه . موفق باشید . و اگر منابع مفصل می خوای تا برات لیست کنم . مثلا sql رو چطور یاد بگیری و ...

جناب محمد زاده عزیز
ممنون میشوم چند منبع در مورد sql هم معرفی نمایید.
امروز که برای خرید میروم بتوانم آنهارا نیز تهیه نمایم
با تشکر