PDA

View Full Version : سوال: کمک جهت طراحی یک پروژه

hamidhassas
دوشنبه 11 آذر 1392, 08:13 صبح
من یک پروژه دارم مینویسم که در اون به 150 نفر اکنت داده میشه هر نفر روزی تقریبا حداکثر 100 رکورد ثبت میکنه یعنی روزانه 15000 رکورد در دیتا بیس ثبت میشه و ماهیانه 450000 رکور جمعا و سالیانه 5400000 رکورد تا اینجا حداقل رکورد هایی بود که گفتم یعنی ممکنه تعداد کاربران از 150 نفر به 10000 نفر برسه چند تا سوال دارم که به ترتیب می پرسم

1- اگر کاربران تمامی رکورد ها رو در یگ جدول دیتابیس بریزن و بعد هر کاربر رکورد های خودش رو فقط بتونه ببینه و تغییر و یا حذف کنه بهتره یا هر کاربر یک دیتابیس مخصوص خودش داشته باشه بهتره؟
2- آیا امکان گرفتن بکاپ از دیتابیس برای هر کاربر اون هم از رکورد های فقط خودش وجود داره یا نه؟
3- آیا موقع فراخوانی کل رکورد ها سرعت بارگذاری اطلاعات و به نمایش در اومدن رکوردهای هر شخص با توجه به حجم زیاد اطلاعات کاهش پیدا نمیکنه؟
4- از نظر امنیت حفظ اطلاعات ثبت رکوردها در یک جدول بهتر هست یا جدول های جدا جدا که مربوط به هر کاربر هست؟
5- به نظر شما بهترین راه برای اجرای این پروژه چیه؟
6- مشخصات یک سرور برای همچین پروژه ای چی باشه خوبه؟

masiha68
دوشنبه 11 آذر 1392, 12:03 عصر
1- اگر کاربران تمامی رکورد ها رو در یگ جدول دیتابیس بریزن و بعد هر کاربر رکورد های خودش رو فقط بتونه ببینه و تغییر و یا حذف کنه بهتره یا هر کاربر یک دیتابیس مخصوص خودش داشته باشه بهتره؟
*** یعنی می خوای 150 تا دیتابیس داشته باشی ؟؟؟؟؟ این کار منطقی نیست ****
2- آیا امکان گرفتن بکاپ از دیتابیس برای هر کاربر اون هم از رکورد های فقط خودش وجود داره یا نه؟

*** بله امکانش هست *** مثلا همین بلاگفا یا سیتسم های وبلاگ دهی واسه هر کاربر یک بک اپ میدن ****
3- آیا موقع فراخوانی کل رکورد ها سرعت بارگذاری اطلاعات و به نمایش در اومدن رکوردهای هر شخص با توجه به حجم زیاد اطلاعات کاهش پیدا نمیکنه؟
***کل اطلاعات ... منظورت اینه که همه ی دیتابیس رو یه جا فراخوانی که سرور خیلی کند میشه ولی می شه با یه سکلکت معقول تعداد داده های نمایش رو کم کنی و حتما هم لیمت بزنی مثلا 10 تا رکورد اخر رو نمایش بده و بقیه رو پیج بندی کن که هربار فقط ده تا رو نشون بده و الخ ... ***
4- از نظر امنیت حفظ اطلاعات ثبت رکوردها در یک جدول بهتر هست یا جدول های جدا جدا که مربوط به هر کاربر هست؟
*** به نظرم اگه به دیتابیس نفوذ بشه دیگه جدول یک و دو نداریم و همه اطلاعات لو میره ولی خب یه کمی کار هکر سخت تر ی شه ... دوستان بهتر می تونن نظر بدن ... چون اگه چندتا جدول باشه مثلا کار سرچ باعث میشه چند برابر بیشتر فشار بیاد رو سرور ****
5- به نظر شما بهترین راه برای اجرای این پروژه چیه؟ **** :) ***
6- مشخصات یک سرور برای همچین پروژه ای چی باشه خوبه؟ *** سرورهای ابری معملا خوب جواب میدن ***

hamidhassas
دوشنبه 11 آذر 1392, 17:18 عصر
عزیز شما هم نظر بده حتی یک کبمه کمک کن

hamidhassas
سه شنبه 12 آذر 1392, 21:58 عصر
عزیزان کسی نیست بیشتر راهنمایی کنه

masiha68
چهارشنبه 13 آذر 1392, 08:28 صبح
الان اسکریپت های اماده و مشابه با کار شما زیادن ... برین و یکی رو بررسی کنید . زودتر به جواب می رسین .