PDA

View Full Version : تحلیل سیستم ثبت فاکتور

vapa_71
یک شنبه 10 آذر 1392, 12:51 عصر
سلام دوستان
من میخوام یه نرم افزار بنویسم که دارای خصوصیات زیر باشه
من یک سری جنس رو از فروشگاه های مختلف خرید میکنم که هر کدوم یه فاکتور دارن حالا این خرید ها رو میخوام به صورت زیر ثبت کنم
1- ثبت فاکتور های خرید (فقط شامل شماره فاکتور- نام فروشگاه - نام فروشنده - جمع کل (ریز فاکتور مهم نیست))
2- ثبت پرداخت ها و بدی های مربوط به فرد (فروشگاه)
3- دیدن ریز پرداخت ها و بدهکاری ها

vapa_71
یک شنبه 10 آذر 1392, 12:52 عصر
دوستان اگه میتونید در مورد دیتابیس (جدول ها و ......) و یا هر چیزی که به ذهنتون میرسه راهنمایی بدین

a_ehsan68
یک شنبه 10 آذر 1392, 13:30 عصر
با سلام.

نمیدونم دقیقا منظرتونو متوجه شدم یا نه اما تا جایی که فهمیدم شما باید دو تا جدول داشته باشی:

1-جدول فاکتور خرید (شماره فاکتور- کد فروشگاه - نام فروشنده - جمع کل)

2- جدول پرداختی ها (کد پرداخت - کد فروشگاه - زمان پرداخت - مبلغ پرداختی)

برای دیدن بدهی هم با چندتا جمع و تفریق بدست میاد.

اگرم این کمکی نمیکنه یا منظورتون چیز دیگس باز در خدمتم.

jafarnia
یک شنبه 10 آذر 1392, 14:41 عصر
با سلام

نمیدونم با حسابداری آشنا هستید یا نه!؟

برای ثبت تراکنش های مالی باید از یک جدول استفاده کنی با دو ستون بدهکار و بستانکار.

دو تا جدول زیر رو ایجاد کن:
1- جدول اشخاص شامل: شناسه - نام - نام خانوادگی - نام فروشگاه - آدرس - تلفن و ...
2- جدول تراکنش ها شامل: شناسه - شناسه اشخاص - تاریخ - بدهکار - بستانکار - شرح عملیات - شماره سند

اطلاعات افراد رو در جدول اول وارد کن.
هر وقت خرید می کنی توی جدول دوم کد شخص رو به مبلغی که خرید کردی بستانکار می کنی. توی فیلد شرح هم می تونی توضیحات رو بنویسی. شماره سند همون شماره فاکتور است.
وقتی پولی به هر کس میدی کد شخص رو به مبلغ پرداختی بدهکار می کنی و توضیحات لازم رو هم می نویسی. شماره سند میتونه شماره فیش واریزی بانک یا چک یا هر جیز دیگه باشه.

برای گزارش گیری هم کد هر شخص رو که فیلتر کنی و جمع ستون بدهکار رو از جمع ستون بستانکار کم کنی طلب هر شخص مشخص می شه