PDA

View Full Version : سوال: چگونه از رخداد های مربوط به windows explorer استفاده کنیم؟

aagghh
چهارشنبه 06 آذر 1392, 22:10 عصر
سلام
میخوام زمانی که برنامه اجرا شد وقتی به پوشه خاصی از هارد دیسک رفتیم نرم افزار متوجه شود و پیغام دهد.
نمونه کدهایی پیدا کردم که محیط windows explorer رو شبیه سازی میکنه تا کار کردن با اون رو ساده کنه ولی من مستقیم میخوام با explorer خود ویندوز این کار انجام بشه.

ممنون از راهنماییتون

nunegandom
چهارشنبه 06 آذر 1392, 23:50 عصر
سلام این رو دنبال کن
barnamenevis.org/showthread.php?354938-اجرا-کردن-فایل-اجرایی-درون-یک-فرم-در-سی-شارپ؟

aagghh
پنج شنبه 07 آذر 1392, 00:59 صبح
ممنونم از توجهت
چیزی که از اون پست گرفتم این بود که "اکسپلورر" تو خود فرم اجرا میشه. مثل این رو قبلا استفاده کردم برای ماشین حساب یا notepad.
یک مثال ساده میزنم: داریم توی windows explorer میگردیم یکدفعه میریم تو پوشه مثلا d:\picture . اینجا باید نرم افزارمون بفهمه و بگه "شما رفتین تو پوشه d:\picture".
یک مثال واضح تر: این برنامه های امنیتی فولدر رو دیدید که تا میخوای بری تو فولدر خاص یکدفعه میگه که باید پسورد رو برای این فولدر وارد کنید.
با مثالی که زدید میشه این کار رو کرد؟

nunegandom
پنج شنبه 07 آذر 1392, 08:11 صبح
والا من تا همین حد میدونم، گفتم شاید این لینکی که بهتون دادم کمکتون کنه
اما یه چیزی تو نت پیدا کردم که البته vb هستش
http://www.dreamincode.net/forums/topic/264754-how-to-get-active-windows-explorer-directory/
موفق باشی

aagghh
پنج شنبه 07 آذر 1392, 16:42 عصر
ممنونم. لینک خوبی بود

یک نمونه کد پیدا کرد مخصوص همین کاره

SHDocVw.ShellWindows shellWindows = new SHDocVw.ShellWindows();

foreach (SHDocVw.IWebBrowser2 ie in shellWindows)
{
if (ie.LocationURL == @"file:///D:/picture")
{
label1.Text = "OK";
}
}

ولی فقط میتونه آدرس مسیری که رفتیم رو بده ولی من میخوام قبل از اینکه وارد فولدر بشیم بفهمه و اگه ما اجازه ورود به فولدر رو دادیم بره داخلش.

morteza5358
پنج شنبه 07 آذر 1392, 16:46 عصر
سلام
باید از توابع API ویندوز استفاده کنی...
یه سرچ بزنی به جوابت میرسی.