PDA

View Full Version : تابع تعیین طول و عرض صفحه نمایش

Mansoor92
جمعه 15 آذر 1392, 22:17 عصر
سلام دوستان

من نیاز به یک تابع دارم تا بتونه طول و عرض صفحه نمایش مانیتور رو بگیره و نسبت به اون به فرم اصلی برنامه طول و عرض بده که هنگامی که برنامه اجرا میشه روی چند کامپیوتر با صفحه نمایش های متفاوت فرم اصلی بهم نریزه
و حتما میخوام وقتی نرم افزار درحال اجرا هست کاربر به منوی استارت دسترسی داشته باشه

ممنون میشم در این مورد راهنماییم کنید

یاعلی

aagghh
جمعه 15 آذر 1392, 22:29 عصر
از یه راه دیکه هم میشه این کار رو انجام داد.
شما با تنظیم خاصیت anchor هر آبجکتی که توی فرم وجود داره میتونی بگی که زمان تغییر دادن اندازه فرم توسط یوزر این آبجکت ها چه تغییری بکنن (هم از نظر size و هم از نظر location)

مهرداد صفا
جمعه 15 آذر 1392, 22:33 عصر
سلام.

MessageBox.Show(System.Windows.Forms.Screen.Primar yScreen.Bounds.Width.ToString());
MessageBox.Show(System.Windows.Forms.Screen.Primar yScreen.Bounds.Height.ToString());

Mansoor92
جمعه 15 آذر 1392, 22:40 عصر
سلام.

MessageBox.Show(System.Windows.Forms.Screen.Primar yScreen.Bounds.Width.ToString());
MessageBox.Show(System.Windows.Forms.Screen.Primar yScreen.Bounds.Height.ToString());

سلام

واقعا ازتون ممنونم جناب صفا

ببخشید حالا اگر بخام فرم سایز فرم رو تو این اندازه قرار بده باید کجا این کدهاش رو بنویسم و چطور؟

ممنونم ازتون

مهرداد صفا
شنبه 16 آذر 1392, 11:18 صبح
سلام

واقعا ازتون ممنونم جناب صفا

ببخشید حالا اگر بخام فرم سایز فرم رو تو این اندازه قرار بده باید کجا این کدهاش رو بنویسم و چطور؟

ممنونم ازتون

خواهش می کنم.
این تاپیک (http://barnamenevis.org/showthread.php?399865) رو ملاحظه بفرمایید.%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%81%D8%B1%D9%85-%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8