PDA

View Full Version : ID resource in Android XML

peter.sorotokin
شنبه 09 آذر 1392, 08:11 صبح
سلام دوستان
من به تازگي جاوا را تا حدودي آموخته ام و شروع به يادگيري آندرويد كرده ام . يكي از چيز هايي كه به شدت سر در گمم مي كرد بحث XML و مواردي مانند ID و يا @ در XML بود . تا اينكه با يك آموزش به زبان انگليسي در اينترنت برخورد كردم كه تا حدودي موضوع را برايم روشن كرد ولي هنوز ابهاماتي دارم . من چند خط از اين كتاب انگليسي را در اينجا مي نويسم و از شما خواهش مي كنم كه به ابهامات من در مورد آن پاسخ دهيد . بسيار ممنونم .

Any View object may have an integer ID associated with it, to uniquely identify the View within
the tree. When the application is compiled, this ID is referenced as an integer, but the ID is
typically assigned in the layout XML file as a string (http://www.coderanch.com/t/410859/java/java/String-StringBuffer-StringBuilder-Performance), in the id attribute. This is an XML attribute
common to all View objects (defined by the View class) and you will use it very often. The
syntax for an ID, inside an XML tag is:
android:id="@+id/my_button"
The at-symbol (@) at the beginning of the string indicates that the XML parser should parse and
expand the rest of the ID string and identify it as an ID resource . The plus-symbol (+) means that
this is a new resource name that must be created and added to our resources (in the R.java file).

سوال من اينست كه عبارت ID resource كه زير آن خط كشيده ام به چه معني است ؟؟؟ با مفهوم resource در آندرويد آشنايي مختصري دارم ولي فكر مي كنم كه عبارتي كه زيرش خط كشيده ام منظور و مفهوم ديگري دارد . لطفا مفهوم آن را برايم بگوييد . بسيار ممنونم

zamani.o
شنبه 09 آذر 1392, 11:36 صبح
سلام دوست عزیز.
اسم سیستم عاملی که به تازگی باهاش آشنا شدین و میخواین توسعه بدین آندروید نیست، اَندروید هستش.
در مورد سوالتون :
منظور از ID resource همان منابع موجود در R.id هستش و تا اونجا که من میدونم مفهومش با مفهوم resource یکیه.

peter.sorotokin
یک شنبه 10 آذر 1392, 16:26 عصر
سلام آقای زمانی
ممنون از راهنماییتون در مورد اسم سیستم عامل اندروید
ولی در مورد جوابتون به مشکل و سوال من باید بگم که پاسختون کاملا اشتباه بود . من این سوال را به زبان انگلیسی در فروم xda-developers.com مطرح کردم و یک برنامه نویس سوئدی پاسخ داد که منظور از ریسورس در این مقاله با ریسورس اندروید کاملا متفاوت است . بلکه منظورش داده ها در XML میباشد
لینک این پرسش (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2549371) در فروم xda-developers.com