PDA

View Full Version : حرفه ای: با تیک دار شدن چک باکس از فرم1، آخرین عدد از فرم2 اتومات به فیلد بعدی فرم 1 برود

ملک نژاد
چهارشنبه 13 آذر 1392, 00:45 صبح
سلام. خواهش میکنم کمکم کنید اینقدر آزمون و خطا کردم که دارم روانی میشم.
من یک فرم 1 دارم با 10 فیلد.و یک فرم 2 دارم که با هر بار فراخوانی یک شماره نامه تولید میکنه (به شماره قبلی یکی اضافه میکنه).
در فرم 1 چندچک باکس گذاشتم که برای نامه های مختلف استفاده میشود. میخوام هر وقت هر کدام تیکدار شد بره فرم2 را اجرا کند و آن عدد تولید شده که شماره نامه هست را بیاورد و در فیلد جلوی چک باکس بنویسد.
همین انتقال شماره نامه از فرم2 رو به فرم1 نمیدونم چطوری بهش بفهمونم. (Access2010 هست)

خواهـــــــــــــــــــــ ــــــــــــش میکنم خیلی فوریه. بی صبرانه منتظر راهنمایی هاتون هستم.

Abbas Amiri
چهارشنبه 13 آذر 1392, 01:40 صبح
سلام. خواهش میکنم کمکم کنید اینقدر آزمون و خطا کردم که دارم روانی میشم.
من یک فرم 1 دارم با 10 فیلد.و یک فرم 2 دارم که با هر بار فراخوانی یک شماره نامه تولید میکنه (به شماره قبلی یکی اضافه میکنه).
در فرم 1 چندچک باکس گذاشتم که برای نامه های مختلف استفاده میشود. میخوام هر وقت هر کدام تیکدار شد بره فرم2 را اجرا کند و آن عدد تولید شده که شماره نامه هست را بیاورد و در فیلد جلوی چک باکس بنویسد.
همین انتقال شماره نامه از فرم2 رو به فرم1 نمیدونم چطوری بهش بفهمونم. (Access2010 هست)

خواهـــــــــــــــــــــ ــــــــــــش میکنم خیلی فوریه. بی صبرانه منتظر راهنمایی هاتون هستم.

از آنجا که شماره ای که بعد از باز شدن فرم 2 ایجاد می شود حتما یکی بسشتر از بزرگترین شماره آن است ، بنابر این قبل باز شدن فرم هم می توانید آنرا نمایش دهید :
در رویداد AfterUpdate چک باکس بنویسید:
Sub chekBox1_AfterUpdate()
txtNewNumber = Nz(DMax("ID", "Table2"), 0) + 1
DoCmd.OpenForm "Form2", , , , acFormAdd
End Sub

در اینجا txtNewNumber نام تکست باکس جلوی چک باکس است و Table2 نام جدول مربوط به فرم 2 و ID فیلد شماره نامه است