PDA

View Full Version : انتخاب مناسبترین ویندوز برای شروع برنامه نویسی با C#2008

Helmod
جمعه 08 آذر 1392, 13:32 عصر
دوستان سلام

من قراره که یه پروژه برنامه نویسی رو شروع کنم ، و قراره که این برنامه روی خیلی از کامپیوتر های متفاوتی که دارای ویندوز 7 یا XP که البته همشون 32 بیتی هستند نصب بشه .

بنظر شما من برنامه نویسیم رو روی Xp یا 7 شروع کنم ؟ که بهتره ج بگیرم ؟

در ضمن برنامه نویسی رو روی visual Studio 2008 یا 2010 شروع کنم ؟ خودم تا امروز با 2008 کار کردم !

در ضمن پروژه رو با کدوم ورژن از دات نت شروع کنم ؟ 3 - 3.5 - 4 و یا .... ؟؟؟

سوال آخرم اینه که : بنظر شما برنامه نویسی روی سی پی یو های : AMD خوبه یا Intel البته در نظر بگیرید که فقط برای برنامه نویسی استفاده خواهد شد و نه کار دیگه ای .

با تشکر از شما ....

fmehrvarzi
جمعه 08 آذر 1392, 18:04 عصر
Cross-platform بودن دات نت یک ویژگی مهم دات نت است.
به سیستم عامل بستگی نداره
فقط کافیه .Net FrameWork از یک ورژن خاص مثلاً 3.5 روی همه سیستم ها نصب شود (البته بطور پیش فرض رو 7 هست)
که اینکار رو از طریق استفاده از Install Shield (ستاپ سازی) دات نت فریم ورک مربوطه را در هنگام نصب برنامه ، اضافه کرد.

Helmod
جمعه 08 آذر 1392, 19:11 عصر
خوشحال میشم نظر بقیه دوستان رو هم بدونم !

Helmod
یک شنبه 10 آذر 1392, 19:31 عصر
دوستان ممنون میشم نظراتتون رو بفرمائید

majid_i68
یک شنبه 10 آذر 1392, 22:07 عصر
سلام
همان طوری که دوستم فرمودند.. فقط کافی هست که توی نصب پروزت فریم ورکی که باهاش برنامه نوشته شده روی سیستم عامل قابل نصب باشه و نصب بشه..
به نظر من از فریم ورک 4 استفاده کن.. با ویزوال 2010 .. یا اگر میتونی با 2012 ..

plus
یک شنبه 10 آذر 1392, 22:33 عصر
در مورد XP یا 7 شما میتونی ببینی بیشتر قراره برنامه روی XP اجرا بشه یا 7. اگه برابر هست به نظرم فرقی نمیکنه شما کدوم رو برای برنامه نویسی استفاده کنی بیشتر سلیقه ای هست ولی باید موقع استفاده از ابزارهات حواست باشه که هر دو سیستم عامل support میشن.و البته نرم افزار رو روی هر دو سیستم عامل تست کن.
در مورد اینکه VS چه نسخه ای استفاده کنی باز هم بیشتر سلیقه ای هست و یا به این بستگی داره که آیا امکانی رو در نسخه بالاتر نیاز داری یا خیر. من ترجیح میدم از نسخه های پایین مثل 2008 استفاده کنم به خاطر سرعت بالاترش.البته نسخه دات نتی هم که استفاده میکنی ممکنه موثر باشه توی این انتخاب.
در مورد نسخه دات نت هم، به نظر من، اگه به امکانات خاصی از نخسه های بالا احتیاج نداری، هرچی از نسخه های پایین تر مثل 2.0 یا 3.0 استفاده کنی دردسر نصب کردنش کمتر هست و بخصوص اینکه میخوای روی XP هم جواب بگیری.
در کل به نظر من در اکثر موارد، استفاده از ابزار های جدید (مثلا دات نت 4.5) نه تنها یک امتیاز به حساب نمیاد بلکه میتونه یک ایراد باشه...

علی متقی پور
یک شنبه 10 آذر 1392, 22:55 عصر
با سلام

توصیه من ویژوال استدیو 2010 هست بدلیل باگ کمتر و محیط کاربری بهتر
دات نت را 3 و نیم انتخاب کن. کمتر از به صلاح نیست چون دیگه linq را پشتیبانی نمیکنه
سی پی یو و نوع ویندوزم بی تاثیره