PDA

View Full Version : سوال: تحلیل سیستم مرخصی

reza4359
شنبه 09 آذر 1392, 23:40 عصر
سلام دوستان راجع به طراحی سیستم مرخصی چند سوال و نظر خواهی ازتون داشتم
به نظر شما بهترین روش برای یه سیستم ثبت مرخصی چیه؟
1- تحت شبکه باشه و کاربر از سیستم خودش درخواست رو از طریق یک نوتیفیکیشن به مقام مافوفق خودش بفرسته و در صورت تایید مافوق، برگشو چاپ کنه
2- ابتدا حضورا بره پیش مقام مافوقش و بعد از موافقت مرخصی، مشخصات کارمند ثبت بشه و بعد از چاپ برگه رابرای امضا به مافوقش بده
حالا اگه شما نظری دارید لطفا نظر بدید و برای هر کدوم از راه کارا راهنمایی کنید ممنون میشم

salehsam
یک شنبه 10 آذر 1392, 07:57 صبح
سلام
توی سیستم های اداری روش به این صورت هست که کارمند درخواست رو به صورت کتبی میده و بعد توسط مافوق تائید یا رد میشه
این جوری خوبیش اینه که تو سیستم ثبت میشه و بعدش مدرک دارین!
توی ادارات کوچک به صورت لفظی این کار انجام میشه و بعد برگ مرخصی چاپ میشه
برای مرخصی های یک روزه که اتفاقی پیش میاد مثل مریضی، تصادف و ... به صورت تلفنی به مافوق اعلام میشه

reza4359
یک شنبه 10 آذر 1392, 11:24 صبح
سلام دوست عزیز ممنون من خودم کارمندم و رویه رو میدونم حالا برا مکانیزه کردنش خواستم بدونم به چه صورتی باشه بهینه تره؟

arash21hhhh
یک شنبه 10 آذر 1392, 11:29 صبح
سلام .
درخواست برای مدیر ارسال بشه ولی نوع در خواست در انتظار باشه . بعد مدیر تایید کنه و درخواست به حالت تایید در بیاد و کارمند هم با خبر بشه . کارمند می تونه به لیست درخواست ها دسترسی داشته باشه . مدیر یا مسئول مرتبط هم به همه درخواست ها دسترسی داره و در مواقع لازم میتونه هر درخواستی که لازم بود را چاپ کنه .

jafarnia
یک شنبه 10 آذر 1392, 15:27 عصر
سلام.
ماموریت اصلی ابزارهای الکترونیکی راحت تر کردن کارها و حذف سخت افزارهایی مثل کاغذ است.
به نظر من در طراحی سیستم های نرم افزاری تا حد ممکن باید از فعالیت انسانی کم بشه (مثل رفتن کارمند پیش رئیس) و همچنین کاغذ کمتری مصرف بشه تا هم هزینه کم بشه هم فضای بایگانی کاغذ مورد نیاز نباشه.