PDA

View Full Version : اجرای کد php ذخیره شده در لینوکس سرور

nemo php
یک شنبه 03 آذر 1392, 14:54 عصر
سلام
من کدی توی صفحه لینوکس قرار دادم توی قسمت var/www/ ذخیره کردم
همه بسته ها رو نصب کردم

به لینوکس سرورم ip ام دادم.

حالا از یک سیستم دیگه به این لینوکس سرور وصل میشم
صفحه phpinfo رو نمایش میده.
اما کدهای نوشته شده منو هیچی نشون نمیده حتی اخطارم نمیده فقط صفحه سفیدی نشون میده.
توی ادرس بار موزیلا این ادرسو میزنم:

http://xxx.xxx.xxx.xx/page-register.php

هیچی به هیچی.
توی ویندوز(xammp) امتحان کرده ام جواب گرفتم.

حالا من چطور کد های نوشته شده ام رو اجرا کنم از یک ویندوز یا سیستم لینوکس دیگه ای.

abolfazl-z
یک شنبه 03 آذر 1392, 21:34 عصر
بنده زیاد تخصصی در نصب و .. ندارم.

ولی ابتدا یک صفحه تست درست کنید و بنویسید :

<?php
echo 'YES';
?>
خوب اگر درست بود مشکلتون این هست که صفحه http://xxx.xxx.xxx.xx/page-register.php به احتمال زیاد دارای خطا هست و باید display_errors در php.ini برابر On باشد.

nemo php
دوشنبه 04 آذر 1392, 09:34 صبح
این کارم کردم.شد.اما فقط کدی که خودم دستی نوشته ام رو قبول میکنه یعنی توی یک فایل که تو لینوکس اجرا می کنم و دستور اچ تی ام ال رو میزنم وبا فرمت پی اچ پی ذخیره میکنم رو اجرا میکنه اما کدی که تو ی ویندوز نوشتمو توی لینوکس اپلود میکنم رو اجرا نمیکنه.
البنه ادرس اپی که خودم به سرور داده ام که به جای xxx گذاشتم مثل
158.145.196.88

براش eth4 تعریف کردم.

abolfazl-z
دوشنبه 04 آذر 1392, 11:25 صبح
یعنی خطا هم نمی دهد ؟

nemo php
دوشنبه 04 آذر 1392, 14:07 عصر
بله خطا هم نمیده.
صفحه سفید سفید.
ولی توی لینوکس صفحه کد رو نگاه میکنم کد هام هستن.(vim page.php)

abolfazl-z
دوشنبه 04 آذر 1392, 18:10 عصر
دوست من کد ذیل را قرار دهید ببینید اگر خطا داد دیگه مشکل از برنامه تون هست که خروجی مد نظر را نشون نمیده (logical error) در غیر اینصورت دیگه بر میگرده به موضوع دیگر که فکر نکنم مربوط به برنامه نویسی PHP باشد !

<?php
echo 2/0;
?>

nemo php
چهارشنبه 06 آذر 1392, 07:32 صبح
هیچ خطایی نشون نداد.ببینید من این کد هارو از طریق FTPانتقال دادم به سرورم.کدی که دستس توی سرور وارد میکنم رو اجرا میکنه ولی کد هایی که انتقال میدم رو اجرا نمیکنه.

abolfazl-z
چهارشنبه 06 آذر 1392, 17:53 عصر
آیا شما کاری را که گفته بودم را انجام دادید ؟

display_errors در php.ini برابر On باشد.

یعنی : display_errors=On

abolfazl-z
چهارشنبه 06 آذر 1392, 17:55 عصر
هیچ خطایی نشون نداد.ببینید من این کد هارو از طریق FTPانتقال دادم به سرورم.کدی که دستس توی سرور وارد میکنم رو اجرا میکنه ولی کد هایی که انتقال میدم رو اجرا نمیکنه.

من این مشکل رو قبلا در هنگام انتقال سرور داشتم مشکل از بعضی توابع بود که غیرفعال بودند و یک سری دستورات که در PHP آن سرور ساپرت نمی کرد!

nemo php
پنج شنبه 07 آذر 1392, 09:20 صبح
سلام .
بله این کارو کردم(ممنون از راهنماییاتون)
display _error =onکردم ومتوجه شدم که خطا از استفاده از دستور soap هستش وsoap هم فعال کردم یعنی توی phpinfoکه نگاه میکنم soap فعال هستش .
اخطار میگه که باید از soapcallاستفاده کنی ولی کد توی ویندوز جواب میده اما اینجا یک سری خطا می گیره.از soapcall هم استفاده میکنم بازم خطا میگیره.

abolfazl-z
پنج شنبه 07 آذر 1392, 10:32 صبح
لطفا خطا را ذکر کنید...