PDA

View Full Version : مبتدی: درخواست کمک

doctorali
شنبه 02 آذر 1392, 22:31 عصر
با سلام خدمت دوستان
من میخوام یه برنامه جامع بانک اطلاعاتی در مورد محل کارم بنویسم منتها رشته ام پزشکیه!!! ولی خوب تقریبا به مباحث کامپیوتر آشنایی دارم. برنامه نویسی هم در حد صفر هستم
یه کمکی میخواستم ممنون میشم
فایلی که براتون فرستادم وقتی که نوع مطالعه را انتخاب میکنیم بجای اینکه اسم سرپرست را بیاره کد آی دی سرپرست را میاره
کسی میتونه کمکم کنه؟ ممنون میشم
میشه این پیام #Error را هم از توی قسمت سرپرست برداریم؟

mmbguide
یک شنبه 03 آذر 1392, 01:13 صبح
سلام

درخصوص Error#
این TextBox یک فرمول داره که معیار جستجوش مقدار عددی لیست انتخابی شماست و از اونجایی که وقتی فرم رو باز میکنید هیچ آیتمی از لیست انتخاب نشده است پس Error# نمایش داده میشود. برای جلوگیری از این اتفاق باید کاری کنید که هر وقت فرم باز میشه یک آیتم بطور پیش فرض در حالت انتخاب باشه. واسه این کار در تنظیمات ComboBox "طرح تحقیقاتی" DefaultValue رو پیدا کنید و مقدار اون رو 1 قرار بدید تا هر وقت فرم باز شد آیتم شماره 1 نمایش داده بشه. البته اگر دوست ندارید که موقع باز شدن فرم مقدار پیش فرض نمایش داده بشه باید فرمول رو از TextBox حذف کنید و اون رو به رویداد AfterUpdate لیست "طرح تحقیاتی" بنویسید.

در خصوص نام سرپرست، اگر منظورتون اینه که شماره مشخص شده در جدول پروژه، همان شماره ID اعضا از جدول member هستش بهتره در رویداد AfterUpdate لیست "طرح تحقیاتی" این کد رو بنویسید:
Dim MemberID As Integer
MemberID = DLookup("[FirstSarparast]", "Projects", "[ID]=Forms![form search projects].[Combo14]")
Me.Text17.Value = DLookup("Family", "Members", "ID=" & MemberID)