PDA

View Full Version : دور زدن سیستم های تشخیص هویت(تصدیق Authentication)

black_wear
چهارشنبه 06 آذر 1392, 08:29 صبح
سلام
سوالی برام پیش اومده بود در زمینه ی سیستم های تشخیص هویت(از تشخیص چهره گرفته تا تشخیص پلاک و...)
چطور میشه فهمید شخص یا شیی که جلوی دوربین قرار داره یه عکس از قبل گرفته شده نیست؟!! به عنوان مثال:
1- در سیستم تشخیص چهره آیا میشه با قرار دادن عکس یک نفر جلوی دوربین سیستم رو دور زد؟(البته من این کار رو روی یکی از نرم افزار های تشخیص چهره در لپ تاپ تست کردم نشد!)
2-اگر در محلی از سیستم های تشخیص پلاک برای ورود استفاده کنند،اگه کسی از پلاک یکی از خودروهایی که جواز ورود دارند عکس بگیره میتونه با قرار دادن اون عکس جلوی دوربین سیستم رو دور بزنه؟! (اگه بله،راه حلی وجود نداره؟)
ممنون از همه دوستان

مصطفی ساتکی
پنج شنبه 07 آذر 1392, 17:03 عصر
دوربین های پلاک خوان معمولاً IR هستند جلوی پلاک های fake گرفته میشه.

برای اطلاعات بیشتر این پست (http://www.7khatcode.com/236/%D8%AA%D8%B4%D8%AE%DB%8C%D8%B5-%D8%AC%D8%B9%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D9%88%D8%AF%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%A8%D8%AA%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%B1-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B2%D8%B4-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1) را مطالعه کنید

manafzade
پنج شنبه 07 آذر 1392, 20:09 عصر
در مورد شناسایی چهره مطمئنید عکس یکیو گرفتین بعد جلوی لپ تاپ گذاشتین تشخیص نداد!!!!!!!!!
مگه میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تنها در صورتی میشه جلوی این کارو گرفت که از دوربینهای عمق و یا استریو استفاده کرد که بشه عمق اونها رو هم به دست آورد.این طوری دیگه با کاغذ جواب نمیده. چون عمق نداره

manafzade
پنج شنبه 07 آذر 1392, 20:11 عصر
الان تمام الگوریتمهایی که بر اساس تصاویر رنگی هستند و در زمان تست، تست می شوند، ورودیشون همون عکس هستش!!! (عکسهای یکی از پایگاههای داده)
بنابراین مطمئنا عکس طرف با خودش یکیه.
مگر اینکه گفتم از دوربین عمق یا لیزر و موارد دیگم استفاده بشه.

مصطفی ساتکی
پنج شنبه 07 آذر 1392, 20:15 عصر
سیستم بیومتریکی که توی لپ تاپ استفاده میشه فاقد استاندارهای لازم برای fake detection هستش
بله شده که من خدمتتون عرض کردم. تو اون لینک توضیح دادم.

black_wear
جمعه 08 آذر 1392, 18:27 عصر
سلام
ممنون از پاسختون

در مورد شناسایی چهره مطمئنید عکس یکیو گرفتین بعد جلوی لپ تاپ گذاشتین تشخیص نداد!!!!!!!!!
مگه میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بله.ابتدا با گوشی از شخص عکس گرفتم و عکس اونو جلوی وبکم قرار دادم، اما رد نمیکرد! فکر میکردم به حرکت حساس باشه اما عکس رو حرکت هم دادم رد نمیکرد.

به طور مثال تو سیستم های face detection از طریق بررسی فرکانس تصویر به کمک تبدیل فوریه(FTT) و بررسی خصوصیات بافتی تصویر بوسیله lbp(local binary pattern) و ترکیب این دو روش به زنده بودن face میشه پی برد.
آقای ساتکی روشی که شما میفرمائید با همین دوربینهای عادی قابل پیاده سازی هست؟ آخه چطور ممکنه؟! اونا با یه عکس دریافتی کار میکنند که از دوربین دریافت میشه و.....
پر حرفی نکنم، میشه با نمونه بیشتر برامون توضیح دهید؟

شنیدم در سیستم های تشخیص اثر انگشت از حرارت بدن هم برای تشخیص اینکه الگوی ایجاد شده واقعا از انگشت باشه استفاده میکنند، درسته؟

ممنون از همه دوستان

manafzade
شنبه 09 آذر 1392, 02:50 صبح
منم همینو میگم.
خوب اون سیستمم از طرف عکس میگیره
حالا فرق میکنه از عکس عکس بگیره یا از طرف
منم دوست دارم اگه مقاله ای باشه ببینم.
اگه سیستم این طوری باشه که چند عکس میگیره و میخواد ببینه حالت عوض میشه اینا
خوب میشه جلوش فیلم گذاشت:))
الان با تبدیل فوریه و یا LBP میفهمه از عکس عکس گرفته یا از صورت طرف؟

اره در مورد عنبیه و اثر انگشت موضوع فرق میکنه هم چک میشه گرما و هم چک میشه زبری مربوط به انگشت و این چیزا

manafzade
شنبه 09 آذر 1392, 02:51 صبح
استانداردش همون طوریکه گفتم استفاده از لیزر و دوربینهای عمق هست.

مصطفی ساتکی
شنبه 09 آذر 1392, 18:11 عصر
تو پردازش تصویر زیر شاخه ای به نام تشخیص جعل داریم این موردی را که شما در موردش بحث می کنید تشخیصش خیلی ساده تر از بعضی از موارد جعل هستش.

manafzade
یک شنبه 10 آذر 1392, 04:42 صبح
من مقالات مرتبطو دیدم. همون طوری که گفتم برای تک تصویر گرفته شده نتایج بسیار بده . من چندتا مقالاتو دیدم یکیش با روش lbp میخواست تشخیص بده. نرخش خیلی بد بود.
شما اگه مقاله ای دارین که با تک تصویر با نرخ خوب تشخیص میده لطفا بزارین
بیشتر اونایی که نتایجشون قابل قبوله یا بر اساس موشن و گرفتن چند فریمه یا استفاده کردن از لیزر و ای ار و ساخت مدل سه بعدی.

اگه سادس لطفا این دفعه مقاله مرتبطشو بزارین. اومدیم اینجا مبادله اطلاعات کنیم. نه اینکه بگیم این سادس این پیچیده!

manafzade
یک شنبه 10 آذر 1392, 04:45 صبح
یه مقاله دیگم بر اساس تشخیص چشم و حالت اون در چند فریم و تعداد پلک زدنها تعیین کرده بود. یعنی از کاربر خواسته میشه که جلوی دوربین حرکاتی انجام بده.
ولی من میگم با تک تصویر.