PDA

View Full Version : تحلیل و نقد و بررسی طراحی های کاربران

yasharhi
یک شنبه 10 آذر 1392, 08:13 صبح
هر کسی که سایتی رو طراحی می کنه و میخواد نظر دیگر کاربران رو در مورد کارش بدونه کارش رو اینجا بزاره تا بقیه نظر و امتیاز ( از 20 ) بهش بدن .
1- حتما کاری رو که خودتون طراحی کردید بزارید نه ریپ و قالب آماده !
2- کسایی که نقد میکنن واقعا مشکلات سایت رو منصفانه بگن و تخریب نکنن ( قطعا هر کسی برای سایتش زحمت کشیده و بهش علاقه داره و توانایی های هر فرد هم بسته به تجربه و تخصص اون داره به طور مثال یک طراح حرفه ای که 7 ساله طراحی می کنه کار یک مبتدی که دومین سایتش رو برای نقد گذاشته ، ببینه به نظرش آشغال و بدرد نخور بیاد ولی باید در نقد اون کار رو تخریب نکنه و مشکلات و راههای پیشرفت طراح رو بگه و یادمون نره که حتی سایت گوگل هم از لحاظ طراحی شاید باب سلیقه خیلی ها نباشه ! )
3- حتما یک توضیحی در مورد طراحی تون بدید مثلا ریسپانسیو بودن ، زبان برنامه نویسی و...
4- کسایی که نقد میکنن فقط به جمله " خوبه یا جالبه یا یه کم بیشتر کار داره " بسنده نکنن و واضح و شفاف مشکلات سایت رو بگن مثلا " line-height رو 20 بگذارید "
5- راهکارهای بالا بردن توانایی های طراح رو بهش بگید مثلا " آموزش تایپوگرافی شرکت think vitamin رو ببینید "
6- هر کس از 20 یک امتیازی به سایت مورد نظر هم بده خوبه

yasharhi
دوشنبه 11 آذر 1392, 13:07 عصر
چون هیچ کسی سایت برای بررسی نذاشت من خودم دل به دریا میزنم و یکی از طراحی هام رو میگذارم
http://growbs.ir/root.html

این سایت دومین سایت من با بوت استرپ هست ( تقریبا دو هفتست کار با بوت استرپ رو شروع کردم و به معنای واقعی از اون راضی ام کار به نسبت به روش قبلی سریعتر انجام میشه و از همه مهتر طراحی شما ریسپانسیو هست )
شاید به جرات بگم که 40 درصد از کار طراحی این سایت باقی مونده ولی چون احساس کردم که راه به جایی نمی بره و امکان تجاری شدن نداره ادامه ندادم و حتی ارورهاش رو هم اصلاح نکردم .
نقد خودم نسبت به سایت (تغییراتی که قرار بود اعمال کنم ) :
آیکن های آبی که در سایت هستن باید عوض بشن و با رنگ گرم تعویض بشن .
از اینکه از اینهمه رنگ استفاده کردم خوشم نمی آد .
فونتش رو قرار بود به گوگل فونتس تغییر بدم.
قرار بود رو ریسپانسیو کردن فوتر بیشتر کار کنم .
می خواستم ایکن های سایت های اجتماعی رو هم به فوتر اضافه کنم .

در کل به خاطر اینکه از طرح نهایی خوشم نیومد ادامه ندادم .