PDA

View Full Version : سوال: چگونگی تغییر مقدار متغیر ها توسط دیگر برنامه ها،و راه جلوگیری از این کار

Veteran
پنج شنبه 14 آذر 1392, 17:03 عصر
سلام دوستان
یک مشکلی که ذهن منو به خودش مشغول کرده که به چه شکل یک برنامه میتونه متغیر هایی که در یک برنامه دیگه ایی تعریف شده رو مقدارشون رو عوض کنه !

مثلا بازی هارو اگر دیده باشین اکثرا Trainer دارن/که وقتی بازشون میکنی نوشته با عدد 1 میتونید مهمات بی نهایت داشته باشید ! خب قطعا تعداد مهمات در یک متغیر ذخیره میشه و با دستکاری اون متغیر میشه این کارو کرد،حالا سوالی که هست اینکه اینکار چطور انجام میشه و راه حل اون چیه

setroyd
پنج شنبه 14 آذر 1392, 17:51 عصر
با readprocessmemory APIو write کار سختی نیست فقط باید ادرس اون متغیری که تو رم هستو بدونی یا برنامت قابلیت جستجو داشته باشه مثل cheate engine و..........

Veteran
پنج شنبه 14 آذر 1392, 20:53 عصر
خب راه حل چی هستش ؟ چه کار باید بکنیم تا از اینگونه حملات در امان باشیم ؟

Veteran
پنج شنبه 14 آذر 1392, 21:16 عصر
خب یکم سرچ زدم و فهمیدم برای این کار نیاز به هندل اون برنامه داریم/و اگر نداشته باشیم نمیتونیم این کارو انجام بدیم
اگر انتی وییروس Kasper Sky Pure 3.0 رو دیده باشین این برنامه طوری هست که اجازه به دست اوردن هندل ابجکت هاش و یا حتی Classname رو بهمون نمیده
یعنی داره Hook میکنه/هر پیغامی میبنی بر اینکه بخواد هندل و یا ClassName برنامه رو به دست بیاره رو شناسایی میکنه و مقدار 0 رو بر میگردونی
حالا ما چطور میتونیم چنین کاری رو پیاده سازی کنیم ؟ که نزاریم برنامه ایی هندل برنامه رو به دست بیاره :متفکر:

setroyd
جمعه 15 آذر 1392, 12:14 عصر
والا تا حالا بهش فکر نکردم داری میگی kasper نه vb6 اخه با وبی میدونی محدود میشه ادم دست بستس اینو اگه با vb نمینویسی تو بخش c ++ یا delphi بگی فکر کنم سریعتر به جواب برسی !

mehran901
شنبه 16 آذر 1392, 01:10 صبح
ی موردی یادم افتاد گفتم بد نیست اشاره کنم ، ی زمونی که ترینر برا بازی میساختم به این نتیجه رسیدم ک ی سری بازی ها مثل GTI سخت تر میشه ترینر براشون ساخت ، نکته ای که یادمه بود این بود که در هر بار اجرای بازی نمیشد آدرس متغییری که فریز کرده بودیمو پیدا کرد ... هر سری کلا همه چیز تغییر میکرد ، آخرشم برا رفع این مشکل مجبور شدم فایل اگزه بازی رو ادیت کنم تا دیگه جون کم نشه و پلیس دنبال آدم نیوفته :قهقهه: از تکنیکی تحت عنوان تکنیک پوینتر برای رفع این مشکل میشد استفاده کرد ک من نتونستم پیادش کنم و فایل اگزه رو ادیت کردم