PDA

View Full Version : انتخاب کردن کنترل بعدی

ESG_Esfahan
چهارشنبه 23 فروردین 1385, 23:42 عصر
سلام
می بخشید! هر چی فکر کردم نتونستم عنوان بهتری برای سؤالم پیدا کنم.
من می خواهم وقتی کاربر داخل یک textBox کلید enter را فشار داد textBox بعدی فعال شود . اینا می دونم که با ید از رویداد KeyPeress استفاده کرد و کد مربوطه را در این قسمت نوشت اما مشکل اینجاست که ما اسم textBox بعدی را نداریم .
هر کامپونتی یک متد با عنوان SelectNextContol داره فکر کنم به این متد بشه یه کارایی کرد ولی من نتونستم از اون استفاده کنم .
مورد ضروریه لطفا کمک کنید .
با تشکر

iman_s52
پنج شنبه 24 فروردین 1385, 04:51 صبح
تویه رویداد KeyPress مربوط به Form این کد رو اضافه کن :
if ((e.KeyChar == (char)Keys.Return )
ActiveControl=GetNextControl(ActiveControl,true);

ESG_Esfahan
پنج شنبه 24 فروردین 1385, 23:25 عصر
خیلی ممنون از راهنمائیتون!
ولی وقتی داخل یک textBox کلیدی فشرده میشه فقط Keypress مربوط به textBox اجرا میشه و رویداد مشخص شده برای فرم اجرا نمیشه .
یه سؤال دیگه در همین مورد اینکه آیا میشه فهمید کنترل فعال از چه نوعیه .آیا textBox هست یا نه؟
متشکرم

محمد میرمصطفی
جمعه 25 فروردین 1385, 02:20 صبح
قسمت اول سوال: KeyPreviewی فرم رو true کن.
قسمت دوم: (اگه درست فهمیده باشم)

if (this.ActiveControl isTextBox) (this.ActiveControl asTextBox).Text = "Hello";

ali_kolahdoozan
جمعه 25 فروردین 1385, 08:00 صبح
در رویداد KEYPRESS در کلید ENTER از
SENDKEYS.SEND("TAB") ) استفاده کنید

ESG_Esfahan
جمعه 25 فروردین 1385, 23:55 عصر
با تشکر از همه ی دوستان
آقای کلاهدوزان شما درست همون چیزی را گفتید که به درد من می خوره ولی یه مشکلی هست . من از کد شما طوری استفاده کردم که اگه کاربر انتر زد به جای انتر کار کلید tab انجام شود ولی هر دفعه که کاربر enter می زنه داخل textBox عبارت "tab" نوشته میشه !!!
البته می تونستم با یه کمی کد نویسی و کا روی محتوای textBox‌ مشکل را حل کنم ولی این منطقی نیست.
ممنو ن میشم اگه راهنمایی کنید

quack
شنبه 26 فروردین 1385, 06:10 صبح
SendKeys.Send("{TAB}");

ali_kolahdoozan
شنبه 26 فروردین 1385, 07:58 صبح
من فقط روش رو گفتم syntax کامل رو که نگفتم درستش رو در آخرین پیام براتون ارسال کردن .
موفق باشید

ESG_Esfahan
شنبه 26 فروردین 1385, 23:41 عصر
از همه ی دوستان تشکر می کنم!!!!!!!