PDA

View Full Version : سوال: طراحی سایت تک صفحه ای

ali_behshahr
دوشنبه 11 آذر 1392, 17:52 عصر
سلام من می خواستم وب سایتی بنویسم که فقط یک صفحه داشته باشه حتتماً شما هم همچین نمونه ای رو دیدید که سایتی فقط یک صفحه default.aspx داره و url هاش یه این صورت هستن defaul.aspx?page=login
و در همان صفخه login نشان داده می شود می خواشتم ببینم کسی می تونه در این رابطه کمکم کنه حتی سایتهای هستن که با ajax صفحه هاشونو لود می کنن یعنی زمانی که طرف بر روی لینک login کلیک می کنه
defaul.aspx?page=login برای بارگزاری این صفحه عکس لود نشان داده میشه ولی فقط صفحه defaul.aspx هستش و تمامی صفحات در این صفحه بارگزاری می شود مرسی اگه میشه یک سورس به من معرفی کنید

Mohammad_dn
دوشنبه 11 آذر 1392, 18:20 عصر
1:اگه کاملا آژاکس باشه سئوی سایت به شدت افت میکنه

2:به نظر من اگه همه ی کارا رو توی یه صفحه انجام بدی کدات خیلی کثیف و در هم میشه....

فکر میکنم اگه اینکارو نکنی بهتره

nunegandom
دوشنبه 11 آذر 1392, 21:13 عصر
میتونی از usercontrol استفاده کنی و موقع نیاز load کنی

ali_behshahr
دوشنبه 11 آذر 1392, 23:03 عصر
یوزرکنترل خیلی دردسر داره

Mohammad_dn
دوشنبه 11 آذر 1392, 23:37 عصر
به نظر من بهتره صفحاتتو جدا درست کنی(خیلی بهتره)برای چی میخوای توی یه صفحه باشه؟؟؟؟؟؟

ali_behshahr
سه شنبه 12 آذر 1392, 00:01 صبح
بیشتر می خواستم بدونم چجوری پیاده سازی میشه حتما قصد این کار رو ندارم

Mohammad_dn
سه شنبه 12 آذر 1392, 13:39 عصر
از مولتی ویو هم میتونید استفاده کنید

monire.6767
سه شنبه 12 آذر 1392, 15:33 عصر
از ajex استفاده کنید سرعت لودشم بالاس رفرشم نمیشه توهمون صفحه میتونید تو divهای مختلف

ali_behshahr
سه شنبه 12 آذر 1392, 15:36 عصر
اگه میشه یه نمونه ای یه سورسی بهم معرفی کنید بخوام ببینم چجوری میشه اینکارو کرد مرسی

monire.6767
سه شنبه 12 آذر 1392, 15:55 عصر
اول بگید تو سایت چیا میخاید باشه مثلا فرم ثبت نام یا فرم تماس با ما یعنی ارتباط با دیتابیسم میخواید؟

ali_behshahr
سه شنبه 12 آذر 1392, 15:59 عصر
نگاه کنید مهم نیست چه صفحه ای من یک صفجه default دارم + چند صفحه دیگه هر چیزی می تونه باشه حالا میخوام این صفحه ها رو توی Defult نشون بدم بعنی توسط پارامتر اسم صفحه رو بگیرم و توی صفحه اصلی بیارم
مثل این default.aspx?pageid=login

ali_behshahr
سه شنبه 12 آذر 1392, 23:15 عصر
کسی نیست یه سمپل به ما بده

anvar
سه شنبه 12 آذر 1392, 23:37 عصر
از کجا معلوم که واقعا پشت پرده فراخوانی صفحات چیزی اتفاق می افته که شما انتظار دارید. شاید default.aspx?pageid=login فقط یک کوئری استرینگ معمولی باشه. مثلا جدولی رو فرض کن که دو تا فیلد pageid & pagecontent داشته باشه و با تغییر pageid فقط محتویات pagecontent تغییر کنه.

البته روش هایی برای کار مورد نظر شما وجود داره مثلا استفاده از فریم و همچنین استفاده از متد Load جی کوئری که میشه کل یک صفحه رو در داخل تگ Div لود کرد با ترکیب جاوااسکریپت یا جی کوئری میشه کارهایی کرد

ali_behshahr
چهارشنبه 13 آذر 1392, 00:45 صبح
من فقط نیاز به یک سمپل دارم

sasansara
چهارشنبه 13 آذر 1392, 08:38 صبح
دوست عزیز تو asp.net به این نوع برنامه ها SPA یا single page application میگن . اگه تو VS 2012 یه پروژه mvc ایجاد کنی، یکی از قالب هایی که می تونی براش انتخاب کنی از همین نوعه. البته من تا حالا از این روش استفاده نکردم و تا همینجا می تونم راهنمایی کنم. در ضمن از اینجا هم می تونید شروع کنید:

http://www.asp.net/single-page-application

ali_behshahr
چهارشنبه 13 آذر 1392, 11:17 صبح
بدونه mvc نمیشه اینکارو کرد؟

ali_behshahr
پنج شنبه 14 آذر 1392, 14:05 عصر
بدونه mvc نمیشه

fa_karoon
پنج شنبه 14 آذر 1392, 21:27 عصر
دوستان منظور این دوستمون چنین وب سایت هایی هست که تو لینک زیر بهترینش رو معرفی کرده
http://www.awwwards.com/css-gallery/

مفهومی وجود داره در طراحی می نی مالیسم به اسم One Page بودن سایت راستش من هم دنبال درست کردن این جور سایت ها هستم

meisam3322
پنج شنبه 14 آذر 1392, 21:42 عصر
از جاوا اسکریپت و جکوئری استفاده کنید. برای ارتباط با زبان سمت سرور هم AJAx