PDA

View Full Version : سوال: مشکل در فراخوانی چند رکورد خاص و درج آن در label به عنوان لاگین شونده(سیستم انتخاب واحد دانشگاه)

night-wolf
یک شنبه 10 آذر 1392, 13:37 عصر
به نام خدا

با سلام خدمت دوستان عزیز !

من دارم بعنوان پروژه درسی یه سیستم انتخاب واحد رو پیاده سازی میکنم به زبان C# و مشکلم اینه که وقتی یه

کاربر لاگین میشه میخوام اسم و فامیلش که در فیلد نام و نام خانوادگی در sql قرار دادم در لیبل درج بشه

که مثلا یه کاربر که نام کاربریش reza هست اسم و فامیلیش هرچی باشه نشون داده بشه

در ضمن از session هم استفاده بشه که کاربری اگه وارد شده باشه مستقیما خودش به پروفایلش هدایت

بشه و اگه نه به صحفه لاگین !!

ممنونم! :قلب::قلب:

rroona
یک شنبه 10 آذر 1392, 13:53 عصر
دوست عزيز شما ميتوني يكي از كنترلهاي بخش Data از ToolBox رو (VS2010) در تگ Form قرار بدي و ديتاسورس اون كنترل رو به جدول مورد نظرت در SQL اتصال يا Bind كني .
حالا ميتوني از طريق اين كد مقادير رو بگيري

Eval("نام فيلد")

ميتوني چند تا فيلد رو هم با هم جمع كني

night-wolf
یک شنبه 10 آذر 1392, 14:16 عصر
دوست عزيز شما ميتوني يكي از كنترلهاي بخش Data از ToolBox رو (VS2010) در تگ Form قرار بدي و ديتاسورس اون كنترل رو به جدول مورد نظرت در SQL اتصال يا Bind كني .
حالا ميتوني از طريق اين كد مقادير رو بگيري

Eval("نام فيلد")

ميتوني چند تا فيلد رو هم با هم جمع كني

آخه عزیز من ! من که نگفتم بیام همه رکوردها دیده بشه یا یه رکورد من میگم کاربری که لاگین شده اطلاعات رکورد اون دیده بشه تو بایند همچین چیزی هس که من نشنیده باشم ؟؟؟؟؟؟

Mohammad_dn
یک شنبه 10 آذر 1392, 19:27 عصر
چرا کارو مشکل میکنید...هرجا اسم کاربرو لازم داری به بانک وصل شو و از طریق نام کاربری طرف نام و نام خانوادگی شو واکشی کن...بهترین کار همینه

night-wolf
یک شنبه 10 آذر 1392, 19:34 عصر
چرا کارو مشکل میکنید...هرجا اسم کاربرو لازم داری به بانک وصل شو و از طریق نام کاربری طرف نام و نام خانوادگی شو واکشی کن...بهترین کار همینه

خب اینو اینطور نگید با سورس کد بگید که به جواب برسم والا هرکی بیاد بگه فلان کارو بکن و کاری نشه کرد که ....

اگه کد داری بذار ممنون چون کارم گیره

Mohammad_dn
یک شنبه 10 آذر 1392, 19:57 عصر
والا هرکی بیاد بگه فلان کارو بکن و کاری نشه کرد که ....:متفکر::متفکر::متفکر::متفک ::متفکر::متفکر::متفکر::متفکر: :متفکر::متفکر::متفکر::متفکر:: تفکر::متفکر::متفکر::متفکر:

پس بید چیکار کنه؟؟؟مگه این سایت برای این نیست که اطلاعات خودمونو در اختیار دیگران بزاریم؟؟؟؟فقط کد؟؟؟

بگذریم
مگه نمیگید یه فیلد دارید که نام طرف توش ذخیره میشه..خوب یه فیلد هم دارید که نام کاربری ذخیره میشه...پس

SELECT Name FROM UserData WHERE UserName=@UserName

همین...کافیه اطلاعاتو هرموقع که میخواید واکشی کنید

night-wolf
یک شنبه 10 آذر 1392, 21:21 عصر
:متفکر::متفکر::متفکر::متفکر:: تفکر::متفکر::متفکر::متفکر::م فکر::متفکر::متفکر::متفکر::مت کر::متفکر::متفکر::متفکر:

پس بید چیکار کنه؟؟؟مگه این سایت برای این نیست که اطلاعات خودمونو در اختیار دیگران بزاریم؟؟؟؟فقط کد؟؟؟

بگذریم
مگه نمیگید یه فیلد دارید که نام طرف توش ذخیره میشه..خوب یه فیلد هم دارید که نام کاربری ذخیره میشه...پس

همین...کافیه اطلاعاتو هرموقع که میخواید واکشی کنید

خب حالا شد دیگه عزیزمن :دی

الان من اگه بخوام اینو تو asp.net c# تو یه متغیر بریزم و اون متغیرو به یه لیبل نسبت بدم که تو اون نشون بده چیکار کنم ؟؟

من مبتدیم خب انتظار نداشته باش همه چیو بلد باشم :دی

Mohammad_dn
یک شنبه 10 آذر 1392, 21:40 عصر
خب ما هم یه قبلا مبتدی بودیم..حق با شماست...ولی به نظرم طرز گفتنتون درست نبود

شما کار با بانک اطلاعاتی رو بلدید؟

night-wolf
یک شنبه 10 آذر 1392, 21:50 عصر
خب ما هم یه قبلا مبتدی بودیم..حق با شماست...ولی به نظرم طرز گفتنتون درست نبود

شما کار با بانک اطلاعاتی رو بلدید؟

بله دوست عزیز ... من همین کد رو نوشته بودم واسه لاگین و پسورد الان فقط میخوام به قول شما

وقتی میاد چک میکنه یوزر پسورد رو اگه درست باشه داخل فیلد نام را برگردونه اما کجا و چطور مقدار دهی کنم؟؟؟؟ نمیدونم

(اگه طرز صحبتم ناراحتتون کرده عذر میخوام)

Mohammad_dn
یک شنبه 10 آذر 1392, 22:11 عصر
تگاه کنید شما نام کاربری با استفاده از دستور
User.Identity.Name
به دست میارین...دستور sql هم که گفتم
حالا به بانک وصل میشید(این کارم که گفتید بلدم) و اطلاعات اون فیلدی که نیاز دارید رو میخونید(من توی دستور بالا فیلد Name رو خوندم)

night-wolf
یک شنبه 10 آذر 1392, 22:23 عصر
تگاه کنید شما نام کاربری با استفاده از دستور
User.Identity.Name
به دست میارین...دستور sql هم که گفتم
حالا به بانک وصل میشید(این کارم که گفتید بلدم) و اطلاعات اون فیلدی که نیاز دارید رو میخونید(من توی دستور بالا فیلد Name رو خوندم)
من این دستور اول متوجه نشدم آ User.Identity.Name خب من اومدم با دستور sqldata reader چک کردم که اگه کاربر تو sql یوزرش موجود باشه لاگین بشه به پروفایلش
داداش من من منظورم از نام کاربری که نام کاربر ویندوز نیس که شما این دستور میگید نام کاربری فیلدی که تو sql هس
من فقط اینو میخوام 1
این دستور که شما گفتی کاملا صحیح فقط من اینو چطور مقدار دهیش کنم یه جا و تو لیبل نام که تو پروفایل کاربره نشون داده بشه که فلانی خوش اومدی

فداتشم یه نمه روش بفکر ببین میتونی کاملش کنی ؟ دیگه زحمت ندم بهت فداات:قلب:

Mohammad_dn
یک شنبه 10 آذر 1392, 22:33 عصر
این کل دستور

string strConnection = WebConfigurationManager.ConnectionStrings["Site"].ToString();
string strCmd = "SELECT Name FROM UserData WHERE UserName=@UserName";
SqlConnection con = new SqlConnection(strConnection);
SqlCommand cmd = new SqlCommand(strCmd, con);
cmd.Parameters.AddWithValue("@UserName", User.Identity.Name);
SqlDataReader reader;
try
{
con.Open();
reader = cmd.ExecuteReader();
Response.Write(reader["Name"].ToString());
con.Close();
}
catch
{
Response.Write("Error");
}
finally
{
con.Close();
}

night-wolf
یک شنبه 10 آذر 1392, 22:41 عصر
این کل دستور

string strConnection = WebConfigurationManager.ConnectionStrings["Site"].ToString();
string strCmd = "SELECT Name FROM UserData WHERE UserName=@UserName";
SqlConnection con = new SqlConnection(strConnection);
SqlCommand cmd = new SqlCommand(strCmd, con);
cmd.Parameters.AddWithValue("@UserName", User.Identity.Name);
SqlDataReader reader;
try
{
con.Open();
reader = cmd.ExecuteReader();
Response.Write(reader["Name"].ToString());
con.Close();
}
catch
{
Response.Write("Error");
}
finally
{
con.Close();
}

خب عزیز الان مقدار strCmd کجا ریختی ؟ داداش من شما اومدی اینجا نام کاربری ویندوز رو با فیلد یوزر نیم مقایسه کردی یا شایدم نام کاربری رو آخه عزیز این چه ارتباطی داره آخه ؟؟ ای خدا:لبخندساده:

Mohammad_dn
یک شنبه 10 آذر 1392, 22:46 عصر
:عصبانی::عصبانی::عصبانی::عصب نی::عصبانی:

ببین عزیز من این دستور خیلی سادس.
شما نام کاربری رو توی یه فیلد داری و اسم رو توی یه فیلد دیگه خوب حالا میخوای اسم کاربر رو به دست بیاری دیگه مشکل کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:متفکر::متفکر::م فکر::متفکر::متفکر::متفکر::مت کر::متفکر::متفکر::متفکر:

night-wolf
یک شنبه 10 آذر 1392, 22:58 عصر
:عصبانی::عصبانی::عصبانی::عصب نی::عصبانی:

ببین عزیز من این دستور خیلی سادس.
شما نام کاربری رو توی یه فیلد داری و اسم رو توی یه فیلد دیگه خوب حالا میخوای اسم کاربر رو به دست بیاری دیگه مشکل کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:متفکر::متفکر::م فکر::متفکر::متفکر::متفکر::مت کر::متفکر::متفکر::متفکر:
اسم کاربر منظورم کاربر ویندوز نیس منظورم فیلد نام

کلا جدول من اینطوره :

نام - نام خانوادگی - نام پدر - username - passowrd

Mohammad_dn
یک شنبه 10 آذر 1392, 23:05 عصر
خوب دیگه دستور درسته ....توی اون دستور مقدار نام رو بر میگردونه

night-wolf
یک شنبه 10 آذر 1392, 23:08 عصر
به هرحال بابت بحث گفتگو باهات ممنونم زحمت کشیدی

اما این کدت فک کنم کارمو راه بندازه ممنونممممممممممممممممممم

لطف کردی :قلب:

rroona
دوشنبه 11 آذر 1392, 06:30 صبح
آخه عزیز من ! من که نگفتم بیام همه رکوردها دیده بشه یا یه رکورد من میگم کاربری که لاگین شده اطلاعات رکورد اون دیده بشه تو بایند همچین چیزی هس که من نشنیده باشم ؟؟؟؟؟؟
عزيز من سوالتو دقيق بپرس
از چه روشي براي ارتباط با ديتابيس استفاده ميكني
Dataset
EF
Linq
.
.
.
سوال مبهم جواب مبهم هم داره

night-wolf
دوشنبه 11 آذر 1392, 11:06 صبح
عزيز من سوالتو دقيق بپرس
از چه روشي براي ارتباط با ديتابيس استفاده ميكني
Dataset
EF
Linq
.
.
.
سوال مبهم جواب مبهم هم داره

روش linq , ef نیست من خودم کدها رو تو برنامه نوشتم و از طریق اون با پایگاه داده ارتباط برقرار میکنم (روش عامیانه و مبتدی)

Mohammad_dn
دوشنبه 11 آذر 1392, 12:41 عصر
خوب من فکر میکنم کد دقیقی به شما دادم