PDA

View Full Version : نحوه اتصال datatable به report view

mostafa_tak2000
سه شنبه 12 آذر 1392, 12:36 عصر
باسلام خدمت دوستان گرامی
من یک فرم گزارش دارم که با report view خود vb2010 ساختم . الان مشکلی باهاش ندارم دیتا سورسشو به جدول وصل میکنم و اطلاعات نمایش داده میشه .
من میخوام که اطلاعات گزارش را یعنی رکوردهایی که باید تو گزارش چاپ شوند توسط یک متغییر Datatable به فرم گزارش ارسال شوند. چطوری میشه اینکار را کرد
دوستان لطفا شفاف راهنمایی کنید و درصورت امکان نمونه پروژه هم بود ارسال نمائید. باتشکر

mostafa_tak2000
سه شنبه 12 آذر 1392, 18:47 عصر
بچه ها کسی نیست راهنمایی کنه ؟
منظورم از سوالم این بود که پارامترهای چاپ را چطوری به فرم گزارشم ارسال کنم

behrooz69
سه شنبه 12 آذر 1392, 23:31 عصر
بفرما دوست من . کدا واضحه فقط جایگذاری کن . من 1 تک باکس دارم به نام مشتری و اومدم توش اسم مشتری رو می نویسم و با اون سرچ می کنم و می فرستم به کریستال ریپورت واسه گذارش گیری . مشکلی بود بپرس

If TxtSearchByNameMoshtari.Text = String.Empty Then
MsgBox("لطفا نام مشتری را مشخص كنيد", vbExclamation + vbOKOnly, "پيام")
TxtSearchByNameMoshtari.Focus()
Exit Sub
End If

'// chap gozaresh bar asas name moshtari dar vorod kala = filter by name moshtari \\
Dim rpt As New CReportInsert
Dim myconnection As SqlConnection
Dim mycommand As New SqlCommand
Dim myda As New SqlDataAdapter
Dim myds As New SardkhoneDataSet
Try
myconnection = New SqlConnection(My.Settings.conn)
mycommand.Connection = myconnection
mycommand.CommandText = "SELECT * from TblVorodKala WHERE(NameMoshtari=@NameMoshtari)"
mycommand.Parameters.Add("@NameMoshtari", SqlDbType.NVarChar, 50).Value = TxtSearchByNameMoshtari.Text

mycommand.CommandType = CommandType.Text
myda.SelectCommand = mycommand
myda.Fill(myds, "TblVorodKala")
rpt.SetDataSource(myds)
FrmGozareshgiriVorodKala.CrystalReportViewer1.Repo rtSource = rpt
FrmGozareshgiriVorodKala.ShowDialog()

Catch ex As Exception
MessageBox.Show(ex.Message, "error", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Error)
End Try

mostafa_tak2000
چهارشنبه 13 آذر 1392, 17:46 عصر
تشکر - هنوز کد را تست نکردم ولی فکر کنم مشکل خاصی نباشه . فقط یه سوال دیگه در تکمیل سوال قبلیم دارم
من در فرمم دیتا گرید دارم که حاوی ستونها و رکوردهای نمایشی هست چطوری میتونم با فشردن دکمه پرینت داده های داخل گرید ویورا چاپ کنم ؟ ممنون

mostafa_tak2000
پنج شنبه 14 آذر 1392, 01:30 صبح
سلام دوست عزیز - ممنون از لطفت - راستش من تا حالا اصلا فرم گزارش نساختم . الان هم مجبور شدم در برنامم فرم گزارش بزارم چون استادمون گفته اگه فرمهای گزارش نباشه 30 ردصد نمره را نمیده
من رکوردهای مختلفی در بانک اطلاعاتی دارم . کاربر در فرمی ابتدا رکوردهای موردنظر را با هر پارامتریکه میخواد جستجو میکنه و میبینه . حال میخوام اگر کاربر محتویات data grid را که میبینه چاپ کنه دکمه پرینت را که فشار داد فرم گزارش مثل محتویات دیتا گرید نمایش و چاپ بشه .
راستی من تا حالا با کریستال کار نکردم
من با برنامه report خود vb2010 کار میکنم . ممنون از لطف و راهنماییت