PDA

View Full Version : سوال: راز موفقیت در رشته مهندسی نرم افزار؟؟!

mamadp
دوشنبه 04 آذر 1392, 22:17 عصر
سلام
من در کنکور 92 کامپیوتر نرم افزار قبول شدم و الان ترم اولم
حالا از بچه های برنامه نویس باتجربه انجمن می خوام که تجربیاتشون رو برای موفقیت در این رشته در اختیار من و دیگر دوستان قرار بدن
با تشکر از همه کسایی که تجربیاتشون رو به اشتراک میذارن:بوس:

cups_of_java
سه شنبه 05 آذر 1392, 12:10 عصر
قبل از هر چیز باید ببینی موفقیت رو چه جوری واسه خودت تعریف می کنی؟
از نظر فنی قوی باشی؟
خوب پول دراری؟
...

به هر حال تو باید شاخه خودت رو کم کم پیدا کنی: دیتابیس... شبکه... برنامه نویسی و ساخت نرم افزار... مهندسی و طراحی... امنیت...
و برای هر کدوم تلاشی بیشتری بکنی.

webcsdeveloper
جمعه 08 آذر 1392, 20:45 عصر
من فکر کنم اگر تیمی کار کردن رو یاد بگیریم و روحیه ی تیمی رو در خودمون بوجود بیاریم پیشرفتمون به شکل باور نکردنی سریعتر می شه. البته این برای همه ی رشته ها و کارها عمومیت داره.

arash69
دوشنبه 11 آذر 1392, 23:00 عصر
سلام.
قبل از هرچیز بهتون تبریک میگم.
در رابطه با رشته مهندسی نرم افزار بایستی بگم، از اونجایی که در بازار کار این رشته شاید گرایش ها و شاخه های زیادی باشه؛
و از طرفی با توجه به پیش رفت روز افزون فناوری اطلاعات، از نظر بنده روز به روز، نیاز به تخصص های بالاتر و مشخص تر، خیلی بیش تر از مهارت های عمومی تر و همه جانبه تر خواهد بود.
بنابراین از شاخه ای به شاخه ی دیگر پریدن و ادامه ندادن یک شاخه تا سطوح حرفه ای و بالاتر، در این رشته شاید چندان مناسب نباشد.

کامبیز اسدزاده
پنج شنبه 19 دی 1392, 19:37 عصر
سلام
من در کنکور 92 کامپیوتر نرم افزار قبول شدم و الان ترم اولم
حالا از بچه های برنامه نویس باتجربه انجمن می خوام که تجربیاتشون رو برای موفقیت در این رشته در اختیار من و دیگر دوستان قرار بدن
با تشکر از همه کسایی که تجربیاتشون رو به اشتراک میذارن:بوس:

با دریافت مدرک و پاس کردن درس های دانشگاهی زیاد و ۱۰۰٪‌ نمیتونید موفقیت کسب کنید.
برای موفقیت ۱۰۰٪ باید عملا ابتکار نشون بدین و متکی و وابسته دانش های اساتید دانشگاهی نباشید خودتوت استاد خودتون باشید و اگرنا علمتون در حدی خواهد بود که در دانشگاه می آموزید.
و در نهایت تجربه و دانش قابل قبول که با سطح جهانی برابری و یا بالاتر باشه عامل موفقیت خواهد بود.

afsharm
پنج شنبه 03 بهمن 1392, 15:21 عصر
موفقیت رمز خیلی خاصی ندارد. راه آن تمرین، پشتکار و تسلیم نشدن است.

در نرم‌افزار باید تا می‌توانید با دیگران ارتباط داشته و شبکه‌تان را توسعه دهید. این هم به نفع مهارت‌های فنی شماست و هم به نفع مهارت‌های بازاریابی و کاریابی.