PDA

View Full Version : سوال در مورد نمایش اطلاعات یک سلول از گرید در کامبو

نیما حتمی
یک شنبه 17 آذر 1392, 17:50 عصر
با سلام
من یه فرم دارم که یه گرید داخلشه.وقتی روی یه سطر از گرید دابل کلیک میکنم یه فرم دیگه باز میشه و اطلاعات اون سلول از گرید فرم اول در یکی از کامبوهای فرم دوم باید قرار بگیره حالا وقتی dropdownstyle بروی dropdown مشکلی نیست ولی وقتی بروی dropdownlist هست نشون نمیده من میخوام تو حالت dropdownlist نمایش داده بشه

دوستان راه حل چیه؟

parvizwpf
یک شنبه 17 آذر 1392, 18:31 عصر
لطفا کدتون رو بزارید

نیما حتمی
یک شنبه 17 آذر 1392, 18:41 عصر
frm.nametor.Text = t.Rows[0][16].ToString();

parvizwpf
یک شنبه 17 آذر 1392, 19:00 عصر
اولا این که کده کامبو نیست ظاهرا . اون کدی رو که دارید میریزد توی کامبو بزارید.یعنی میگی دیتا ریخته میشه توی کامبو ولی وقتی بازشم میکنی نیست؟

نیما حتمی
یک شنبه 17 آذر 1392, 19:04 عصر
نه عزیزم کد کامبومه دقیقا.نام کامبوم nametor هست

ولی نشون نمیده

parvizwpf
یک شنبه 17 آذر 1392, 19:07 عصر
پس دارید سوتی میدید دقیقا. شما هر موقع خواستید کامبو رو پر کنید تکست ندید. بیاید دیتا پر کنید با data source . اما حالا که فقط یک آیتم دارید چرا دارید میریزد توی کامبو؟

نیما حتمی
یک شنبه 17 آذر 1392, 19:10 عصر
واسه نمایش اطلاعات سطر گریدمه دیگه.قبلا توسط کاربر ثبت شده حالا کاربر میخواد ببینه ودر صورت نیاز ویرایش کنه

parvizwpf
یک شنبه 17 آذر 1392, 19:11 عصر
کدی که شما زدید فقط داره یک سل از گرید رو نماش میده دیگه چه نیازی به کامبو هست . خب توی تکست یا لیبل نمایش بدید. کامبو یعنی انتخاب بین چند گزینه.

نیما حتمی
یک شنبه 17 آذر 1392, 19:36 عصر
عزیز من چه ربطی داره شما تو هر کنترلی میتونی نمایش بدی.چه کاری بیام واسه insert از کامبو استفاده کنم واسه نمایش از تکست??!!!!

fmehrvarzi
سه شنبه 19 آذر 1392, 09:04 صبح
دادا بیا اینم پروژه اش،
کدشو براتون نوشتم
0-ابتدا فرم والد را به فرم فرزند پاس دادم تا به اشیاء پابلیکش دسترسی داشته باشم
1- خاصیت مودیفایر دیتاگریدویو فرم والد را روی پابلیک گذاشتم
2-برای دسترسی به سلول های دیتا گریدویو باید از خاصیت value از سلول مورد نظر استفاده کنیم

// comboBox1.Text = frmParent.dataGridView1.CurrentRow.Cells[0].Value.ToString();
comboBox1.DataSource = new[] { frmParent.dataGridView1.CurrentRow.Cells[0].Value, frmParent.dataGridView1.CurrentRow.Cells[1].Value, frmParent.dataGridView1.CurrentRow.Cells[2].Value };

نیما حتمی
سه شنبه 19 آذر 1392, 19:34 عصر
متاسفانه مشکل من حل نشد

من کامل توضیح دادم مشکلمو و این چیزی که شما میگین برای من حلال نیست دوست عزیزم

parvizwpf
سه شنبه 19 آذر 1392, 22:24 عصر
عزیز من چه ربطی داره شما تو هر کنترلی میتونی نمایش بدی.چه کاری بیام واسه insert از کامبو استفاده کنم واسه نمایش از تکست??!!!!
هان؟ من فقط منظورم اینه که چرا بخاطر یک آیتم و فقط یک آیتم دارید از کامبو استفاده میکنید همین. به من هیچ ربطی نداره درسته. فقط میگم منطق استفاده از کنترل کامبو بخاطر یک آیتم نیست.