PDA

View Full Version : مشکل در رمز نگاری برخی حروف

samiasoft
سه شنبه 12 آذر 1392, 16:00 عصر
من در سورس زیر یه مشکل خاصی دارم

هنگامی که حروف فارسی رو Encrypt & Decrypt میکنم از میان کلیه حروف الفبا فقط حروف هایی مثل ج ظ ف ق ژ
Encrypt نمیشوند یعنی معادل مناسبی رو برای انها قرار نمیده و خالی نشون میده

به نظرتون مشکل از کجاست؟در حالی که بقیه حروف ها مشکلی ندارند!

از دوستان ایا امکانش هست کمک کنید تا اینو کامل کنم؟فقط این سورس رو میخواستم

سید حمید حق پرست
چهارشنبه 13 آذر 1392, 15:16 عصر
سلام علیکم
من تست کردم encrypt میشن اما مخفی هستند و دیده نمیشوند عزیز.

موفق باشید.
یا علی (ع)

setroyd
چهارشنبه 13 آذر 1392, 15:58 عصر
دوست عزیز من تست کردم تا وقتی encrypt نشه مگه میشه decrypt بشه ! این عمل رو انجام میده ولی اون کاراکتر یه کاراکتر خالی نشون داده میشه .

سید حمید حق پرست
چهارشنبه 13 آذر 1392, 17:20 عصر
دوست عزیز من تست کردم تا وقتی encrypt نشه مگه میشه decrypt بشه ! این عمل رو انجام میده ولی اون کاراکتر یه کاراکتر خالی نشون داده میشه .
سلام علیکم
من تست کردم خالی نبود، select all بعد کپی کردم، پروژه بستم و باز کردم، سپس پست کردم و دیدم کد decrypt شد.
موفق باشید.

یا علی (ع)

samiasoft
چهارشنبه 13 آذر 1392, 20:35 عصر
خب به نظرتون میتوان کدشو طوری عوض کرد کلیه حروف الفبای فارسی رو درست نشون بده و پنهان نباشه؟

حتی اگر شد مثلا کدهاشو طوری تغییر بدیم

اگر امکانش هست کمک کنین

سید حمید حق پرست
پنج شنبه 14 آذر 1392, 01:27 صبح
خب به نظرتون میتوان کدشو طوری عوض کرد کلیه حروف الفبای فارسی رو درست نشون بده و پنهان نباشه؟

اگر امکانش هست کمک کنین

سلام علیکم
بفرمایید، تست کنید ببینید مشکلی نداره عزیز
موفق باشید.

یا علی (ع)

mehran901
شنبه 16 آذر 1392, 01:41 صبح
من در سورس زیر یه مشکل خاصی دارم

هنگامی که حروف فارسی رو Encrypt & Decrypt میکنم از میان کلیه حروف الفبا فقط حروف هایی مثل ج ظ ف ق ژ
Encrypt نمیشوند یعنی معادل مناسبی رو برای انها قرار نمیده و خالی نشون میده

به نظرتون مشکل از کجاست؟در حالی که بقیه حروف ها مشکلی ندارند!

از دوستان ایا امکانش هست کمک کنید تا اینو کامل کنم؟فقط این سورس رو میخواستم

درصورتی که مشکلت حل نشده ی راه حل که به نظرم میرسه اینه متن فارسی رو با الگوریتم base64 کد کنی ، حالا مجموعه ای از کاراکتر های انگلیسی ترکیبی با اعداد داری و الگوریتم رمزنگاریتو روی این مجموعه پیاده کنی ... میبینی به سادگی اطلاعات اینکد و دکد میشن

nesfenafar
شنبه 16 آذر 1392, 21:38 عصر
:متفکر:منم ی بار همچین مشکلی داشتم فونت همون قسمتی رو که حروف رو توش تایپ میکنی عوض کن فونتی بذار که فارسی رو هم همایت کنه من با همین روش تونستم مشکلمو حل کنم امتحانش کن ضرر که نداره الگوریتم ملگوریتم نمیخواد:لبخند:
البته توی اون مشکل به جای حروفی مثل گ ژ چ و... سه نقطه میذاشت ولی وقتی جای دیگه کپیش میکردم درست نشون میداد وقتی فونت همون قسمت رو عوض میکردم ژ گ چ پ رو درست نشون میداد

vbhamed
چهارشنبه 27 آذر 1392, 07:46 صبح
اگر امکانش هست کمک کنین

سلام
لطفا تاپيك اصول رمزنگاري رو ببينيد
http://barnamenevis.org/showthread.php?360885-%D8%A7%D8%B5%D9%88%D9%84-%D8%B1%D9%85%D8%B2%D9%86%DA%AF%D8%A7%D8%B1%D9%8A&highlight=%D8%A7%D8%B5%D9%88%D9%84+%D8%B1%D9%85%D8 %B2%D9%86%DA%AF%D8%A7%D8%B1%D9%8A