PDA

View Full Version : نحوی اضافه کردن li داینامیک

korosh00
پنج شنبه 14 آذر 1392, 07:26 صبح
سلام
من برای مطالب کنار صفحه از ul , زیر مجموعه ها از li استفاده می کنم .
حالا می خوام اینها را به صورت پویا بسازم در کد اصلی طراحی صفحه مثل اضافه کردن یک خبر جدید و مطلب جدید در دیتابیس ذخیره بشه یعنی الان یک خبر اضافه می کنم خودش یک li درست کنه زیر قبلی و مطلب را اضافه کنه .
fa_karoon
پنج شنبه 14 آذر 1392, 13:17 عصر
شما باید اون جایی که می خوای این لیست دیده بشه، یه Lable یا ترجیحا Literal بذاری، بعد تو Page Load صفحه ات وصل بشی به پایگاه داده ات و اطلاعات رو مثلا تو یه آرایه بریزی و تو یه حلقه for اونها رو لای تگ های li که به صورت رشته به اطلاعات بانکت می چسبونی بذار

ArticlesGroup = DB.SelectDataTable("SelectArticlesGroup")
For Each dr As DataRow In ArticlesGroup.Rows
MenuLiteral.Text += "<li><a href='Article.aspx?gai=" & dr("ArticleGroupID") & "'>" & dr("FullName") & "</a></li>"
Next

خودت قبلش تگ ul رو باز و بعدش هم ببند. امیدوارم واضح بوده باشه

korosh00
جمعه 15 آذر 1392, 15:03 عصر
کامل تر بگی ممنون هستم .

Kamarian.Reza
شنبه 16 آذر 1392, 00:12 صبح
اگه درست متوجه شده باشم، می‌خواهید عناوین خبری رو به صورت لیست کنار صفحه نمایش بدید و در صورتی کاربر روی یکی از اونها کلیک کرد، شرح عناوین باز بشه...

اگه اینطوری، کلا به کدنویسی و ساختار بانک اطلاعاتی شما بستگی داره.

خودم برای انجام این کار، عناوین خبر رو با استفاده از Repeater در کنار صفحه درج می‌کنم، و ساختارش رو با LI طراحی میکنم
شرح خبر رو هم به صورت لینک میزارم

برای انجام این کار نیاز هست که یه Data Source ایجاد کرده و اون رو به Repeater ول کنی

اینجا یه نمونه میزارم :

گروه های صفحات<br />
<asp:SqlDataSource ID="dsPageGroups" runat="server"
ConnectionString="<%$ ConnectionStrings:CS_ASP_34 %>"
SelectCommand="PageGroups_SelectAll" SelectCommandType="StoredProcedure">
</asp:SqlDataSource>
<asp:Repeater ID="rptPageGroups" runat="server" DataSourceID="dsPageGroups">
<HeaderTemplate>
<ul>
</HeaderTemplate>
<ItemTemplate>
<li>
<asp:HyperLink ID="hlPage" runat="server" NavigateUrl='<%# Eval("PageGroupID","~/ShowPages.aspx?PGID={0}") %>'><%# Eval("PageGroupTitle") %></asp:HyperLink>
</li>
</ItemTemplate>
<FooterTemplate>
</ul>
</FooterTemplate>
</asp:Repeater>