PDA

View Full Version : سوال قضایی در مورد طراحی وب

vapa_71
جمعه 15 آذر 1392, 11:57 صبح
سلام دوستان
یه سوال داشتم دوستان اگه کسی میتونه لطفا راهنمایی کنه:
یکی از ارگان های دولتی تقریبا 5 - 6 ماه پیش مناقصه گذاشته بود واسه طراحی پورتال و طی مناقصه یه شرکت تونست برنده بشه !
اون زمان مسئول انفورماتیک رشتش مرتبط نبوده و سر در نمیاورده، طرف هم اومده و یه سایت پیش پا افتاده که هیچ امکاناتی نداره با جوملا طراحی کرده واسشون در اصل هیچ امکاناتی که بشه بهش گفت پورتال رو نداره
حدود 14 میلیون بابت این سایت گرفته
حالا میخواستم بدونم از چه راهی میشه طرف رو وادار کرد سایت رو درست حسابی تحویل بده و البته با جوملا هم نباشه
من اکثر سایت های مشابه رو که دیدم همه با ای اس پی طراحی شده بودن و امکانات نسبتا مناسبی داشت

mehbod.rayaneh
جمعه 15 آذر 1392, 12:08 عصر
درود
قرار داد دارن دیگه!
هرچی ک میخواستن توی قرار داد اومده!
شرکت طراحی در همون حد قرار داد کار میکنه!
قرار داد را مطالعه کنید ببینید چیزی در مورد مدیریت محتوا یا زبان سمت سرور یا .... درش هست یا ن!
اگر نیست ک نشان از کاردانی مدیران اون ارگان هست و من ب طرفی ک 14 تومن گرفته میکم ک نووووووووش جوووووووونش!
اگرم هست ک پیگیر باشید! ب نتیجه خواهید رسید!
موفق باشید

vapa_71
جمعه 15 آذر 1392, 12:25 عصر
داخل قرارداد ذکر شده که جوملاست
پس از این لحاظ قابل پیگیری نیست
اما 1 چیز دیگه توی قرار داد ذکر شده که :
پشتیبانی حرفه ای برای راه اندازی سرویس خدمات الکترونیکی به غیر از سیستم های پرداخت مالی
که این شرکت هیچ کدوم از خدمات الکترونیکی رو راه اندازی نکرده و میگه که چون برنامه هاتون تحت وب نیستن من نمیتونم راه اندازی کنم

yasharhi
جمعه 15 آذر 1392, 13:49 عصر
داخل قرارداد ذکر شده که جوملاست
پس از این لحاظ قابل پیگیری نیست
اما 1 چیز دیگه توی قرار داد ذکر شده که :
پشتیبانی حرفه ای برای راه اندازی سرویس خدمات الکترونیکی به غیر از سیستم های پرداخت مالی
که این شرکت هیچ کدوم از خدمات الکترونیکی رو راه اندازی نکرده و میگه که چون برنامه هاتون تحت وب نیستن من نمیتونم راه اندازی کنم

توی قرار داد نوشته شده پشتیبانی یا برنامه نویسی ؟! متن قرار داد رو میزاشتید بهتر می شد قضاوت کرد.

mehbod.rayaneh (http://barnamenevis.org/member.php?219320-mehbod.rayaneh) عزیز حتما طراح هم پارتی داشته من خودم 3 سال دفتر طراحی وب داشتم و تو چندین مزایده دولتی شرکت کردم و همیشه برنده مزایده کسانی می شدند که قیمت های فضایی با کیفیت 0 ارائه میکردند.

vapa_71
جمعه 15 آذر 1392, 15:06 عصر
عین جمله رو نوشتم
آخه قردادش 5 -6 صفحه هست
چیزی که مدنظرمه اینه که این آقا قرار بوده پورتال تحویل بده نه یه سایت اطلاع رسانی
پورتال هم تا اونجایی که من میدونم باید یک سری خدمات رو مشتری ها بتونن از طریقش دریافت کنن
و شاید کمترین کاری که این شرکت میتونسته انجام بده این بوده که کارکنان بتونن فیش حقوقیشون رو از پورتال دریافت کنن !
من خودم جوملا کار میکنم یک سایت مثل این نهایتا 50 هزار تومن خرج برداره!

yasharhi
جمعه 15 آذر 1392, 18:28 عصر
عین جمله رو نوشتم
آخه قردادش 5 -6 صفحه هست
چیزی که مدنظرمه اینه که این آقا قرار بوده پورتال تحویل بده نه یه سایت اطلاع رسانی
پورتال هم تا اونجایی که من میدونم باید یک سری خدمات رو مشتری ها بتونن از طریقش دریافت کنن
و شاید کمترین کاری که این شرکت میتونسته انجام بده این بوده که کارکنان بتونن فیش حقوقیشون رو از پورتال دریافت کنن !
من خودم جوملا کار میکنم یک سایت مثل این نهایتا 50 هزار تومن خرج برداره!
من چند سال خودم شرکت داشتم و خودمم یکبار کارم به دادگاه کشیده ( البته ربطی به طراحی هم نداشت ) واقعیتش رو یخوای هیچکاری نمی تونید از طریق قضایی بکنید ، باید ا از اول با یک طراح خوب و حسابی کار میکردید ، این هم که در مورد پورتال گفتید واقعیت نداره ، سابت به خاطر اینکه انگلیسه !!! در قرار داد ها نوشته نمیشه و بجاش تارنما یا پورتال نوشته میشه و همه اینها به کنار قاضی پرونده به احتمال 99% حتی بلد نیست اس ام اس بفرسته و نمی تونید اصلا متوجهش کنید که جوملا چی هست !

mehbod.rayaneh
جمعه 15 آذر 1392, 20:13 عصر
درود
نوش جونش دیگه ... خدا نصیب کنه! :D فک نکنم کاری از دستتون بر بیاد! مگر این ک توی مدت قرار داد شرکت بیاد برنامه هاشو تحت وب کنه! ک حداقل طراح! مجبور بشه 1 تکونی ب خودش بده و 1 کارایی بکنه!

mehbod.rayaneh (http://barnamenevis.org/member.php?219320-mehbod.rayaneh) عزیز حتما طراح هم پارتی داشته من خودم 3 سال دفتر طراحی وب داشتم و تو چندین مزایده دولتی شرکت کردم و همیشه برنده مزایده کسانی می شدند که قیمت های فضایی با کیفیت 0 ارائه میکردند.
پارتی باشه ک نیاز ب شرکت تو "مناقصه" نیست! کلا برنده اید!!! :))
ولی اگه پارتی در کار نباشه میان رتبه شرکتهای شرکت کننده را بررسی میکنن! هرچی رتبه شرکت بالاتر باشه شانس بیشتری برای برنده شدن داره!

قاضی پرونده به احتمال 99% حتی بلد نیست اس ام اس بفرسته و نمی تونید اصلا متوجهش کنید که جوملا چی هست !
ب شدت موافقم!!! :)) کار ب دادگاه کشید ب قاضی بگید حاجی 1 اس ام اس بده ، ب جرم فحاشی ب قاضی محکوم میشید!!! =)))))

بهزاد علی محمدزاده
جمعه 15 آذر 1392, 20:27 عصر
نوش جونش دیگه ... خدا نصیب کنه می دونم شوخی می کنی ... ولی خدا نصیب نکنه . این نان حرامه که طرف برده سر سفره اش .

به نظرم با یه وکیل صحبت کنید ... اونها میرن یه بندی ماده ایی چیزی براش پیدا می کنن که مثلا بشه کلاه برداری در قرار داد یا سوء استفاده از عدم آگاهی طرف قرارداد ... اما به نظرم باید مطلبی هم در این زمینه منتشر بشه ... من باشم یه مطلب اساسی براش می نویسم و توی فضای مجازی منتشر می کنم ... اگر تونست بیاد جواب بده . اما برای قرارداد های بعدی دو نفر که اون مطلب رو ببین کمی بیشتر در مورد اون شرکت تحقیق می کنن ... امان از سازمان های ما که اینجوری افراد ناآگاه رو استخدام می کنن و تبدیل شدن به لقمه های چرب برای کلاه بردار های بازار ... امان از مسولان این کشور .

refugee
جمعه 15 آذر 1392, 21:22 عصر
با بهزاد موافقم اون نونش حرامه . (خداوند در قران میفرمایند : و مکرو مکر الله و الله هو خیر الماکرین , کسانی که مکر و حیله میکنند خداوند مکر و حیله شان را به خودشان باز میگرداند .) 14 میلیون پول کمی نیست . حتما پیگیری کنید . تو این موضوع یه وکیل باید بگیرید . حتی خودتان هم میتونید با وکلای رایگان تو دادگاه داره برید بگید جریانو بیشتر راهنمایی میکنند . ( در ضمن اینجور پرونده ها را به نام کلاهبرداری و وعده های واهی تو اداره اگاهی بخش جرایم رایانه ای انجام میشه .)

از یه بنده خدایی شکایت کردم , به جرم وعده های واهی و کلاهبرداری با اینکه قرار دادش همش به ضرر من بود و به فایده اون . اما تو دادگاه حقو به من دادن و تمام پولمو پس گرفتم ازش ... ( هر چند به جرم افغانی بودن جناب قاضی به قول دوستان سواد پیامکم نداشت توهین و تحقیرم کردن ولی ... )

پیشنهاد میکنم از طریق قانون اقدام کنید . دیر به نتیجه میرسید اما از هیچی بهتره ...

اگر ارگان دولتی بوده چطور اینطوری سرشون کلاه رفته ؟
شما تو اون قرار داد چه نقشی داشتید ؟

yasharhi
جمعه 15 آذر 1392, 21:47 عصر
با بهزاد موافقم اون نونش حرامه . (خداوند در قران میفرمایند : و مکرو مکر الله و الله هو خیر الماکرین , کسانی که مکر و حیله میکنند خداوند مکر و حیله شان را به خودشان باز میگرداند .) 14 میلیون پول کمی نیست . حتما پیگیری کنید . تو این موضوع یه وکیل باید بگیرید . حتی خودتان هم میتونید با وکلای رایگان تو دادگاه داره برید بگید جریانو بیشتر راهنمایی میکنند . ( در ضمن اینجور پرونده ها را به نام کلاهبرداری و وعده های واهی تو اداره اگاهی بخش جرایم رایانه ای انجام میشه .)

از یه بنده خدایی شکایت کردم , به جرم وعده های واهی و کلاهبرداری با اینکه قرار دادش همش به ضرر من بود و به فایده اون . اما تو دادگاه حقو به من دادن و تمام پولمو پس گرفتم ازش ... ( هر چند به جرم افغانی بودن جناب قاضی به قول دوستان سواد پیامکم نداشت توهین و تحقیرم کردن ولی ... )

پیشنهاد میکنم از طریق قانون اقدام کنید . دیر به نتیجه میرسید اما از هیچی بهتره ...

" اگر ارگان دولتی بوده چطور اینطوری سرشون کلاه رفته ؟"

تمام ارگان های دولتی سایتشون توسط آریا نیک و به قیمت 37 میلیون راه اندازی میشه و مبلغ 14 میلیون هم کاملا عادی هست ( البته آریا نیک تا جایی که من میدونم خودش نرم افزار ها رو نوشته و کپی نکرده ) . در ضمن سایتهایی که آریا نیک طراحی میکنه زشت ترین سایتهایی هستند که در عمرم دیدم !
http://www.aryanic.com/products-highportal-samples.html

2-"پارتی باشه ک نیاز ب شرکت تو "مناقصه" نیست! کلا برنده اید!!! :))
ولی اگه پارتی در کار نباشه میان رتبه شرکتهای شرکت کننده را بررسی میکنن! هرچی رتبه شرکت بالاتر باشه شانس بیشتری برای برنده شدن داره!"

در زمینه فناوری اطلاعات سر سوزن همچین چیزی وجود نداره سایت های دولتی اردبیل توسط فردی راه اندازی میشه که حتی دفتر کار هم نداره و هیچ شرکتی ثبت نکرده . رتبه شرکت در شرکت های عمرانی و ... صدق میکنه نه فناوری اطلاعات .

white tower
دوشنبه 18 آذر 1392, 01:04 صبح
نوش جونش.قرار داد خوب نوشته طبق قرار دادش هم عمل کرده
دمش گرم.
خدا قسمت کنه یه همچین اساتیدی ما هم شاگردی کنیم

yasharhi
دوشنبه 18 آذر 1392, 17:16 عصر
نوش جونش.قرار داد خوب نوشته طبق قرار دادش هم عمل کرده
دمش گرم.
خدا قسمت کنه یه همچین اساتیدی ما هم شاگردی کنیم
عزیزم با شاگردی این چیزا رو نمیشه یاد گرفت ، این چیزا استاد نمی خواهد پارتی گردن کلفت میخواهد

Omid Jackson
دوشنبه 18 آذر 1392, 17:26 عصر
آقا اصلا با قانون نمیشه کار رو پیش برد
تعمیرکار زد لپتاپ من رو ترکوند، حالا منه بدبخت دارم ضررش رو میدم، مرداد 91 لپ تاپ رو خریدم 1,400 ولی الآن 400 هم نمیخرن ازم، حالا کلی هم خرج کردم برا گرفتن پولم، اتحادیه برای من خسارت 700 تومن نوشته ولی خوب اون برای من فایده نداره، رفتم یه مرجع دیگه شکایت کردم که شاید کمتر از اون خسارت بشه، همین الآن هم از پیش کارشناس کانون دادگستری میام، بهم گفت طرف چیکار کرده ولی خوب هم اون ضرر میکنه هم من، ولی اصولا من نباید ضرر کنم اما ایرانه دیگه
خلاصه که فکر نکن کار رو قانونی خوب میشه پیش برد، حالا باز این قیمت

کلا قانون با دزد و کلاهبردار و ... هستش تا با ما

vapa_71
سه شنبه 19 آذر 1392, 13:26 عصر

خدا رو شکر هنوز کسایی مثل شما وجود دارند که اینطور فکر بکنن
حقیقتش من هیچ نقشی توی اون قرار داد نداشتم و 1 ماهی هست یکی از دوستهام مسئول آی تی اون سازمان شده موضوع رو با من در میون گذاشت منم حقیقتش خیلی ناراحت شدم و گفتم شاید بشه کاری کرد
ببینید دوستان این پول هایی که داره خرج میشه توی سازمان ها از جیب منو شماست مالیاتیه که داریم پرداخت میکنیم و ....
زور داره 1 نفر بیاد 10% کار رو انجام بده و بقیش هیچی به خاطر اینکه 1 احمق با پارتی و بدون سواد اومده شده مسئول آی تی یک سازمان

vapa_71
سه شنبه 19 آذر 1392, 13:46 عصر
" اگر ارگان دولتی بوده چطور اینطوری سرشون کلاه رفته ؟"

تمام ارگان های دولتی سایتشون توسط آریا نیک و به قیمت 37 میلیون راه اندازی میشه و مبلغ 14 میلیون هم کاملا عادی هست ( البته آریا نیک تا جایی که من میدونم خودش نرم افزار ها رو نوشته و کپی نکرده ) . در ضمن سایتهایی که آریا نیک طراحی میکنه زشت ترین سایتهایی هستند که در عمرم دیدم !
http://www.aryanic.com/products-highportal-samples.html

2-"پارتی باشه ک نیاز ب شرکت تو "مناقصه" نیست! کلا برنده اید!!! :))
ولی اگه پارتی در کار نباشه میان رتبه شرکتهای شرکت کننده را بررسی میکنن! هرچی رتبه شرکت بالاتر باشه شانس بیشتری برای برنده شدن داره!"

در زمینه فناوری اطلاعات سر سوزن همچین چیزی وجود نداره سایت های دولتی اردبیل توسط فردی راه اندازی میشه که حتی دفتر کار هم نداره و هیچ شرکتی ثبت نکرده . رتبه شرکت در شرکت های عمرانی و ... صدق میکنه نه فناوری اطلاعات .

در مورد اینکه چرا سرشون کلاه رفته
خب مسلما در حال حاضر رئیس روسای ادارات هیچکدوم سواد رایانه ای ندارن و اون کسی که مسئول انفورماتیک هست باید این چیزا رو بفهمه
که متاسفانه اونم یه دختر بوده که رشتش معماری بوده (ارشد معماری) که با پارتی اومده سر کار و این مشکلات پیش اومده

Omid Jackson
سه شنبه 19 آذر 1392, 14:28 عصر
در مورد اینکه چرا سرشون کلاه رفته
خب مسلما در حال حاضر رئیس روسای ادارات هیچکدوم سواد رایانه ای ندارن و اون کسی که مسئول انفورماتیک هست باید این چیزا رو بفهمه
که متاسفانه اونم یه دختر بوده که رشتش معماری بوده (ارشد معماری) که با پارتی اومده سر کار و این مشکلات پیش اومده
کلا تو مملکت هیچ چیزی سر جای خودش نیست، اگر هم اون آقا دزدی نمیکرد یکی دیگه میکرد، از اول گفتن مالتو محکم بچسب بقیه رو دزد نکنی
به نظر من شما برین با یه وکیل مشورت کنین خیلی بهتره و وقتی شکایت کنین به کارشناس معرفیتون میکنن و ایشون قرار داد رو میخونه و همه چیز رو در نظر میگیره و گزارش رد میکنه (من بابت شکایتم 150 تومن دادم و اگر به نفعتون شه 150 تومن بهتون بر میگرده و اگه فکر میکنین حق با شماست شکایت کنین)
از این تاپیک هم چیزی جز بحث بیهوده در نمیاد

yasharhi
سه شنبه 19 آذر 1392, 14:49 عصر
خدا رو شکر هنوز کسایی مثل شما وجود دارند که اینطور فکر بکنن
حقیقتش من هیچ نقشی توی اون قرار داد نداشتم و 1 ماهی هست یکی از دوستهام مسئول آی تی اون سازمان شده موضوع رو با من در میون گذاشت منم حقیقتش خیلی ناراحت شدم و گفتم شاید بشه کاری کرد
ببینید دوستان این پول هایی که داره خرج میشه توی سازمان ها از جیب منو شماست مالیاتیه که داریم پرداخت میکنیم و ....
زور داره 1 نفر بیاد 10% کار رو انجام بده و بقیش هیچی به خاطر اینکه 1 احمق با پارتی و بدون سواد اومده شده مسئول آی تی یک سازمان
دوست گلم این از جیب من و شما نیست از جیب سپاه و بسیج و وزارت اطلاعات و صدا وسیما ست . اون طراحم خوب کاری کرده خورده . اگر نمی خورد این پول رو به ما میدادن ؟! خیر ، میدادن به بسیج و سپاه
600 میلیارد تومان بودجه سالانه بسیج . هنوز آقایون ناراضی هم هستن . با همین پول میشد صنعت فناوری اطلاعات رو در ایران به بالاترین حد خودش رسوند . کلا هر کی پول حکومت رو بخوره دمش گرم ، من که حق خودم رو حلالش کردم .

http://fararu.com/files/fa/news/1392/9/18/96983_855.gif

Mohammad_dn
سه شنبه 19 آذر 1392, 16:07 عصر
دوست گلم این از جیب من و شما نیست از جیب سپاه و بسیج و وزارت اطلاعات و صدا وسیما ست . اون طراحم خوب کاری کرده خورده . اگر نمی خورد این پول رو به ما میدادن ؟! خیر ، میدادن به بسیج و سپاه
600 میلیارد تومان بودجه سالانه بسیج . هنوز آقایون ناراضی هم هستن . با همین پول میشد صنعت فناوری اطلاعات رو در ایران به بالاترین حد خودش رسوند . کلا هر کی پول حکومت رو بخوره دمش گرم ، من که حق خودم رو حلالش کردم .موافقم...تا میشه باید پول دولتو خورد....نوش جونش ...شما هم زیاد جوش نزن پول از جیب شما که نرفته...دولت داده

vapa_71
سه شنبه 19 آذر 1392, 19:09 عصر
موافقم...تا میشه باید پول دولتو خورد....نوش جونش ...شما هم زیاد جوش نزن پول از جیب شما که نرفته...دولت داده

اما به نظر طرز فکر شما کاملا اشتباهه
اگه حق دزدا کف دستشون قرار داده میشد الان وضع من و شما این نبود . دولت پول رو از کجا میاره دوست من ؟ از جیب باباش که در نمیاد ! سرمایه های این کشوره مال منو تو اه . همینطوری فکر کردیم که 4 نفر میان میلیاردی دزدی میکنن (این چیزی که من گفتم 1 اتفاق کوچیک توی یه شهر کوچیکه حالا حساب کن توی شهرهای بزرگ چی داره پیش میاد)
همیشه کوتاه اومدیم و گفتیم به ما چه که این وضع پیش اومده

بهزاد علی محمدزاده
سه شنبه 19 آذر 1392, 19:14 عصر
به جرات می تونم بگم , تمام رانت خواری ها , و دزدی های کشور از یه کلمه شروع میشه : مال دولته اشکال نداره ! ... پول ناحق گرفتن اشکال داره و دور از اصول انسانیه حالا می خواد مال دولت باشه یا هرکس دیگه ... همیشه این و مد نظر داشته باشیم : انسان اشتباه نمی کنه مگر قبلش اون و توجیه کرده باشه . پول گرفتن نه باید اونجوری باشه که ارزش کار رو پایین بیاره و نه اینجوری که دزدی محسوب بشه .

این دنیا طوری برنامه نویسی شده که وقتی کار نیک اگر بکنی نیکی برات return می کنه و اگر کار بد کردی , بدی برات برگشت میده :

این جهان کوه است و فعل ما ندا , سوی ما آید نداها را صدا ... جهان رو به کوه تشبیه کرده و اعمال انسان و مثل صدایی در کوه که انعکاسش برمی گرده :

هر بد كه مى‏كنى تو مپندار كان بدى
دوران فرو گذارد و گردون رها كند
قرض است كارهاى بدت نزد روزگار
يك روز اگر ز عمر تو ماند ادا كند