PDA

View Full Version : سوال: کاربرد EventArgs

Hossis
سه شنبه 12 آذر 1392, 09:48 صبح
برای من خیلی جای سواله که
ByVal e As System.EventArgs
تو برنامه نویسی چه خاصیتی داره و به چه درد می خوره؟؟
کجا میشه ازش استفاده کرد؟

مهرداد صفا
سه شنبه 12 آذر 1392, 15:35 عصر
سلام دوست من.
ببینید گاهی رویدادها با آرگومنتهای خاصی همراه هستند.، برای مثال رویداد KeyDown دارای آرگومنتی است که جزئیات رویداد از قبیل کلید فشرده شده را نشان می دهد؛ و یا در رویداد های موس مکان موس و وضعیت کلیدهای موس به عنوان آرگومنت به متود هندلر رویداد ارسال خواهند شد.
متودهای هندلر معمولا یک آرگومنت از نوع EventArgs( و یا هر نوع دیگری مشتق از این کلاس) در یافت می کنند که اکثرا پارامتری که به عنوان این آرگومنت ارسال می شود دارای خصوصیاتی است که جزئیات رویداد را شرح می دهند.

Hossis
سه شنبه 12 آذر 1392, 21:41 عصر
سلام دوست من.
ببینید گاهی رویدادها با آرگومنتهای خاصی همراه هستند.، برای مثال رویداد KeyDown دارای آرگومنتی است که جزئیات رویداد از قبیل کلید فشرده شده را نشان می دهد؛ و یا در رویداد های موس مکان موس و وضعیت کلیدهای موس به عنوان آرگومنت به متود هندلر رویداد ارسال خواهند شد.
متودهای هندلر معمولا یک آرگومنت از نوع EventArgs( و یا هر نوع دیگری مشتق از این کلاس) در یافت می کنند که اکثرا پارامتری که به عنوان این آرگومنت ارسال می شود دارای خصوصیاتی است که جزئیات رویداد را شرح می دهند.
بله این رو می دونم که برخی هندلر ها آرگومانهای خاصی را دریافت و ارسال می کنند مثل فشردن صفحه کلید یا موس یا انتخاب عنصری از لیست و..
اما خصوص این مورد رو گفتم که هیچ آرگومانی رو ارسال نمی کنه و اصلا قبول هم نمی کنه ،
مثلا شما اگر خواسته باشید رویداد کلیک شدن یک دکمه رو فراخوانی کرده و یک آرگومانی بهش بفرستید، با این eventargs اصلا نمی شه هرچند با keyDown میشه و من انجام دادم.

Alirezanet
چهارشنبه 13 آذر 1392, 15:06 عصر
این کلاس به صورت پیش فرض برای ارسال و دریافت آرگومان event ساخته شده ... اگه event رو خودتون ایجاد کرده باشید به مزایاش پی میبرید در غیر این صورت استفاده نمیشه ...
توضیحات آقای صفا کامل بود.