PDA

View Full Version : سوال: بدست آوردن نام کنترولهای روی یک فرم

MOR_MS
دوشنبه 18 آذر 1392, 18:38 عصر
با سلام
من اسامی تعدادی از فرمهای برنامه را توی یک جدول ذخیره کردم میخوام با استفاده از نام فرمهایی که در جدول از اسم بعضی از کنترولهای روی همان فرمها را توی یک دیتا گرید بریزم بدونه اینکه اون فرمها را باز کنم بدین صورت که بیاد یکی یکی اسم فرمها را از جدول بگیره و بعد نام تمام کنترولهای مثلا(ToolStripButton) را توی دیتا گرید با اسم فرم نشان بده

MOR_MS
سه شنبه 19 آذر 1392, 18:27 عصر
باسلا
دوستان کسی نمیتونه راهنمایی کنه؟

mehdi.safavie
چهارشنبه 20 آذر 1392, 10:15 صبح
باسلا
دوستان کسی نمیتونه راهنمایی کنه؟

درود;
دوست من کنترل هایی که روی یک فرم اضافه کردی رو باید بدونی از چه نوع هایی هستند .
درون برنامه اسم کنترل ها رو یه طوری به اسم فرمی که روشون اضافه شده ( یا اضافه میشن ) ربط بده تا بتونی ازشون درست استفاده کنی .
بعد میتونی با یه For Each تعداد کنترل ها ، اسم کنترل ها و هر مشخصه ای از کنترل ها رو بدست بیاری و دونه دونه توی دیتا گرید اضافه کنی .
من یه نمونه خیلی ساده برات گذاشتم . اگه مشکلی داشتی از طریق Mail خبرم کن تا بیام تو سایت برات جواب بزارم .

راستی من خیلی سریع اینو نوشتم ، اونطور که خودم گفتم یادم رفت اسم کنترل ها رو به فرم ربط بدم ، کلا این برنامه که گذاشتم برات حکم یه مرجع رو داره فقط بقیه با خودت !
حال کردی یه تک بزن بیام رو خطت :قهقهه:

Hossis
چهارشنبه 20 آذر 1392, 10:19 صبح
Function getNameControls (parnt as control)
For Each ctl as Object in parnt .Controls
listbox1.Items.Add(ctl.name)
GetNameControls ctl
Next
End Function

MOR_MS
پنج شنبه 21 آذر 1392, 21:14 عصر
درون برنامه اسم کنترل ها رو یه طوری به اسم فرمی که روشون اضافه شده ( یا اضافه میشن ) ربط بده تا بتونی ازشون درست استفاده کنی .
:
سلام
مشکل من هم همینه درضمن من اسامی فرمهارا توی یک جدول دارم و میخوام با استفاده از اون اسامی بیام یکسری کنترولهای که از قبل روی فرمها هستند را استخراج کنم بدونه اینکه فرمی باز بشه

MOR_MS
دوشنبه 25 آذر 1392, 21:03 عصر
با سلام
دوستان اگه کسی در رابطه با این پست اطلاعاتی داره خواهش میکنم کمکم کنید