PDA

View Full Version : کار با تصاویر و استفاده از تصویر به عنوان نقشه

iner30
جمعه 08 آذر 1392, 20:08 عصر
سلام خدمت دوستان
فرض کنید من یک فایل عکس دارم با اندازه واقعی روی زمین (در حدود 2هکتار) و میخوام این فایل به عنوان یک نقشه استفاده بشه و من هر x و y رو که وارد کردم روی اون پیدا کنه و نمایش بده
و اگر چند تا نقطه رو همزمان بش دادم اون منطقه رو هاشور بزنه
دقیقا یک چیزی شبیه map.google ولی در ابعاد کوچیک تر و فایلی که خودم به عنوان base بش میدم

یک لطفی کنید و راهنمایی کنید ک چطوری اینکارو انجام بدم
و اگه منبع یا نمونه کدی هم دارید بم معرفی کنید
با تشکر

MMSHFE
جمعه 08 آذر 1392, 22:35 عصر
اولین کاری که باید انجام بدین اینه که تصویر رو به تکه های کوچکتر تقسیم کنید و دقیقاً x و yهای مرزها رو بدست بیارین تا بدونید وقتی مختصات یک نقطه رو بهش میدین توی کدوم تصویر باید دنبالش بگردین و بعد، تصاویر رو با GD خونده و نقطه رو بهش اضافه کنید و نمایش بدین.

iner30
جمعه 08 آذر 1392, 22:42 عصر
خوب به چه ترتیب اینارو به هم بچسبونم که وقتی خواستم zoom کنم خودش کنار هم قرار بگیره؟

MMSHFE
جمعه 08 آذر 1392, 22:47 عصر
ببینید، Google Map تصاویر رو با Zoomهای مختلف، ذخیره کرده و توی هر Zoom، تصویر اصلی رو با کیفیت بالاتری ذخیره کرده و بعد به تکه های مساوی 256x256 تقسیم کرده که بهشون میگه Tile یعنی اینکه شما اگه Tileهای Zoom Level مثلاً 0 رو کنار هم بچسبونید، تصویر کوچکتری بدست میاد نسبت به وقتی که Tileهای Zoom Level درجه 1 یا بالاتر رو کنار هم قرار بدین. درحالی که توی همه Zoomها Tileها 256x256 هستن ولی تعدادشون با بالارفتن Zoom بیشتر میشه و درنتیجه تصویر نهایی هم که از کنار هم قرارگرفتن این Tileها بدست میاد، بزرگتر میشه. حالا باید ببینید شما تصویر با درجات مختلف کیفیت دارین یا نه؟

iner30
جمعه 08 آذر 1392, 23:10 عصر
بله میشه تهیه کرد تصاویر رو ...
البته چون وسعت پلان زیاد نیست ، به همین خاطر فکر نمیکنم سطوح زیادی نیاز باشه ولی در کل میشه تهیه کرد
فقط شما یک لطفی کنید منبع یا سورسی معرفی کنید ک من بتونم با اون تصاویر کار کنم و همون طور ک گفتم بتونم یک محدوده رو توش بطور مشخص نشون بدم ...

MMSHFE
جمعه 08 آذر 1392, 23:41 عصر
کلاً باید روی کار با تصاویر توسط GD و همچنین بحثهای Image Tiling توی Photoshop و Illustrator تحقیق کنید.