PDA

View Full Version : سوال: آپدیت اطلاعات یک Table بر روی Table دیگر در VB.NET

peyman1364
دوشنبه 04 آذر 1392, 20:46 عصر
دوستان هر کی میدونه کمک کنه خیلی نیاز دارم

من در برنامه ای که با vb.net نوشته ام نیاز دارم اطلاعات یک تیبل رو بر روی تیبل دیگر آپدیت کنم به شرطی عددهای دو فیلد موجود در دو تیبلم یکی باشند . به عبارتی اطلاعات تیبل یک بر روی اطلاعات تیبل دو در مکانهای خود جایگزین شوند

peyman1364
چهارشنبه 06 آذر 1392, 16:26 عصر
تو رو خدا کمک کنید خیلی به این کد نیاز دارم . خواهش میکنم

sagggad
چهارشنبه 06 آذر 1392, 17:03 عصر
تو رو خدا کمک کنید خیلی به این کد نیاز دارم . خواهش میکنم
اگه مظورت اینه که کپی کنی با دستور زیر میتونی اطلاعات خونه ی مشخصی رو از تیبلت، در یه خونه ی مشخص از تیبل دیگه چاپ کنی:
table1datagridview.rows(0).Cells(0).Value=table2da tagridview.rows(0).cells(0).Value
برمبنای این کد برنامه مثلا بازدن یه دکمه اطلاعات داخل اولین خونه ی تیبل1رو در اولین خونه ی تیبل 2 به نمایش درمیاره!!
در ضمن به جایtable1datagridview و table2datagridview باید اسم تیبل هات روبنویسی!در داخل پرانتزRows وCells هم باید ردیف و ستونش رو انتخاب کنی!!
البته من دقیق منظورت رو نفهمیدم امیدوارم مفید بوده باشه!!:قلب:

peyman1364
چهارشنبه 06 آذر 1392, 21:21 عصر
خیلی ممنون از راهنمایی هات من منظورم اینه که کل اطلاعات یک بانک رو در بانک دیگر آپدیت کنیم مثلا شماره سریال TABLE1 اگر با شماره سریال TABLE2 یکی باشد اطلاعات شماره سریال TABLE1 بر روی شماره سریال TABLE2 آپدیت شود به طور خلاصه کلیه سریال های مشترک TABLE1 بر روی سریالهای مشترک خود در TABLE2 آپدیت شود .
خیلی ممنون که راهنمایی میکنید

sagggad
چهارشنبه 06 آذر 1392, 21:35 عصر
خیلی ممنون از راهنمایی هات من منظورم اینه که کل اطلاعات یک بانک رو در بانک دیگر آپدیت کنیم مثلا شماره سریال TABLE1 اگر با شماره سریال TABLE2 یکی باشد اطلاعات شماره سریال TABLE1 بر روی شماره سریال TABLE2 آپدیت شود به طور خلاصه کلیه سریال های مشترک TABLE1 بر روی سریالهای مشترک خود در TABLE2 آپدیت شود .
خیلی ممنون که راهنمایی میکنید
دوست من فکر کنم منظورت اینه که به طور اوتومات باهم برابر شن!درسته؟؟؟

peyman1364
پنج شنبه 07 آذر 1392, 00:12 صبح
بله دقیقا منظورم این بود

sagggad
پنج شنبه 07 آذر 1392, 09:59 صبح
بله دقیقا منظورم این بود
دوست عزیز کد زیر احتمالا مشکلت رو حل کنه.ببین در این کد برنامه میاد تمام ردیف های تیبل2 رو یعنی اگه 30 تا باشه هر 30 تاش رو و یه ستون مشخصی از اون رو با
همون ردیف ها وهمون ستون تیبل یک برابر میکنه.
Dim i As Integer
For i = 0 To Table2DataGridView.Rows.Count - 1
Table2DataGridView.Rows(i).Cells(0).Value = Table1DataGridView.Rows(i).Cells(0).Value
Next
حالا تو اگه بخوای هم ستون اول و هم ستون دوم وهم ستون سوم و.... رو باهم برابر کنی کافیه عین خط دوم رو زیر خودش کپی کنی وفقط شماره ی ستونت رو درقسمت (Cells(0 بنویسی مثلا: (Cells(1 به عنوان مثال کد زیر تمام خونه های ستون 1 تیبل1 که مثلا نام ونام خانوادگی باشه رو وتمام خونه های ستون2 تیبل1 که شماره سریال باشه رو باتمام خونه های ستون 1 تیبل2 که مثلا نام ونام خانوادگی هستش رو وتمام خونه های ستون2 تیبل2 که شماره سریاله باهم برابر می کنه:
Dim i As Integer
For i = 0 To Table1DataGridView.Rows.Count - 1
Table2DataGridView.Rows(i).Cells(0).Value = Table1DataGridView.Rows(i).Cells(0).Value
Table2DataGridView.Rows(i).Cells(1).Value = Table1DataGridView.Rows(i).Cells(1).Value
Next
اگه بدردت خورد خبر بده!!:لبخندساده::قلب:

peyman1364
پنج شنبه 07 آذر 1392, 18:22 عصر
PrivateSub ButtonX4_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles ButtonX4.Click
Try
if cnn.State = ConnectionState.Closed Then cnn.Open()
Try
cmd = NewSqlCommand("Update ado Set SPERM_NO=@SPERM_NO,SPERM_NAME=@SPERM_NAME,LI_DATE= @LI_DATE,INSE_TYPE=@INSE_TYPE,PRS_CD=@PRS_CD,INS_C OUNT=@INS_COUNT Where BODY_NO = " & dgv.CurrentRow.Cells(0).Value, cnn)
With cmd
.Parameters.Clear()
.Parameters.AddWithValue("@SPERM_NO", SPERM_NO.Text)
.Parameters.AddWithValue("@SPERM_NAME", SPERM_NAME.Text)
.Parameters.AddWithValue("@LI_DATE", LI_DATE.Text)
.Parameters.AddWithValue("@INSE_TYPE", INSE_TYPE.Text)
.Parameters.AddWithValue("@PRS_CD", PRS_CD.Text)
.Parameters.AddWithValue("@INS_COUNT", INS_COUNT.Text)
.ExecuteNonQuery()
MsgBox("اطلاعات با موفقیت آپدیت شد", MsgBoxStyle.OkOnly)
EndWith
ReloadRecord()
cnn.Close()
Catch ex AsException
cnn.Close()
MsgBox(Err.Description _
, MsgBoxStyle.Critical, "خطا هنگام ویرایش اطلاعات")
EndTry
Catch ex AsException
cnn.Close()
MsgBox(Err.Description _
, MsgBoxStyle.Critical, "خطا در اتصال به دیتابیس")
EndTry
EndSub
=================================================

با این کد میتونم اولین رکورد رو آپدیت کنم شما لطف بفرمایید برای کل تیبل کدشو کامل کنید