PDA

View Full Version : مشکل با CI و Dreamweaver

htarahi
جمعه 08 آذر 1392, 10:53 صبح
سلام دوستان
من اخیراً یک سایت دانلود کردم که با CI نوشته شده ...درضمن با DreamWeaver کار می کنم.به 2 تا مشکل برخوردم :
1.اصل سایت رو روی وب بارگذاری کردم و اونجا ویرایش و تست می کنم و لوکال تست رو لوکال هاست قرار دادم اما نمی تونم روی لوکال ازش استفاده کنم ...ارور عدم اتصال به دیتابیس میده .البته شاید درست هم باشه چون هاست دیتابیس روی وبه ولی من از لوکال دارم استفاده می کنم .راهی یا تنظیماتی داره که بتونم این مشکل رو حل کنم ؟:ناراحت::افسرده:
2.نمی تونم از صفحه ی تست زنده (Live) موجود در دریم ویور استفاده کنم و css ها رو تنظیم کنم.این گزینه رو می زنم چیزی نشون نمیده ! ...با تغییر css روی هاست هم تغییرات اعمال نمیشه !...در این مورد هم راهنمایی کنید .:متفکر:
ممنون

farzad1120
جمعه 08 آذر 1392, 23:08 عصر
برای مشکل اول حدس خودتون درسته. بهتره که یا لوکال کار کنید و بعد از اتمام کار سایت رو روی هاستتون آپلود کنید و یا اینکه کلاً آنلاین کار کنید. البته می تونید فایل کانفیگ جداگانه برای هرکدام داشته باشید که درکل زیاد جالب نیست.
در مورد دوم هم اول طراحی صفحات رو به صورت html کامل کنید و بعد از اونها view بسازید.
به کد زیر دقت کن :

<link href="<?php echo base_url(); ?>css/bootstrap.min.css" rel="stylesheet">

در کنار فولدر Application یک فولدر CSS بسازید و فایل ها رو داخل اون بریزید. مثل نمونه ی بالا ازشون استفاده کنید. اگر باز هم مشکلی بود یکی از view ها و فایل htaccess رو بذارید که بررسی کنیم.

htarahi
پنج شنبه 14 آذر 1392, 07:36 صبح
1.خیلی از نرم افزار دریمویور بعیده که برای هر پروژه testing server و remote server داشته باشه ولی اینو درنظر نگرفته باشه که کانفیگ هریک برا اتصال به دیتابیس باید متفاوت باشه !!!
2.جالبه توی لوکال به هر نحوی بود مشکل ران شدنش رو برطرف کردم اما بعد از لاگین لوکال هاست رو نشون میده در حالی که در ریموت سرور بدون هیچ مشکلی کار می کنه !!!
3.در ساختار کلی مشکلی نیست ...نمونه هایی که خواستید رو گذاشتم ،هرچند دقیقاً نمیدونم توی فایل های view دنبال چی می گردید ....

<IfModule mod_rewrite.c>

RewriteEngine On
RewriteBase /

## Canonicalize codeigniter URLs

RewriteRule ^(default_controller(/index)?|index(\.php)?)/?$ / [L,R=301]
RewriteRule ^(.*)/index/?$ $1 [L,R=301]

# Removes trailing slashes (prevents SEO duplicate content issues)
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule ^(.+)/$ $1 [L,R=301]

# Enforce www
# If you have subdomains, you can add them to the list using the "|" (OR) regex operator
#RewriteCond %{HTTP_HOST} !^(www|sub1|sub2|sub3|beta|ikariam) [NC]
#RewriteRule ^(.*)$ http://localhost/$1 [L,R=301]

# Enforce NO www
#RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www [NC]
#RewriteRule ^(.*)$ http://localhost/$1 [L,R=301]

# 'system' can be replaced if you have renamed your system folder.
RewriteCond %{REQUEST_URI} ^system.*
RewriteRule ^(.*)$ /index.php/$1 [L]

# Checks to see if the user is attempting to access a valid file, such as an image or css document, if this isn't true it sends the request to index.php
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule ^(.*)$ index.php/$1 [L]

</IfModule>

<IfModule !mod_rewrite.c>

# Without mod_rewrite, route 404's to the front controller
ErrorDocument 404 /index.php

</IfModule>

<div id="mainview">
<h1><?=$this->lang->line('leave_colony')?></h1>
<p><?=$this->lang->line('leave_colony_text')?></p>
<? if($this->Player_Model->town_id != $this->Player_Model->capital_id){?>
<form action="<?=$this->config->item('base_url')?>actions/abolishColony/" method="POST">
<div class="centerButton">
<input type="submit" class="button" value="<?=$this->lang->line('leave_colony')?>">
</div>
</form>
<? }else{?>
<div class="centerButton">
<input type="submit" class="button" value="<?=$this->lang->line('no_leave_capital')?>">
</div>
<? }?>
</div>