PDA

View Full Version : این کد به چه زبانی نوشته شده؟ سی شارپ؟؟؟

MoslemCG
جمعه 15 آذر 1392, 11:02 صبح
catch(Exception^ex){
MessageBox::Show("Database Error!");
MessageBox::Show(ex->Message);
}

سلام من یه تازه کارم:لبخند:
من توی visual studio 2008 از قسمت C++ Windows From ساختم و دارم باهاش تست میزنم...
داخل سورس کد فرم هایی که میسازم یه همچین کد هایی میبینم... اینا کد های C# هستن؟
چرا این شکلین پس؟
من وقتی کد سی شارپ و سی پلاس مینویسم اونجا ارور میده...پس چه کدی باید بنویسم اونجا؟؟؟

sadepush
جمعه 15 آذر 1392, 11:38 صبح
این کد برای VC++.net هست

اگه این کد برای C# میخواین این میشه

try
{
//code
}
catch (Exception ex) { MessageBox.Show(ex.Message); }

MoslemCG
جمعه 15 آذر 1392, 12:09 عصر
خیلییییی ممنون.. بعد یه سوال دیگه... من دوست دارم برنامم رو تا حدی که دردسر زیادی واسم درست نکنه با C++ بسازم... از دیتابیس هم میخوام استفاده کنم توی این کارم... به نظر شما بهترین راح حل چیه؟ از MFC استفاده کنم یا Windows Form یا ...؟ کدوم بهتره؟

sadepush
جمعه 15 آذر 1392, 14:50 عصر
سبز بودنش واسه اینه که از exception های خودتون استفاده نکردین!

exception ها معمولا برای نشون دادن علت خطا هستند

FormatException بیشتر در Convert های عددی استفاده میشه

KeyNotFoundException از اسمش مشخصه زمانی استفاده میشه key ای که دنبالشیم یا جستجو کردیم پیدا نشد.

sadepush
جمعه 15 آذر 1392, 14:53 عصر
خیلییییی ممنون.. بعد یه سوال دیگه... من دوست دارم برنامم رو تا حدی که دردسر زیادی واسم درست نکنه با C++ بسازم... از دیتابیس هم میخوام استفاده کنم توی این کارم... به نظر شما بهترین راح حل چیه؟ از MFC استفاده کنم یا Windows Form یا ...؟ کدوم بهتره؟
فک کنم windows Form گزینه ی بهتری باشه

چون کارها آسون تره

habibb
جمعه 15 آذر 1392, 21:19 عصر
FormatException بیشتر در Convert های عددی استفاده میشه

مثلا‌‌‌‌‌‌

مهرداد صفا
جمعه 15 آذر 1392, 22:51 عصر
مثلا‌‌‌‌‌‌

با سلام.
از مواردی که به این eexception بر میخوریم زمانیست که قصد تبدیل انواع داده را داشته باشیم در حالی که فرمت داده ها با هم تناقض داشته باشد. مثلا:

int a=int.Parse("x");
DateTime b=DateTime.Parse("x");

MoslemCG
شنبه 16 آذر 1392, 00:11 صبح
دوستان یه سوال مبتدیانه دیگه...
ما وقتی که با استفاده از MFC یه پروژه جدید میسازیم... این ویژوال کار یا همون در و دکمه های برنامه با چه زبانی هستن؟ مثلا اگه من بخوام بدون استفاده از تولباکس و با نوشتن کد، یه دکمه جدید بسازم باید با چه زبانی اون دکمه رو براش تعریف کنم؟
(البته بحث داره کشیده میشه به MFC که فکر کنم جاش تو این تاپیک نیست اما این آخرین سواله :دی )